Omezení se bude řídit čím? Tím, co rozhodnete doma? Nebo se na to vytvoří nějaký lidový výbor kontroly? Jako když bolševici hlídali, aby jim lidi nerozkrádali socialistický majetek? Jo, to bude krása. Nebo by mohlo být lítání na lístky, jako za bolševiků chleba. Každý by dostal při narození třeba tři lety a ty by potom mohl použít, kdy by chtěl?
Jojo, klasika argument bolševikem. Omezení rychlosti je taky zásah do osobních svobod? A co omezení vjezdu aut do centra Londýna? Levičácký řešení? Já nevím. Za mě je to spis reakce na reálný stav věci - bezpečnost je zásadní a když to někdo nechápe, holt se musí k ty silnici dat cedule s maximální povolenou rychlosti. A jezdit do centra města autem? Co když kapacity jsou proste omezené? Jestli se někteří nedokážou omezit proto, ze jim není jedno co tu po nich zůstane, holt pak musí přijít omezení zvenku i když by bylo optimální proste snížení poptávky - ale to hrozí spis u mladsi generace.
No to je pravda. Cestuje se cim dal tim vic a asi je to uz moc. A ja bych z toho taky asi nemel radost, kdyby bylo furt nekde narvano a ceny vyletely o stovky procent. Zazil jsem si to na Bali, kdy se tak najednou po covidu roztrhl pytel se vsema. Jsem rad, ze jsem zpatky doma.
Prave. Chápu místní. A mne osobně je kolikrát lip v lese, kde minu maximálně občas pejskare nebo cyklistu. Už si hodně vybíráme kam cestovat a zrovna Bali to neni presne proto, ze v zimě se tam přesouvá tolik turistu a hodně jich tam už i žije. Nic proti nim, jen pro mě pak takové místo ztrácí autenticitu.
Můžu si klidně vycucat z prstu jiná čísla, ale proč bych to dělal? Hromadná sebevražda lidí je jednoduché řešení! Jděte příkladem, svět bude lepší.
Jasně, to dává smysl - popírat fakta. A nebo trapně argumentovat extrémy. Víte, tu sebevrazdu páchame touhle poživacnou mentalitou. Představte si, ze se dá přežít i bez toho, aby všude litaly každý den letadla.
Oxid uhličitý produkují třeba sopky. Jeden výbuch Etny vydá za den plynů tolik, kolik lidstvo (včetně Číny, Indie nebo ruSSácka, kde na vaše názory neberou ohled) za zhruba deset let. Činných sopek je na zeměkouli 1400 (možná si to číslo nepamatuju přesně, ale každopádně je jich hodně.) Tak nevím, co z toho asi plyne?
Ehm…
“Produkce oxidu uhličitého (CO₂) sopkami se výrazně liší v závislosti na jejich aktivitě a velikosti erupcí. Přesné číslo se může měnit v závislosti na konkrétních podmínkách a metodách měření. Nicméně, podle odhadů vědců, sopky na Zemi produkují přibližně 200 milionů tun CO₂ ročně.
Přepočítáno na denní produkci:
\[ \frac{200\, \text{milionů tun}}{365\, \text{dní}} \approx 0.548\, \text{milionů tun CO₂ denně} \]
To znamená, že sopky na Zemi produkují přibližně 0.55 milionů tun CO₂ denně.
Pro srovnání, lidské aktivity (jako spalování fosilních paliv) produkují výrazně více CO₂, přibližně 35 až 40 miliard tun ročně, což je asi 100 milionů tun denně. Tudíž, zatímco sopečná aktivita přispívá k produkci CO₂, její podíl je relativně malý ve srovnání s antropogenními emisemi.”
Asi tak.
Ono to všechno začíná tím, že se stát motá do ekonomiky...třeba tím, že dává peníze zdravým dospělým lidem. Ti pak logicky nemají starosti o živobytí, protože kdyby bylo potřeba, dá jim přece stát = naše matka i otec. Ano, i mne turisti otravují. Žiju v Dalmácii a na Kanárských ostrovech. Turisti jsou otravní - já z nich jako stařík nic nemám. Ale vím, že bez nich by místa, kde žiju přestala fungovat. Nebyl by obchod. Nebyly by hospody. Nelítaly by každý den letadla. Nebyly by cesty. Netekla by voda. Neměl by to kdo zaplatit. Protože na obou místech, kde žiju, není kromě turismu prostě nic.
