Naprosto v pořádku, ale naše rudé desolé zase prská. To že státní zaměstnanci jsou odměňování věkovými automaty bez toho, aby se měřil jejich výkon a prostě se předpokládá, že ten, co tu práci dělá třicet let, ji dělá automaticky lépe, než ten, co jí dělá pět let a stejně lpění na titulech v často z nesouvisejících oborů , už mělo dávno skončit.
Pokud se budou dělat aukce radnic na provozování stánků, tak je logické, že ve velkých městech to takto dopadne. Radnice z toho mají těžký byznys a je samozřejmé, že vysoké nájemné se finálně promítne do finálních cen na stáncích. Je to klasicky střet nabídky a poptávky a jen hlupáci v této diskuzi si myslí, že stánkaři se chtějí na něčem namastit.
Doufám, že to není další případ a oběť všelijakých dopravních expertů a policistů, kteří vehementně popírají přednost chodců na přechodu, až si někteří řidiči myslí, že chodci žádnou přednost na přechodu nemají. I já v naší obci mám problém přejít neřízený přechod a často si musím přednost doslova vynucovat. Samozřejmě pak před soudem se často stává, že řidič tvrdí na radu obhájců a právníků, že chodce přehlédnul apod., ale realita je taková, že mu prostě díky výše zmíněnému nedal přednost.
Já nechápu, v čem je problém? Pokud bude vyrábět čínská automobilka přímo zde v EU, bude mít lokální subdovatele, tak to je maximálně pohroma pro nabubřelé předražené evropské značky, tedy Škodovky a celý koncern VW. Žádnou zaměstnanost a ekonomiku to výrazně neohrozí. Problém ale bude, pokud se tyto auta budou dovážet z Asie. Tomu bychom se měli snažit za každou cenu zabránit.
Jak se píše nepřímo v článku. Čím více regulaci, tím výše takových triků. Za chvíli někdo vymyslí, aby se tomu bránil, že se na cenovce musí uvést cena za předlonské vánoce a pokud se udělá chyba, pak půl bilionu pokuta. Pak se ale občané nemohou divit, že nikdo na takový přeregulovaný trh nebude chtít vstoupit a tím bude omezená konkurence a vyšší ceny.
Bohužel je tady jedna velká skupina obyvatel, a to zejména státní zaměstnanci a důchodci, kteří stále nechápou, že žádné ekonomické perpetuum mobile neexistuje. Můžete si tam navolit kohokoliv, ale stejně tyto základní ekonomické principy nepůjde obejít, ať bude u vlády kdokoliv. Jde to vidět u vašeho pokryteckého agenta Bureše, který všem by rozdal plnou hrstí ale tam, kde to platí ze svého, platí často minimální mzdu.
Průměrný plat u PČR je za rok přes 56k. Chápu, že to nemají všichni ale pořád je to více jak o 10k více, než berou zaměstnanci v produktivní ekonomice a tam také neberou průměr všichni. Navíc více dovolené, výsluhy a celkově jistoty státního zaměstnance. Nedělejte z nich zase takové chudáky. Důležitý je celkový hrubý příjem vydělený 12 a ne tabulka.
Všechny mezinárodní statistiky ukazují, že naopak máme policistů více než jinde. To že jejich práce špatně zorganizovaná a že jich máme moc v kancelářích a ne v terénu, je věc druhá. Dále je problém nás vysluhový systém. Ten měl být už dávno zpřísněn, aby na systém dosáhli řekněme policistů po 25 letech služby jako na Slovensku nebo po určitém věku, řekněme na 55 let a ne, aby motivoval k odchodu publicisty v nejlepším věku.
Lékaři a zdravotníci si zvykli z dob kovidu a rozhazování, že se každý rok se dát plus deset patnáct procent. Někde jsem viděl tabulku, že mzdy a platy ve zdravotnictví se za posledních 5 let zdvojnásobily, což neplatí o ostatních sektorech ekonomiky, a tak se stává neufinancevovatelné. Prostě bez zvýšení daní nebo zefektivňování to nepůjde. Přesto Burešovi obdivovatelé pořád myslí, že Andrej má nekonečný měch, viz. jeho debata včera na Primě, kde sliboval, že on bude mít na všechno bez zvýšení daní.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Čekal jsem, že naši rudí dezoláti, kterých se na novinkách jen hemží a kteří nechápou, jak funguje trh, budou chtít, aby vláda a strana zasáhla, jako v podobě másla nebo vánočních kolekcí. Že by už konečně začít chápat principy tržní ekonomiky?