Je to těžká doba. Např naše dcera s manželem by si ráda postavila malý domek na vlastním pozemku. Vypočítali jim splátku 26 tis. My jsme měli před 10 lety splátku 7,5 tis. Za takových podmínek je téměř nemožné jít na mateřskou. Jedno dítě už mají, ale pokud se do stavby pustí, budou muset pracovat oba, aby zvládli splácet. Když pak přijde střední a vysoká škola, je to taky velký náklad. U nás to představuje cca 50 tis ročně na jedno dítě.
Záleží to na jednotlivých školách. Mě by zajímalo co se tam konkrétně učili, že to tolik vadilo.
Já byla na základní škole v 90 letech a učili nás v přírodopisu sexuální výchovu. Učili jsme se o tom, že existují i různé úchylky( froteismus, exhibicionismus....) Také o to, že existují i různé jiné orientace, než je heterosexuální. Na tom nevidím vůbec nic závažného.
Pokud by ale mému dítěti vykládali, že je 52 pohlaví a že si může vybrat, jaké bude, dala bych dítě jinam.
To je přesně ten důvod, pro tu máme najednou spoustu teenagerů, co si chtějí změnit pohlaví, protože jim někdo navykládal, že to bude super. Pak zjistí, že to byla chyba a chtějí zpět.
Bydleli jsme v paneláku pár let. Topení nešlo pustit na nulu, byla tam zarážka na 2, takže muselo aspoň temperovat( ne, že bych měla se dvěmi malými dětmi zájem mít radiátor na nulu). Teplo se stejně rozpočítávalo na "osoboměsíce". Když můj manžel přijel ze zahraničí, nahlásil si u nás trvalé bydliště, zvýšil se nám účet za teplo, i když se topilo pořád stejně.
Je to takový zvláštní příběh.. Jistý supermarket udělal samoobslužné pokladny. Byla to velká investice. Proto se to musí vyplatit ...Představte si, že dostanete příkaz, že musíte nahnat k samoobslužným pokladnám aspoň polovinu zákazníků, přitom minimálně 80% lidí vás pošle do háje.
Navíc ty pokladny nemají obsluhu. Obsluhuje je prodavačka na první pokladně, která lítá jak hadr na holi a mezi tím se jí zasekne fronta na pokladně.
Dokonce byly časy, kdy se v 18 hod musela zavřít hlavní pokladna a zákazníci byli nuceni použít ty samoobslužné. Když říkali, že si budou stěžovat, odpovídala jsem : Stěžujte si !!! Můj nápad to nebyl.
Naštěstí po spoustu stížnostech už tu pokladnu nezavírají.
Moje nejstarší dcera se vypravovala do školy sama od 9 let a vodila čtyřletou ségru do školky. Pak jela asi 10 minut autobusem do školy a vždy to stihla.
Mám kamarádku, co vozí 10 leté dítě do školy, i když mu jezdí autobus skoro až před školu. On by prostě nezvládl jít 5 minut na autobus bobanek a v tom autobuse by se mu určitě něco stalo. Stejně tak její děti neumí uklízet a nijak pomáhat v domácnosti, protože to nikdy nedělaly.
Asi žiju v nějaké divné sociální bublině, ale lidi kolem nás mají víc dětí( klidně i 4-6). Mají k tomu dům, pěknou zahradu, hezké auto na dovolenou jezdí k moři.
Typy rodičů, o kterých mluví autor, vídávám v práci. Sobě koupí pivo a cigára a s dítětem se hádá o drobnost, která stojí 10 Kč, protože je to drahé. Děti mají očividně zanedbané.
Co k tomu říct ...život je otázkou priorit.
Moc se mi líbil remake Popelky 2015. Remake Krásky a zvířete z 2017 mě nechal na rozpacích. Marně jsem si lámala hlavu, kde se tam vzalo tolik černochů, gayů a transsexuálů.
Remake Malé mořské víly jsem si nechala ujít, opravdu tohle vidět nemusím.
Tuhle pohádku taky neuvidím. Fakt díky, ale nemám zájem.
Viděla jsem to u příbuzných. On byl velmi příjemný a respektovaný člověk. Když se napil, zmlátil ženu a děti, že od něj utekli v noci k babičce. On se vždy šel s pugétem omluvit a žena se s dětmi vrátila zpět. ..bohužel.
Dopadlo tak, že umřel s alkoholickou demencí ba celkové vyčerpání organismu. Ona se o něj celý život starala.
Rodinu to úplně rozložilo a děti se s následky potýkají do dnes.
Ono to vždy jde plíživě a pomalu. Pít každý den, rozhodně normální není.
Máme podobný rozpočet, 1 dítě na střední škole a další ve 3 třídě. Jedna dcera už s námi nebydlí a má už svoje dítě.
Teda, nemít hypotéku na barák, tak jsme vysmátí. Máme plán investic a úspor. Dodělávání baráku spolkne cca 80 tis ročně.
Dovča u moře nás stojí kolem 40 tis, ale to je tím, že nevyužíváme služby cestovky. Kupujeme si letenky a hotel zvlášť.
Nechápu, jak se můžou vlézt do 8 tis měsíčně za jídlo. My jsme na cca 15 tis.
Jinak je velice chvályhodné, že mají našetřeno.
Manžel mi vždy pomáhal s domácími pracemi. Vařil a uklízel vždy ten, kdo byl doma. Do dnes se mi nestává, že bych přišla domů a měla tam binec. Manžel to buď uklidí sám, nebo zaúkoluje děti.
Dnes bydlíme v domě, který manžel postavil. Pořád má spustu práce. Např teď dokončil fasádu, příští rok nás čeká dlažba.
Máme 3 dcery, takže domácí práce si dělíme. Když se do toho pustíme všechny, za dvě hodiny máme uklizený celý dům.
Mám názor, že být chlap není tělesná vada. Měl by umět zvládnout základní provoz domácnosti, aby mohl zastoupit manželku, která je zrovna nemocná, nebo je v práci.
V tomto případě bych řekla, že pomáhat s vnoučaty je krásné, ale odcaď - docaď.
Moji rodiče mají 4 děti a 11 vnoučat ve věku od 20- 0 let. Jen letos přibyly 2 kousky. Naši sice pomáhají, děti k nim občas jdou i na noc. Např.když ségra porodila, vzali si její starší děti na 3 dny. To neznamená, že se musí vzdávat svých zájmů. Jezdí na dovolené, do lázní, na prodloužené víkendy, pořádají grilování pro kamarády ... V životě nás mě nenapadlo jim cpát každý víkend naši smečku.
Viděla jsem na vlastní oči, jak likvidovali vosí hnízdo dobrovolní hasiči. Nastříká se to sprejem, který utvoří kolem hnízda krustu a celé hnízdo zahubí. To se pak odstraní. Používají k tomu i ochranný oblek. Sprej se dá koupit.
Viděla bych to takhle : Rozkaz zněl jasně, vosy musí pryč!!!
Jasně šéfe, já to zařídím rychle a levně 💪
4
Sledujících
2
Sleduje
4
Sledujících
2
Sleduje
Mě by především zajímalo, co se tam mělo učit, že to tolik rodičům vadilo. Představuji si učebnici, kde místo klasické rodiny jsou dva tatínci, nebo dvě maminky. Tohle už tu ale někdy bylo, že ? Nezlobte se na mě, ale to bych taky asi neskousla.
1 odpověď