Neletaly by každý den letadla? No to by tedy byla tragédie 😅. Víte, jak by nám to prospělo? Pamatujete to covidove jaro, když se omezila letecká doprava? Nádhera to byla. Za necelé dva měsíce se emise oxidu uhličitého snížily o víc než deset milionu tun. Nenazranost typu “letadla sem lítají každý den” nás jednou dovede akorát do bodu, kdy už nepoletí nikdo nikam 😉.
Me uz to tam nebavi. Navic pokazde sedet v letadle 15h. V evrope jsem nebyl na dovci uz 6 let a konecne bych zase tady, ale tady nas nechteji 😀 Pojedu treba do Albanie, prej je to tam zajimavy.
Albánie je krasna, ale v posledních letech taky čím dal navstevovanejsi. Proste je nás moc a cestuje už fakt každý. Kamkoliv…
Ještě více barevně " souzní " kruh s fasádami, až dokonale časem zešednou ( dle demagogických vizí architektů ), respektive až následně zcela zčernají po každém dešti ! Už teď vypadá ten ( jinak velmi zajímavý ) dům velmi ponurý.
Ano, presne. Dřevo ztmavne a s tím antracitovym povrchem oceli bude v ještě větším souladu. Ponury možná, ale to tmavý les muže byt taky…
Nejde mi o povrch, ale o ten monstrózní prstenec jako takový. Ten ve vztahu k okolní přírodě je pro mne disharmonující. Příroda neumí takový rozměr vytvořit. Jen snad kruhy na vodě a kruhový řez kmenů stromů.
Tak zrovna kruh jako základní geometricky tvar je v te přírodě opravdu všude (počínaje tvarem planet a konce formou některých virů). A jak říkáte - tady dobre ladí prave i s tím dřevem a jeho letokruhy. Za mě dokonalá harmonie. Ocel mi do přírody tolik nezapadá ale prave ta lesklá a stříbrná. Matný antracit splyne s oblozenim domu, které časem ještě ztmavne a více vroste do lesa…
Ve vší úctě paní Jano, asi každý vidí tu harmonii s přírodou nějak jinak. Ten ocelový prstenec (tedy pokud je ocelový) z té harmonie udělá bohužel disharmonii.
Opravdu Vám, pane Zdeňku, proměňuje harmonii v disharmonii? Kdyby byl ve stříbrném odstínu a lesku, tak bych zcela souhlasila, ale matný a antracitovy povrch? Vždyť vizualne naprosto ladí s tím dřevem, není s nim v kontrastu.
Máte pravdu, díky naprosté absenci harmonie s přírodou je to mimořádně ohyzdné.
Zřejmě nerozumíte psanemu textu nebo jste ironicky způsobem, který mi nedává v dane souvislosti smysl, tedy pro jistotu - je to presne naopak. Ta stavba je v harmonii s přírodou mj. diky použitým materiálům i výšce stavby. Díky za každou stavbu, která netrčí z pozemku svými zbytečnými patry do výšky a nevkusnymi barevnými fasadami do dálky.
Kolik lidi jede do Indie na vlasni pest ? Naprosta vetsina jede s cestovkou do turistickych destinaci takze jsou spokojeni.
To nevím kolik, statistiku nemam k dispozici. Můžete ji sdilet? Já znám hodně lidi, co se do Indie vrací a všichni jen po své ose, ale to z těch milionu turistu je naprosto zanedbatelný vzorek samozřejmě. Tedy se můžu zeptat jinak - proč se tam vrací tolik baťůžkářů, když je to vopruz?
3
Sledujících
3
Sleduje
3
Sledujících
3
Sleduje
Odejít z ponurého lesa lze kdykoliv, odejít z vlastního nového a již ponurého domu není až tak jednoduché. A k těm neošetřovaným dřevěným fasádám si dovolím poznamenat. Jsem stavař a trhá mi srdce, když vidím tyto zčernalé fasády na jinak nádherných domech. Copak to nikoho nenapadne, že takové dřevo musí vypadat zcela jinak v 3000 m n.m. v Alpách, než kdekoliv v našich podmínkách ( prach a kyselé deště v ovzduší, množství ozónu a délka slunečního svitu, ...., ) ?
1 odpověď
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Za mě má ten ponury les své kouzlo a tuším, ze pro mnoho lidi, kteří rádi přírodu to tak bude. Do lesa chodím často, takže za mě dobrý i když bych taky dala přednost nějaké slunnější variantě - mám rada dostatek světla. Co se toho dřeva tyče - dosud jsem si myslela, ze to je záměr, ta zčernalá fasáda. Mne se dokonce libi u mnoha staveb i ta ohorela, jestli víte co myslím? Netuším, jak se ta technika jmenuje…
1 odpověď