K mládí Vám gratuluji😀. Původní profesí jsem učitel dějepisu, nyní pracuji v pojišťovnictví. Samozřejmě osady a města vznikala u vody z důvodů, jak jste popsala.Bylo to i obchodních stezek, brodů řek aj. Povodně byly také (např. v 19.století byl pobořen Karlův most),ale nebyly tak časté. Prostě stavěli tak, aby případné škody byly co nejmenší. Uměli postavit mlýny a hamry, aby jim voda protekla a způsobila co nejmenší škody.Retenční schopnost přírody je menší než v minulosti, velký vliv mají klimatické změny. Fakt je ten, že je nás více, zastavěnost je veliká a staví si i nevhodných lokalitách. Povodeň nebo spíše záplava, právě díky klimatickým změnám, může vzniknout i na místech, kde bychom ji nikdy nečekali.
Děkuji 😄 Konečně mi to někdo vysvětlil, takže mockrát děkuji 🙂
Máte čtyři povodňové zóny (jsou i k dohledání na internetu). Samozřejmě, že 1.povodňové pásmo je za základní sazbu, za 2.a 3. si připlatite, 4. je nepojistitelné. Problém je v tom, že 20.století bylo poměrně suché a stavělo se tam, kde naši předci by nastavili. Navíc si vzpomeňte, jak se za socialismu nadšeně meliorovalo a napřimovaly toky řek aj. Voda se pak v krajině nezadrží a steče.......
Jsem ročník 94, takže socialismus mě minul ale vím o čem mluvíte. Nicméně když říkáte "kde předci by nestavili", jaké období myslíte? Vždy se zamýšlím, proč je většina historických měst a starších obcí postavena u řek, říček. (Asi lodní přeprava, mlýny, přístup k vodě atd.) V obcích byly rybníčky, nádržky. Jak to dělali když přišla velká voda? Nebo se to vůbec nedělo a děje se to až dnes tím co udělali socialisté? 🙂
Pojisti vam to, ale urcite za vyssi penize, nez nemovitosti mimo zaplavove uzemi. Jeste na to maji tabulky podle stupnu, v nejnizsim to bude mene nez ve vyssim, mozna nepojistuji nektere nejvyssi stupne zaplavoveho rizika. Asi taky jak ktera pojistovna.
To je docela vtipne, ze se vyhyba jakemukoliv naznaku vody s vasim a nejspis i jeho prijmenim Vodnanska / Vodnansky 🙂 Neberte to, prosim, jako urazku, jen jako vtip ;-)
Tak to potom jo. Já si to nezjišťovala, neměla jsem důvod. Jedna věc je pojištění, což je sice důležité, ale druhá věc je i ta následná práce s následky povodní, čemuž se chtěl manžel vyhnout především.
Právě protože jsme od "řemesla", tak víme čemu se vyhnout 😄
Zkuste kouknout trochu dál, ne jen v obchodech.. Zjistíte, že je nízká úroda pomerančů, proto džus zdražuje. Stejně tak kakao, čokoláda, jelikož se urodilo málo kakaových bobů, obdobně káva...
Jelikož na většině území ČR je celé léto sucho, urodilo se méně brambor... takže ty české budou drahé (pokud lidi budou trošičku přemýšlet, koupí si raději nemyté brambory, ale když je spousta lidí hajsavých a budou vyžadovat čisté, omyté...přinesou si domů smradlavý hnus)... jo, trochu jsem odbočila
Asi na tom něco bude, je pravda že se o to nezajímám detailně. Nicméně cena pomerančového džusu astronomicky vystřelila okamžitě po změně daňové sazby, do té doby byly ceny džusů srovnatelné, tak nevím...
Ale prdlajs, tohle je tendenční článek i v Chorvatsku jsou levnější a dražší restaurace a to ti hosté byli nesvéprávní, že se nepodívali předem do lístku? To je jak kdybych v Praze šel do nejdražší restaurace a pak nadával, že je v Česku draho :-)
Není to tak jednoduché. Většina restaurací jídelní lístek sice vystavený má ale bez cen. Před 3mi lety jsme takto procházeli Makarskou a bylo opravdu obtížné najít restauraci kde by se dalo najíst za rozumný peníz. A to nemluvím o cenách pití..
Nj akce pondělí-neděle, akce pondělí-středa, akce pondělí, akce úterý, akce středa, akce čtvrtek-neděle, akce středa-středa, akce pátek-neděle, akce víkend, akce při nákupu nad XXX,-, akce na každý 3tí kus, akce na kartu, akce na aplikaci, akce na kupon, akce na aplikaci + kupon. Jen přeceňovat a přeceňovat... Jinak s jinými cenami regál vs. skutečnost mám nejhorší zkušenost s Kauflandem.
Mě trošku zarazil výsledek té ankety kde 3/4 lidí mají pocit že se neslevňuje.... Asi mají krátkou paměť a neví kolik to zboží stálo před půl rokem.
V článku ale srovnávají ceny prosinec 2023 vs. leden 2024 v reakci na snížení DPH. Oproti půl roku zpět jsou ceny nižší, oproti prosinci je to opravdu neznatelné.
Haléře? Myslíte to máslo, co bylo vloni za 60 a teď za 25? Nebo 10 vajec vloni za 60, teď za 30? Nebo kuřecí prsní vloni za 190, teď za 100? Já si zlevnění všímám. Jasně, nejde o nic plošného a spousta potravin zůstala na vysokých cenách, ale bylo by pokrytecké tvrdit, že nic nezlevnilo.
V článku ale srovnávají ceny prosinec 2023 vs. leden 2024.
Analytici se věčně ohání tím argumentem "chování českých spotřebitelů, kteří si vyšší ceny „nechají líbit“" .. prosím o nějaký návod, jak si toto "nenechat líbit". Veškeré jídlo je drahé. Mám úplně alergii na ty balíčky za 20kč s projitým, tvrdým, uvadlým zbožím a výzvu abychom pomohli neplýtvat. Proč nepomůžou obchodní řetězce nám a nezlevní zboží?! Tuny jdou do odpadu, protože když to neprodám za tu napálenou cenu, tak přeci radši vůbec!
Krásný kousky. Co mi vadí je to, že všechno šijí na modelky pomalu dvoumetrové! V obchodě před zrcadlem přiložím k postavě a koncem můžu zametat! Nechce se mi všechno pořád přešívat..a to mám normální průměrnou výšku. 🤷
Prosím, kam chodíte nakupovat? Já to mám naopak, při 179cm nemohu sehnat dostatečně dlouhé kalhoty/šaty/trika. :D
Já stavě tři roky zpět a žádná omezení kromě nízkopodlažního domu nás územní plán neměl. Že Vy jste dost teoretička? Solární panely jako podmínka…. No nevím
Ano, 3 roky zpět jsme měli stavět taky, ještě s elektrokotlem. Bohužel jsme to nestačili a teď by nám stavbu s elektrokotlem nepovolili. Zatím máme (dle Vás "teoretickou") hrubou stavbu. Každý rok se to mění a něco přibývá a taky záleží na oblasti, kraji, obci, kde stavíte. Tak gratuluji že jste ještě postavil bez tohoto. Solárka momentálně musíte mít, když chcete dotaci, za pár let budou povinná na všech stavbách.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Prosím, já chci recept 😇