Jistě jsou úrazy, co vzniknou z nedbalosti. Minimálně léky, čistící prostředky, nože a jiné nebezpečné věci, by se měly uchovávat mimo dosah dětí.
Představte si ale situaci: sedíte s dítětem(6 let) u konferenčního stolu a vystřihujete s ním z časopisu. 14 měsíční dítě jde ke stolu, zakopne o hračku a rozbije si hlavu o oblou hranu stolu. Jak byste tomu dalo předejít ? Zakázat batoleti chodit? Přestat se věnovat staršímu dítěti a batole všude vodit za ruku?
Nebo to samé dítě si strčí perličku do ucha, když je jí skoro 7 let. Chápu, že batole se hlídat musí, ale slečnu, co jde do první třídy?
Zažila jsem v životě celkem 3x. Při té první jsem si v tom polobdělém stavu myslela, že takto přesně musí vypadat únos mimozemšťany. Tělo neposlouchá, nevydáte ani hlásku a cítíte, že se děje něco velmi zlého. Mimozemšťany jsem necítila přímo v pokoji, ale tam někde venku. Někde jsem slyšela, že když k tomuto dojde, musí člověk zapnout veškeré mozkové závity a postavit se tomu. Řekla jsem si, mě nedostanete, já vám to rozhodně nedovolím a soustředila se na tuto myšlenku. Zabralo to. Když jsem přišla do plného stavu vědomí, celou noc až do rána jsem seděla hrůzou bez sebe na posteli a bála se usnout.Opravdu děsivá věc. Kdo nezažil, neuvěří.
Jj znám. Já jsem se vždy modlila a snažila se ze všech sil pohnout aspoň prstem u nohy. Když se to podařilo, přešlo to.
Stávalo se mi to velmi často v pubertě. Naposled v ranné dospělosti.
Sousedka říkala historku, že je za tím nadpřirozená bytost, nějaký šotek. Důvodem je častá halucinace zvuku malých nožiček.
Jsem ráda, že mě už nenavštěvuje. Dnes pokud slyším malé nožičky, je za tím nejmladší dítě, které jde spát ke mě 😍
No nevím, ale zahušťovat polévku moukou, zrovna zdravé není(já zahušťuji zeleninou) Bramborové placky, smažené v oleji taky ne. Kyselé zelí je sice plné vitamínu C, ale ten se smažením znehodnotí.
Jako příklad zdravé, levné stravy bych vypíchla spíš luštěniny. Čočková polévka, mexické fazole, hrachová kaše ...
Nemyslím si, že autorka pochopila článek o chudé seniorce. Jistě, že pokud máme v kantýně, nebo školní jídelně maso, není třeba vařit maso na večeři. Seniorka si ale jídlo v restauraci nemůže dovolit, takže je odkázána na svoje vaření že skromných surovin.
Dcera kamarádky byla rozmazlována. Kamarádka ji neustále měnila školy a školky, protože nikde neměli pochopení pro její něžnou dušičku. Nikdy nemusela pomáhat v domácnosti, chodila za ní i uklízet ke koním, aby si princezna mohla jen jezdit. Dceři platila i půl roku byt.
Výsledek : od 14 chodí k psychologovi, protože nebyla připravená na realitu života a s matkou se nebaví.
Sice byty nepronajímám, ale pár let jsme v nájmu bydleli, než jsme si koupili svůj byt a pak postavili dům. V ČR jsme bydleli v bytě, kde žila před námi sestřenice a pak bratranec. Takový startovací 2+1. Majitel nám ho pronajal jen na základě doporučení. Nikdy nebyl žádný problém.
Pak jsme žili v nájmu asi 5 let v UK. Tam jsme si pronajímali přes agenturu. Kauci jsme vždy zaplatili, nájem a energie taky. Věřím, že kdyby ne, tak nás agentura dávno uhání.
Největší problém fetanylu je, že přivedl k drogám spoustu lidí, kteří by se k nim jinak nedostali. Byl jim ve velkém předepisován na bolest kdečeho.
Existuje dokonce studie, která dokazuje, že fetanyl není návykový, že u žádného pacienta z výzkumu, nevznikla zavislost.To že byla prováděna na onkologických pacientech, v terminálním stádiu, bylo taktně zamlčeno.
Doufám, že u nás nikdo nepodlehne tlaku farmaceutických společností a taky to nepustí na trh v jiné podobě, než náplasti pro chudáky, co už jim není pomoci a potřebují ulevit od bolesti.
Pohlaví jsou samozřejmě 2, to ostatní je gender. Ale přijde mi lepší, když se s tím názorem setká ve škole, kde mu vysvětlí různé pohledy, než někde jinde.
Ona je to v podstatě bouře ve sklenici vody. To je téma tak na hodinu a učitel z toho stejně zkoušet nebude.
Taky doufám, že to nebude takové žhavé.
My jsme se taky učili sexuální výchovu a o tom, že existují i jiné orientace. Měli jsme to i v učebnici přírodopisu v 8 třídě.
Četl jsem ty osnovy, což ostatně může každý. Mám pocit, že aktuální verze po připomínkách to trochu zjemnila. Úplně v pohodě si dovedu představit, že učitel žáky seznámí s tím, jaký je v současné době obecně přijímaný názor na pohlaví, co k němu vedlo, o čem se i nadále vedou diskuze a prostě nechá žáka, ať si udělá vlastní názor.
Právě ten obecně přijímaný názor o tom, že je 52 pohlaví a každý si může určit , co bude(např jednorožec), je naprostý blud.
Určitě bych nechtěla, aby někdo něco takového vykládal mým dětem.
To spíš bude nějaká zmínka v učebnici občanky nebo něco podobného. Osobně si myslím, že je mezi učiteli více zastánců "tradiční rodiny" než "pokrokových" obhájců práv menšin. A co znám ředitele škol, tak je tohle taky štve, protože když nic jiného, tak jim to přidělává práci 😃
Četl jste tento článek : Odkaz 1
Trochu mě zarazilo, u pasáže, že učitel nebude moct říct že jsou jen 2 pohlaví. Od roku 2025 to má být povinně.
Nic proti, učit by se mělo o všem, ale Bůh ví, co v těch osnovách bude.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Pokud vim, zajistit migraci ryb lze zajistit i jinymi opatrenimi, nez bourat prehrady. Menší prehrady je zbytecne bourat, staci upravit na hraze suchych poldru.
A pokud jde o prehradu v Jesenikach, ochranila by castecne jen nekolik obci.
A zbytek Jesenicka by stejne plaval.
Tam vidim reseni vody od pramene az k hranicim ruznymi opatrenimi, ktera rozliji vodu na louky a pole.
3 odpovědi
4
Sledujících
2
Sleduje
4
Sledujících
2
Sleduje
Nevím, jestli jste někdy viděl koryto říčky Bělé v Jeseníku. Je to dravá říčka s velmi hlubokým korytem. Údolí jejího povodí je zaříznuto mezi vysokými kopci a podél břehu jsou vesničky a městečka. Pole a louky jsou až mnohem dál v Polsku. Tam prostor k rozlití není.
Je fakt, že přehrada v Heřmínovech by nejspíš zachránila Krnov a povodí řeky Opavy.
1 odpověď