Bohužel je tady jedna velká skupina obyvatel, a to zejména státní zaměstnanci a důchodci, kteří stále nechápou, že žádné ekonomické perpetuum mobile neexistuje. Můžete si tam navolit kohokoliv, ale stejně tyto základní ekonomické principy nepůjde obejít, ať bude u vlády kdokoliv. Jde to vidět u vašeho pokryteckého agenta Bureše, který všem by rozdal plnou hrstí ale tam, kde to platí ze svého, platí často minimální mzdu.
Průměrný plat u PČR je za rok přes 56k. Chápu, že to nemají všichni ale pořád je to více jak o 10k více, než berou zaměstnanci v produktivní ekonomice a tam také neberou průměr všichni. Navíc více dovolené, výsluhy a celkově jistoty státního zaměstnance. Nedělejte z nich zase takové chudáky. Důležitý je celkový hrubý příjem vydělený 12 a ne tabulka.
Všechny mezinárodní statistiky ukazují, že naopak máme policistů více než jinde. To že jejich práce špatně zorganizovaná a že jich máme moc v kancelářích a ne v terénu, je věc druhá. Dále je problém nás vysluhový systém. Ten měl být už dávno zpřísněn, aby na systém dosáhli řekněme policistů po 25 letech služby jako na Slovensku nebo po určitém věku, řekněme na 55 let a ne, aby motivoval k odchodu publicisty v nejlepším věku.
Lékaři a zdravotníci si zvykli z dob kovidu a rozhazování, že se každý rok se dát plus deset patnáct procent. Někde jsem viděl tabulku, že mzdy a platy ve zdravotnictví se za posledních 5 let zdvojnásobily, což neplatí o ostatních sektorech ekonomiky, a tak se stává neufinancevovatelné. Prostě bez zvýšení daní nebo zefektivňování to nepůjde. Přesto Burešovi obdivovatelé pořád myslí, že Andrej má nekonečný měch, viz. jeho debata včera na Primě, kde sliboval, že on bude mít na všechno bez zvýšení daní.
Dnes jsem si ho pustil na Primě a opět jsem si položil otázku, jak toto individuum může někdo volit. Blekotal a skákal od tématu k tématu, všem sliboval všechno, na otázku kde na to vezme, když nechce zvyšovat daně, odpověděl, že ty peníze sežene, neziskovky, provoz úřadu vlády, atd. Navíc tam byl sám, i když tento pořad bývá až na vyjímky jako prezident a premiér vždy jako střet dvou oponentů a Tománková jej ani nedokázala přitlačit ke zdi. Evidentně měla Prima strach, aby se Bureš neurazil a nečekal je osud ČT, tak přistoupila na zcela nestandardní formát tohoto pořadu.
No hlavně pokud by to měl někdo jako primární zdroj optimalizace, tak by musel počítat, že by provedl v kartách řekněme drtivou většinu operací. V městských supermarketech tvoří podíl v karetních operaci do 60%. Ve vesnické hospodě by to bylo ještě mnohem méně, takže i s platebními kartami by se dalo daňově podvádět stejně jako bez nich.
Já teda nevím, ale čepované pivo je u nás v podobné ceně jako v jiných postkonunistickych zemích s tím, že v těch ostatních zemích vám ho ani nedonesou, protože se to nosí jen v restauracích a tam je pro změnu dražší. To se týče zemi na západ od nás, tam je čepované ještě výrazně dražší. Jinak v běžných nálevnách v regionech je čepovaná dvanáctka kolem 45Kč.
Já tedy nevím, ale autor evidentně moc necestuje. Mně připadá, že máme s výjimkou Polska nejlevnější potraviny široko daleko. Služebně cestují po celé Evropě a nezdá se mi, že by tu bylo dráž. Ano Němci nebo Rakušané mají výrazně vyšší mzdy a určitě toho nakoupí více, ale pak Slováci a Maďaři mají nižší mzdy a k tomu dražší potraviny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pořád i tento graf ukazuje, že bohatí platí i procentuálně vyšší daně než lidé s nízkými příjmy. Tyto různé neziskovky a různí levicový aktivisti typu Prokop nebo Úle nedokáží pochopit, že k blahobytu se nedá prodanit.
1 odpověď