"...exministr musí prokázat, že je mu mezinárodní spolupráce, svěřené portfolio, šité na míru"
Samozřejmě že je, expert na průmysl a obchod, aby nebyl expertem na dohled nad evropskou mezinárodní spoluprací a rozvojovou politikou,... haha.
Nezvládl energetickou krizi u nás, za což ho svěřeným portfoliem po právu vymazal v Bruselu Slovák. A teď ať se ten arogantní exministr předvede alespoň v B-čkové roli, co je v něm. Jenom si myslím, že by měli použít skutečný gril😂
Tak Čína je díky své masovosti výroby elektromobilů schopna rozvrátit evropské trhy. Ostatně se tak už děje. Současně se tak děje za velkého generování desítek % CO2. Bez emisních povolenek. Celý svět kromě Bruselu vidí, že CO2 na planetě jsou spojené nádoby. Unijní GD má v cíli snížení CO2 o 3-4%, což Čína lehce smázne.
"...Ocel a cement jsou po uhelné energetice dvě odvětví s největšími emisemi CO2 v Číně a v první polovině roku zaznamenaly bleskový nárůst o 12 %, respktive 14 %..."
Takže o co jde s tou nucenou elektromobilizací?
Policejní prezident reagoval až po množství zveřejněných zpráv na Seznamu.
Nějak jsem nezaznamenal, že se pan policejní prezident vyjádřil k palčivému tématu permanentního podstavu aktivních složek PČR. Sedící policisté jsou občanům na nic. Vymýšlejí jenom "Hunger games, hladové hry" pro policisty, aby na základě "čárek" získali trochu žvance navíc. Co kdyby se vypsala podobná soutěž na prezidiu, kdo propustí víc podřízených? Málo naplat, více chovných než tažných se musí projevit.
No hlavně by toho místopředsedu odborové organizace bezpečnostních sborů Martina Červenku měli podpořit další vedoucí, že to co napsal je pravda. Zbavit se drahých úředníků - sedících policistů, co akci viděli jenom v televizi, a posílit bezpečnostní složky tam, kde jich je dle Červenky třeba. Mluvčí Policie co dementoval Červenkovo prohlášení asi taky nebude často na ulici. A o těch kaprech, co si nevypustí rybník to samozřejmě platí dvojnásob.
Ježíš, kde to Hladík vyhrabal takovou nablblou firmu? Obecně se zleva i zprava píše, že ve sběru PET jsme v celé Unii na čele a problém s PET nespočívá v jejich sběru, ale v jejich zpracování. V současné době chodí významné procento (desítky) vytříděných PET do spaloven, protože není 1. kapacita na jejich následné zpracování
a za 2. podstatnější, recyklát je výrazně dražší než použití primární suroviny.
"...Poškodí nás to, tvrdí výrobce PET..."
Pokud je problém jen v nedostatku PET pro recyklaci, stačí takovému výrobci se postavit před jakoukoliv spalovnu a má zdrojového materiálu, že ho sám nezpracuje.
Problém je "... jistě pane ministře...😂" v něčem jiném, co? Na zbytečný zálohovací systém za x mld. se nalepí nová lobby a politici a peníze jdou okamžitě na správná místa. Jenom tu hloupost protlačit.
Na počátku tohoto tisíciletí jsem strávila zhruba 9 let v USA, z toho mám 8 podchycených v tamním daňovém systému. Tak již po několikáté zopakuji základní fakta:
V roce 1983 došlo v USA ke změně zákona, který pro lidi narozené po roce 1960 stanovil nárok na státní důchod po dosažení věku 67 let. Už je tomu více než 40 let. Nevím o tom, že by kvůli tomu došlo v Americe k nějakým nepokojům či revolucím. Vzhledem k tomu, že i já patřím do té skupiny, musím si počkat ještě 5 let, než si budu moct požádat o část penze, na kterou mám dle amerických zákonů nárok.
A teď to podstatné: V USA snad nikdo nebere státní důchod jako něco, co ho spasí. Drtivá většina Američanů se na důchod připraví po svém. Jednak - a to je pro ně základ - si zajistí vlastní bydlení, které mají nejpozději v seniorském věku splacené. Tím minimalizují ty největší náklady, které má snad každý, kdo nebydlí pod mostem. Potraviny byly v USA poměrně levné - měsíčně jsem za ně vydala cca 200-250 dolarů, což byla desetina mého příjmu. Samozřejmě se nesmíte stravovat po restauracích, protože to je drahé i tam.
Tím nejdůležitějším faktorem je vlastní příprava na dobu penze. Američané jsou od mala vedeni k tomu, aby se dokázali postarat sami o sebe. Investují do cenných papírů nebo dluhopisů, šetří si v investičních fondech a samozřejmě ukládají si do vlastního bydlení. My naproti tomu často žijeme stylem "po nás potopa" a co můžeme, rozfofrujeme za hlouposti. Amíci si také užívají života, ale až po odložení peněz na stáří. Co to zkusit také a odejít do vlastního důchodu podle sebe?
Přeji hezký den všem.
Nemáte raději nějakou přítelkyni žijící v Evropě s důchodovými zkušenostmi, která by popsala "jak na to" v unijním prostředí ? Americké pracovní prostředí(žil jsem tam), legislativa, chování lidí, jsou přece jenom značně odlišné. Když říkám unijní, tak mám na mysli na západ od nás.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
Já si myslím, že EU 10 let ten nápor výroby EV Číňanů nemůže ustát. Při stávajícím vlažném zájmu, bez dotací, s vysokými cenami, můžou evropské automobilky přežít jen těžko. Spalováky jen tak nevymizí. Mimochodem může mi někdo vysvětlit proč Bruselu nedochází a za cenu sebezničení EU trvá na pochybné metě snížení CO2 o 3-4%, když největší znečišťovatelé (Čína, USA, Indie) posílají do ovzduší přes 50% celosvětové produkce CO2. Je GD s důrazem na elektromobilitu skutečným důvodem pro násilné zavádění EV? Nebo to byla příležitost a ona nevyšla.