Ať je alkohol dostupný jen v prodejnach speciálně na to a v běžných obchodech ne. Ať je co nejméně na očích i reklama na alko nápoje a hodně osvěty mladistvým. In je pít s rozumem nebo vůbec. Češi jsou více než tolerantní k této problematice. Slovo alkohol je z arabštiny ,zkuste si najít jeho význam a dáte si to třeba do spojitosti s tím, proč muslimové nepijí 🙂 ( nebo aspoň ne na veřejnosti)
Problém je v tom, že si většina pacientů myslí, že započitatelny doplatek za léky odpovídá tomu, co doplacejí v reálu v lékárně. Jenže tak tomu není, pokud si pozorně pročteme účtenku ( lze požádat i o účtenku zaměřenou konkrétně na tyto zapocitatelne/nezapočitatelne doplatky). Lékárenske informační systémy si do budoucnosti tuto planovanou novinku určitě vyřeší, lékárníci nikoho šidit nebudou, jak tady v komentech někdo uvádí ( zjevně z neznalosti ). Ještě by bylo fajn sjednotit doplatky za léčiva hrazena plně či částečně pojistovnami ,aby pacienti nemuseli pendlovat mezi lekarnami, konkurenceschopnost by měla spočívat v jiných aspektech než v nižším doplatku.
Podle jistých studií hormonální antikoncepce zkresluje u žen vnímání pachu vůči partnerovi. Dalo by se říci, že v období navazování vztahu je výhodou nebýt uživatelkou těchto léků, neboť se tím zvyšuje pravděpodobnost výběru ,,kompatibilnějšího,, partnera po stránce genetické. Bylo evidováno, že některým ženám může partner po vysazení HAK přestat ,,vonět,, ( tím nemyslím zanedbanou hygienu:))))
Ach jo, další zdroj hromady textilních a plastových komponent, kterými je svět zahlcený už teď ( a bude hůř)....konzumní svět se nikdy nenaučí stridmosti a racionálně v nakupování. Ale co stojí v zákulisí toho, proč jdou položky na těchto gigantech tak levné, o tom je opravdu zajímavé si něco zjistit, etika a ekologie zde hrají nulovou úlohu.
Za mě úkoly nechat, v nějakém rozumném kvantu, aby to nebyla opravdová pruda i pro rodiče, kteří se musí s dětmi učit, pokud to samotné děti nezvládají. Sama z nich nejsem nadšená ( z těch úkolů🙂 ), ale mám přehled o učivu synů. Věřte, dysfazie je potvora a češtinu mění z rodného jazyka v čínštinu, kdy si říkám: ,,Do pr...čic, jakto, že ratolest nechápe mluvnicke kategorie, vždyť je to taaak logické ....,, Pak se zklidnim a beru to, že to prostě musíme protrpět. I přes to se nechci vzdát úkolů a nesouhlasím s jejich rušením .
Je to trochu paradoxní, protože ačkoliv hodně popsaného v článku je fakt, tak na druhou stranu je doba kroužků, cestování, využívání internetu k sebevzdělávání ( plno kurzů)... jde jen o to dobře si vybrat. Ale rodiče jsou opravdu ti, kteří od mala můžou korigovat, směřovat děti k různým aktivitám a ty se v něčem ,,najdou,,. A můžou je učit, že v prostředí internetu a sítí je něco, před čím být na pozoru a něco, čím se můžou inspirovat, obohatit si obzory. Jsem ročník 84 a ten přelom jsem plně zažila a můžu porovnávat dvě období, před rozmachem inernetu a po něm. Úplně jiné kapitoly. Dřív mě bavilo číst knihy, mrknout na něco zajímavého v TV, radio,ale dnes jsou tato média pro mě nevyhovující, seriály děs, na knihy s rodinou nemám moc čas. Takže zdrojem zajímavých info je pro mě do sluchátek plno tématických podcastů, u kterých se dá po příchodu z práce vařit, poklidit..ale už jsem velká holka:). Děti jsou tvárné a je u nich vyšší riziko vzniku ,,špatných návyků,,. Jsou cílem různých komunit, reklam, produktů, kde jde jen o byznys a má přitom negativní dopad na zdraví či psychiku. Snad se autorova obava nenaplni a mladí se ukáží lepší, než se zdá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dvě rodiny by neměly utáhnout nájem 15 000 / mes za celý dům??