Největší problém fetanylu je, že přivedl k drogám spoustu lidí, kteří by se k nim jinak nedostali. Byl jim ve velkém předepisován na bolest kdečeho.
Existuje dokonce studie, která dokazuje, že fetanyl není návykový, že u žádného pacienta z výzkumu, nevznikla zavislost.To že byla prováděna na onkologických pacientech, v terminálním stádiu, bylo taktně zamlčeno.
Doufám, že u nás nikdo nepodlehne tlaku farmaceutických společností a taky to nepustí na trh v jiné podobě, než náplasti pro chudáky, co už jim není pomoci a potřebují ulevit od bolesti.
Pohlaví jsou samozřejmě 2, to ostatní je gender. Ale přijde mi lepší, když se s tím názorem setká ve škole, kde mu vysvětlí různé pohledy, než někde jinde.
Ona je to v podstatě bouře ve sklenici vody. To je téma tak na hodinu a učitel z toho stejně zkoušet nebude.
Taky doufám, že to nebude takové žhavé.
My jsme se taky učili sexuální výchovu a o tom, že existují i jiné orientace. Měli jsme to i v učebnici přírodopisu v 8 třídě.
Četl jsem ty osnovy, což ostatně může každý. Mám pocit, že aktuální verze po připomínkách to trochu zjemnila. Úplně v pohodě si dovedu představit, že učitel žáky seznámí s tím, jaký je v současné době obecně přijímaný názor na pohlaví, co k němu vedlo, o čem se i nadále vedou diskuze a prostě nechá žáka, ať si udělá vlastní názor.
Právě ten obecně přijímaný názor o tom, že je 52 pohlaví a každý si může určit , co bude(např jednorožec), je naprostý blud.
Určitě bych nechtěla, aby někdo něco takového vykládal mým dětem.
To spíš bude nějaká zmínka v učebnici občanky nebo něco podobného. Osobně si myslím, že je mezi učiteli více zastánců "tradiční rodiny" než "pokrokových" obhájců práv menšin. A co znám ředitele škol, tak je tohle taky štve, protože když nic jiného, tak jim to přidělává práci 😃
Četl jste tento článek : Odkaz 1
Trochu mě zarazilo, u pasáže, že učitel nebude moct říct že jsou jen 2 pohlaví. Od roku 2025 to má být povinně.
Nic proti, učit by se mělo o všem, ale Bůh ví, co v těch osnovách bude.
To je dobře, že jste to nakonec zvládli. Ta nemocnost malých dětí je hrozná, ale tady ani nezáleží, jestli dítě nastoupí do školky ve 2 nebo 3,5 letech, stejně ten první rok bude často nemocné. Hlavně pokud je to prvorozené dítko, jak jsem zjistila, ti mladší už bývají promoření z domova.🙂
Já jsem to myslela tak od 1,5 - 2 let nástup do jeslí / školky. Prostě zkrátit rodičák o polovinu, ale nechat v současné výši, aby z něj šlo nějak vyžít, a pak zajistit místo v zařízení pro všechny děti. Za velice přijatelné školkovné ve výši toho, co se dnes platí za městské MŠ. Rodičům dětí do 10 let zvýhodnit částečné úvazky tak, že by třeba do 50 tis. výdělku zaměstnavatelé nemuseli odvádět za ně žádné sociální pojištění. To by mohlo částečné úvazky zatraktivnit i u zaměstnavatelů. Byla by to velká investice pro stát, ale věřím tomu, že by to pomohlo zastavit propad porodnosti. Samozřejmě očekávat babyboom by bylo i tak naivní.
To zní zajímavě. Určitě by to bylo výhodnější, než teď.
Bydlela jsem nějakou dobu v UK. Tam bývá mateřská jen 6 měsíců. Pak se může matka vrátit do práce a dítě dát do jeslí. Ty jsou ale dost drahé a vyplatí se jen těm, co mají dobrou práci. Většina matek zůstává doma s dětmi do cca 3-4 let a živí je chlapi. Některé chodí do práce 1 den v týdnu. Navíc tam jsou co 6 týdnů prázdniny, co trvají 1-2 týdny.
Já jsem to lepila všelijak. Využívala jsem státní školku, soukromou školku, chůvu, hlídala na střídačku s kamarádkou, tahala sebou dítě do práce. I tak jsem za hlídání zaplatila balík. Když se mi narodilo druhé dítě, vrátili jsme se zpět do ČR. Se dvěmi dětmi bych to fakt nezvládla.
