Celou školní docházku mně učili, že je hloupé vyvážet základní suroviny, například dřevo, a dovážet z nich vyrobené výrobky s přidanou hodnotou, např. nábytek. A dopadlo to tak, nábytek máme všichni z Polska. To mne ještě nenapadlo, že prodáme i krev ekonomiky, rafinerky.
Vycurani politici a hloupí občané, z toho nic dobrého nevznikne.
A největší legrace je to, že když to dělali před sametem soudruzi a fedrovali dřevo do Rakouska všichni se popadali za hlavu. To jsme se tedy za těch 30 let moc daleko nedostali :-(
postupná odvykačka nefunguje.
od Ruského plynu se musíme odstřihnout hned, v létě, a nečekat, až nás bude Rusko v zimě vydírat.
Z hrubé domácí spotřeby zemního plynu se spotřebuje 28,3 % v sektoru průmyslu, 25,0 % v domácnostech, 23,5 % na výrobu elektřiny a tepla a 16,3 % v komerčním a veřejném sektoru. To jen abyste si udělal obrázek jak by to dopadlo Vy odstřihávači. Není to tak jednoduché.
No rozhodně se mi nebude stýskat po některých dieselech. Zrovna dnes jsem viděl na semaforech, jak se rozjížděla naftová octávka tak, že za ní byla černá celá ulice. Lidi museli pomalu zadržet dech. A takových aut je v Česku tisíce. Nová eauta už nejsou tak závislá na vzácných kovech a jejich baterie jsou čím dál více recyklovatelné. A že jsou drahé? Podívejte se kolik stály první telefony. To si mohl dovolit jen bohatý člověk. Dnes má mobil každý a jak se rozšířily, tak šla cena rapidně dolů.
Tak čmoudící octávka bude spíš problém podmáznuté technické a telefony bych jako příklad nedával. To bylo spíše o rozvoji technologií než cenou baterií, která v e-autech hraje zásadní roli. Těch surovin pro jejich výrobu také není bezedný zdroj. Tak aby to nakonec nebylo ještě horší než dnes.
Proč nejdřív nepředělaj kamiony na elektřinu, letadla na elektřinu a velké kontejnerové lodě na elektřinu. Zase budou první dusit normální lidi, protože velké lobby si to nenechaj líbit.
Ale co by ty kontejnerové lodě potom vozily, mimo těch baterií pro vlastní pohon. Nehledě na to, že by možná stála víc jak flotila raketoplánů.
Jen pro představu.
Před pádem Bohemky jsem platila za topení a ohřev vody plynem v rodinném domku 24 tisíc za rok (nikoliv zálohy, ale skutečná spotřeba - kolem 20 MWh).
Naštěstí se mi podařilo v říjnu fixovat u Inngoy za 27 tisíc za rok (na 2 roky).
Ale uzavírat novou smlouvu dnes, už bych byla i na 70-100 tisících.
A takhle to má dnes spousta lidí. A nejen těch, kdo žijí od výplaty k výplatě, ale i těch, kdo mají našetřenou nějakou rezervu, ale díky tomuhle se o ni za pár let mohou připravit.
K čemu tedy bude takováto "podpora" od státu, navíc když hrozí že do topné sezony přijde další zdražení?
Zjistilo se, že lidé mají obrovské úspory a tohle je taková skrytá měnová reforma. Prostě je přes ceny energií o to obereme.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hřib, další křišťál. Raději bych byl opatrný. Druhá strana už určitě přehrabuje archiv...