Možná by prostě při placení v restauraci/na výletě/v kině stačilo říct číšníkovi/pokladní: "každý sám", stejně se obvykle ptají. A to s nevinným, širokým úsměvem. Chlap je buď vyčůránek nebo mu to nedochází. Podle reakce by se vidělo.
A co se materiálu na opravy domu týká: na svůj dům považuji za samozřejmé, že si paní platí materiál sama, na jeho dům bych materiál prostě neplatila.
Asi bych si to dobře zapamatovala a kolegyni mrazivým tónem řekla, že jestli tohle udělá ještě jednou, tak jí bez ohledu na věk a to že je služebně starší, v tom okamžiku tu facku vrátím. Jinak bych se k ní chovala sice slušně, ale velmi odměřeně. A na podobné řeči na poradě reagovat ledovým a podobně jedovatým tónem.
Tak to jste totálně nepochopila - příspěvek na péči je na to, aby kryl náklady na péči, kterou této nemohoucí osobě poskytuje např. dcera, syn nebo pečovatelská služba a pod. To není na to, aby tyto peníze nemohoucí osoba dávala na knížku vnoučatům. Měla jste si o příspěvek požádat z titulu pečující osoby. Manželka to udělala , o matku pečuje, a příspěvek jde na její náklady spojené s touto činností.
Jenže to musí ten co je o něj pečováno přijmout jako fakt, násilím si je asi nevezmete, stejně jako se na starouška kvůli tomu nevyprdnete. Kdyby je dostávala přímo pečující osoba bylo by to jednodušší.
Vydědění není úplně jednoduché. Opravdu si Vaše babička myslí, že má důvody pro které to projde ? Možná bych se pokusila babičce domluvit schůzku s notářem, či s někým jiným s kým by ono vydědění chtěla řešit a teprve pak se uvidí, jestli je třeba si s tím lámat hlavu. Třeba ji notář vyvede z omylu, že pro vydědění nesplňuje důvody. A bude vyřešeno.
A jinak bych to asi mamince řekla, pokud to z Vašeho úhlu pohledu není v pořádku. Raději si to vyříkat, i s křikem, i s pláčem, než potom už není s kým. A ono mezi námi: někdy ti staroušci mají značně zkreslené vidění.
Navrhla bych, ať se synáček stará o maminku u ní doma. Ať se k ní odstěhují oba. S tím, že tady samozřejmě bude vždycky doma (manžel) a kdykoliv přijde bude vítán. A pokud by se k tomu stavěl odmítavě, tak bych bábě udělala peklo na zemi. Není asi jiné řešení. Samozřejmě také pouze když u toho synáček není. Chovala bych se prostě úplně stejně jako ona. Nemá ohledy ona ke mně, tak proč bych je já měla mít vůči ní. Věk tady fakt nesehrává roli a úctu ke starším lze požadovat pouze v případě, že se i ti starší chovají slušně vůči nám.
Jakže to vzkazovala "maminka" po tatínkovi po rozvodu? Nemáš jí už volat a máš se mít hezky ? To bych viděla jako odpověď.
Lidé se mohou rozvést a může to i být tak, že dítě zůstane v péči otce. Ale úplně totálně dítě vymazat ze života? To je těžký podraz od otce, natož od matky vůči dospívající dceři.
Ať se na to podívá z druhé strany: tímto počinem si tchánovci "koupili" , že dcera se o ně postará, až oni nebudou moci. A věřte, že to nemusí být vůbec jednoduché a také to nemusí být krátkodobá záležitost. A on je tímto z této starosti venku. Kromě občasné zdvořilostní návštěvy by mně nezajímalo absolutně nic.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ale já tady vidím hned dvě řešení: po dobrém obědě s širokým úsměvem, to ale bylo báječné se takto vidět, co kdybychom se příští týden sešli u Tebe milá snacho, nebo raději u tebe milá spolutchýně? Bez ironie a samozřejmě jménem.
A druhá varianta: milá snacho ty umíš tak výborný bramborový salát, co kdybych příští neděli udělala kopici řízků a ty si dovezla ten svůj báječný bramborový salát. A kdybyste se ještě cestou stavili v cukrárně U broučka pro nějaký zákusek ke kávě, tak to nebude mít chybu. A klidně bych v obou případech dodala, že přece jen mě to finančně zmáhá,