Holt se bude muset změnit nastavení společnosti a matky se budou muset vracet do práce dřív po porodu, ne až po 3-4 letech. V ČR nejsou platy takové, aby rodina několik let vyžila jen z jednoho + rodičáku. To se s hypotékou nikdy slučovat nebude. Stát bude muset zajistit dostatek míst v jeslích a školkách pro všechny děti, pokud bude chtít, aby se aspoň nějaké děti rodily, a okolí mladých matek by se mělo zdržet komentářů typu "proč si to dítě dělala, když s ním nemůže být aspoň (!) tři roky doma".
Ono se to řekne, dejte ho do jeslí. Mám 3 děti. Vždy jsem šla do práce aspoň na půl úvazku ve věku cca 2,5 let dětí. Největší problém byly ty jejich věčné nemoci. Vždy jsem se snažila se nějak vytočit s manželem, abych nemusela na OČR, ale bylo to někdy dost složité.
Nejmladší dítě mělo komplikované zlomeniny nohou s odstupem 1 roku. To představovalo vždy půl roku doma, léčba a rehabilitace. Jednou jsem s ní byla doma já a ten další rok manžel, který měl shodou okolností operaci kolene.
Zaměstnavatelé to pochopili a zvládli jsme to. Máme ale některé kolegyně, co musejí na OČR často. To potom ten plat není nic moc a ten stres a ty kecy ostatních. To bych se asi na to vyprdla a raději zůstala na mateřské, mít tu možnost.
No jo, malý domek... než na něj lidé ze střední a nižší střední třídy ušetří, bude po plodných letech a sami dva v by't malém domku štastni nebudou už jen proto, že marné pokusy o otěhotnění je odcizí. Muž se poohlédne (a nebo se po něm poohlédne) po mladší, žena zůstane sama a bude všude rozhlašovat, jak je to lepší a jak by to jinak určitě nechtěla,
No právě. Fakt si nedokážu představit, jak to mají ti mladí udělat.
A to zeť není žádný flákač, má 3 práce.
Je pravda, že podmínky pro založení rodiny a pořízení bydleni, jsou mnohem těžší, než před 10 lety.
To bych řekl, že dneska je už o dost více než 50 tisíc ročně... To dáte jen za kolej.
Jinak souhlas.
U nás to činí 4500 měsíčně. Internát 1300, stravné 2100, dojíždění 900 měsíčně.
Nepočítala jsem do toho další náklady na školu cca 20 tis.
Máte pravdu, že to bude nejspíš více.
Na vysoké to bude určitě mnohem dražší.
Je to těžká doba. Např naše dcera s manželem by si ráda postavila malý domek na vlastním pozemku. Vypočítali jim splátku 26 tis. My jsme měli před 10 lety splátku 7,5 tis. Za takových podmínek je téměř nemožné jít na mateřskou. Jedno dítě už mají, ale pokud se do stavby pustí, budou muset pracovat oba, aby zvládli splácet. Když pak přijde střední a vysoká škola, je to taky velký náklad. U nás to představuje cca 50 tis ročně na jedno dítě.
Také ráda nakupují id soukromých pěstitelů a pmed od včelaře, ale levnější než v sídlištním supermarketu to rozhodně není. Je to chutnější.
A párkrát do roka dám na stůl i slané brambůrky k vínu, ale radši ty naše.
Jj taky. Když se dorvu k chipsům, jsem schopná sníst půl balení a pak mi je špatně 🤮.
Nemyslím si, že je to o finanční nouzi, spíš o životním stylu a stravovacích návycích.
4
Sledujících
2
Sleduje
4
Sledujících
2
Sleduje
Sice byty nepronajímám, ale pár let jsme v nájmu bydleli, než jsme si koupili svůj byt a pak postavili dům. V ČR jsme bydleli v bytě, kde žila před námi sestřenice a pak bratranec. Takový startovací 2+1. Majitel nám ho pronajal jen na základě doporučení. Nikdy nebyl žádný problém.
Pak jsme žili v nájmu asi 5 let v UK. Tam jsme si pronajímali přes agenturu. Kauci jsme vždy zaplatili, nájem a energie taky. Věřím, že kdyby ne, tak nás agentura dávno uhání.