Asi bych si to dobře zapamatovala a kolegyni mrazivým tónem řekla, že jestli tohle udělá ještě jednou, tak jí bez ohledu na věk a to že je služebně starší, v tom okamžiku tu facku vrátím. Jinak bych se k ní chovala sice slušně, ale velmi odměřeně. A na podobné řeči na poradě reagovat ledovým a podobně jedovatým tónem.
Vydědění není úplně jednoduché. Opravdu si Vaše babička myslí, že má důvody pro které to projde ? Možná bych se pokusila babičce domluvit schůzku s notářem, či s někým jiným s kým by ono vydědění chtěla řešit a teprve pak se uvidí, jestli je třeba si s tím lámat hlavu. Třeba ji notář vyvede z omylu, že pro vydědění nesplňuje důvody. A bude vyřešeno.
A jinak bych to asi mamince řekla, pokud to z Vašeho úhlu pohledu není v pořádku. Raději si to vyříkat, i s křikem, i s pláčem, než potom už není s kým. A ono mezi námi: někdy ti staroušci mají značně zkreslené vidění.
Navrhla bych, ať se synáček stará o maminku u ní doma. Ať se k ní odstěhují oba. S tím, že tady samozřejmě bude vždycky doma (manžel) a kdykoliv přijde bude vítán. A pokud by se k tomu stavěl odmítavě, tak bych bábě udělala peklo na zemi. Není asi jiné řešení. Samozřejmě také pouze když u toho synáček není. Chovala bych se prostě úplně stejně jako ona. Nemá ohledy ona ke mně, tak proč bych je já měla mít vůči ní. Věk tady fakt nesehrává roli a úctu ke starším lze požadovat pouze v případě, že se i ti starší chovají slušně vůči nám.
Jakže to vzkazovala "maminka" po tatínkovi po rozvodu? Nemáš jí už volat a máš se mít hezky ? To bych viděla jako odpověď.
Lidé se mohou rozvést a může to i být tak, že dítě zůstane v péči otce. Ale úplně totálně dítě vymazat ze života? To je těžký podraz od otce, natož od matky vůči dospívající dceři.
Ať se na to podívá z druhé strany: tímto počinem si tchánovci "koupili" , že dcera se o ně postará, až oni nebudou moci. A věřte, že to nemusí být vůbec jednoduché a také to nemusí být krátkodobá záležitost. A on je tímto z této starosti venku. Kromě občasné zdvořilostní návštěvy by mně nezajímalo absolutně nic.
„Je potřeba, aby se posílila pozice nájemců, kteří chtějí v bytech bydlet dlouhodobě a své povinnosti si plní, takových nájemců je významná většina." - v tom případě nechápu proč neposílit nikoliv nájemce, ale naopak pronajímatele. Žádný pronajímatel solidního a platícího nájemníka nevyhodí bez důvodu. A pokud bude mít jistotu, že se případného problematického nájemníka zbaví a nebude to trvat měsíce nebo roky, tak nebude mít důvod k řetězení smluv, ale po první smlouvě na dobu určitou už bude následovat doba neurčitá.
Popravdě, ani já bych nebyla nadšená, kdyby snacha neuměla vařit a hlavně neměla snahu s tím něco udělat. Tak nějak si to vůbec nedovedu, obzvláště s dětmi, představit.
Ale abych neplivala pouze do vlastních řad, tak k tomu dodávám, že i u chlapa považuji za samozřejmé, že zvládne udělat pár jednouchých jídel.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Možná by prostě při placení v restauraci/na výletě/v kině stačilo říct číšníkovi/pokladní: "každý sám", stejně se obvykle ptají. A to s nevinným, širokým úsměvem. Chlap je buď vyčůránek nebo mu to nedochází. Podle reakce by se vidělo.
A co se materiálu na opravy domu týká: na svůj dům považuji za samozřejmé, že si paní platí materiál sama, na jeho dům bych materiál prostě neplatila.