Proč? Tak se necháme sprostě okrádat? Když může existovat u půjček neco, jako úrok odporující dobrým mravům, nevidím důvod, proč by toto nemohlo být též u obchodní marže a je mi uplně jedno, jaký by to byl signál pro investory
Možná by vám to bylo jedno až do té doby, než byste to pocítil na své peněžence, protože žádné ekonomické perpetuum mobile neexistuje a stát žije a přerozděluje jen to, co mu vydělají soukromé firmy a jejich zaměstnanci.
Když regulovat, tak stanovením maximální možné marže. Kdyby se chtělo, šlo by to, ale ono se nechce...
To je bolševismus jak vyšitý. Toto nemá co dělat v tržní ekonomice mimo segmenty, kde nefunguje trh jako přenos energií, vodárenství atd. Těmito regulacemi byste totálně podrazil důvěru investorů se všemi negativními následky pro stát jako nižší ekonomický růst a výkon ekonomiky a tím i zhoršení výběru daní. Takové prostředí by bylo špatný signál pro investory, protože by nevěděli, jestli by se příště taková regulace týkala i jich, tak by se raději investovali někde jinde.
Jestli jim to za tu cenu někdo koupí, tak sorry, ale je to...píp... Jestli to někdo koupí až to před vánoci zlencí, tak sorry, ale taky to bude...píp... NEKUPOVAT to vůbec, at si to pak obchodníci třeba vyhodí
Je to podle mě přesně, jak se píše v článku níže. Prostě je to reakce na preregulovanost trhu. Teď se to nechá 30 dní a pak se to slevní o 50%. Pak ale přijde nějaký jouda, který tu bude chtít příště podchytit a vymyslí, že se bude muset uvádět sleva z ceny za posledních šedesát dní nebo jinou pitomost.
Jak se píše nepřímo v článku. Čím více regulaci, tím výše takových triků. Za chvíli někdo vymyslí, aby se tomu bránil, že se na cenovce musí uvést cena za předlonské vánoce a pokud se udělá chyba, pak půl bilionu pokuta. Pak se ale občané nemohou divit, že nikdo na takový přeregulovaný trh nebude chtít vstoupit a tím bude omezená konkurence a vyšší ceny.
Je to věc pohledu. Podle jedněch naše současná vláda lidem bere. To je ale lež. Vláda lidem nic nebere, vláda jen nerozhazuje tolik, jak rozhazovala Babišova vláda. Podle druhých flám skončil a nezřízené utrácení je potřeba omezit.
Naprostý souhlas. Tady spousta jednodušších lidi si stále myslí, že jsou to peníze Stanjurovy a Fialovy a on jako neomezený vládce nechce hodit svým poddaným pár dukátů ze své soukromé truhly. Vůbec si neuvědomují, že nežijí v pohádce a že to jsou peníze produktivního sektoru, který je státu vydělal a ten je přerozděluje od důchodů, zdravotnictví až přes dávky a úlevy. A pokračovat v Babisově trendu prostě dál nešlo, pokud bychom nechtěli předat zadluženou zruinovanou zemi dalším generacím. Budiš varování babišovým populistům příklad ze Slovenska a Ficova otočka ohledně veřejných financí na Slovensku.
Ta Vaše "solidarita" je akorát výsměch... máme tady do nebe volající majetkovou nerovnost, takže očividně stále to není dost.... spousta slev už je seškrtaná a prostě chudí platí poměrně větší odvody, což je objektivní fakt....a s nějakými americkými humusy sem nelezte, jestli zde lidé nemají umírat na diabetes....ta Vaše "zásluhovost" je akorát tak vyžírání na úkor společnosti... nevím, kdo je skutečný parazit, chudí to nebudou....
Chudí platí poměrově větší odvody. Prosím konkrétní příklad, jak platí poměrově větší odvody, když to není pravda. Prosím tedy příklad nebo přestaňte opakovat tuto vaší lež.
Větší progresivní zdanění jako je v Česku je ve vyspělých státech normální.
U nás je progresivní zdanění dáno zejména odpočty na děti a daňového poplatníka, takže nelze tak jednoduše srovnávat mezi státy. Navíc máme též dvě daňové sazby, ale to se vám zarytým bolševikům těžko vysvětluje. Stejně tak vyspělé země není jen Francie, ale třeba i státy mimo EU, kde takové přerozdělování není fakt normální.
Takže si ujasněme fakta. Zrušení superhrubé mzdy bylo schváleno už v roce 2012. Už tehdy mohly klesnout daně. Co ale udělal estébák hned po svém nástupu? Toto zrušení zrušil, protože mu vyhovovalo roky tahat z lidí více peněž. Když to ten populista těsně před volbami 2021 sám navrhl, tehdejší opozice chtěla jinou podobu, tedy posílení slevy na poplatníka, což by pomohlo nízkopříjmovým. Jenže Schillerová s estébákem byli ostře proti, tvrdě prosadili variantu, která nahrává lidem s vyššími příjmy. A teď se to hází na Fialu?
A další věc. Lidé s dětmi a se skutečně nízkými příjmy nejenže neplatí žádnou daň z příjmu, ale často "platí" zápornou daň. Například člověk s minimální mzdou a dvěma dětmi tak dostává od státu tolik, že jeho čistá mzda je vyšší než hrubá. Ale to si mnozí vůbec neuvědomují. A člověk se třemi dětmi a hrubou mzdou 30 000 Kč má stejně vysokou hrubou a čistou mzdu (jeho čistá mzda je dokonce o 37 Kč vyšší).
A byl bych rád, pokud někdo bude mít potřebu reagovat, aby napsal, v čem přesně nemám pravdu a hlavně proč. Ale jsem smířen s tím, že se dočkám jen nadávek a výkřiků plných pravopisných chyb.
Naprosto přesně. Tady je tolik zarytých bolševiků, včetně těch z těch neziskovek jako Úle a Prokop, kteří šíří bludy, že nízkopříjmoví doplácí na vysokopříjmové a přitom je to přesně naopak. Dalším zářným příkladem je třeba sociální pojištění teda spíše daň. Ten co odvádí třikrát více než ten s nízkými příjmy, dostane důchod o 20% více. Tady jde vidět, kdo na koho doplácí.
Zase další nesmysl a desinformace. Naopak chudí a ti s nejnižšími příjmy skoro žádné daně neplatí. Naopak pokud máte vyšší příjem, z něho platíte daně a hlavně odvody na zdravotní a sociální, které často ani nevyčerpáte a jsou přerozdělovány ve prospěch s nižšími příjmy, protože jejich odvody by jejich důchody a zdravotnictví, které čerpají, nezaplatily. Typický příklad jsou sociální odvody na důchody. Ten co odvádí třikrát víc než ten s 20k příjmem, dostane zhruba o 20% výši důchod. Tady jde vidět, kdo na koho doplácí.
Jediným řešením jsou progresivní daně, jako mají všude na západě, klidně můžou nejnižší příjmy začínat na nulové sazbě....a můžeme dojít až ke 40%.... důležitý je poměr, ne nominální hodnoty....
I u nás neplatíte daně s nižším příjmem, díky slevám na poplatníka a slevám na děti. Naopak já bych zase mohl požadovat, aby sociální a zdravotní pojištění bylo skutečně pojištěním a ne daní, stejně jako je USA. Ti co třeba na sociální odvedou málo, třeba třetinu oproti těm s vyššími příjmy, berou jen o 20% nižší důchod. Tady jde vidět, že ti více vydělávající už jsou dostatečně solidární až na můj vkus moc a přesto se to tady některým komunistickým pohrobkům nelíbí jako vám nebo Prokopovi a Ulemu z neziskovek, se to zdá málo.
A tím hojením se na chudých myslíte to, že si stát dovolí vybrat od chudáčka s minimální mzdou celých 265 korun měsíčně na dani ze mzdy a to ještě jen tehdy, pokud na sebe ten chudáček nemá napsané žádné dítě?
Tady ti Prokopové Úle a různí levicoví šašci by nejraději chtěli, aby neplatili vůbec nic, naopak aby měli ještě daňový bonus a samozřejmě ještě by nejraději, aby brali stejný důchod jak ten s třikrát větší příjmem.
Bohatí mají zastropované odvody na pojistném, což způsobuje sociální nerovnost a v procentuální částce pak ti nejchudší na důchod a zdravotnictví odvádí často o dost více, než velmi bohatí.
Ano sociální odvody jsou zastropované, ale to byste musel vydělávat tuším kolem 130k ale pak je tam od stejné částky vyšší daň, zdravotní nikoliv. Zrovna u důchodů je jedna největší míra nerovnosti a přerozdělování bohatých směrem k chudým. Ten kdo vydělává 20k odvádí odvádí třikrát méně než ten s 60k, bude mít zhruba o 20% nižší důchod než ten s 60k. To fakt spravedlivé není.
Konečně pravicový přístup, bohatým přidáme aby byli ještě bohatší a chudým ubereme, stejně si pořád dost vyskakují. Pak že fialová vláda je málo pravicová.....
Naopak. I Fialova vláda je příliš levicová. Pokud by byla pravicová, tak by platilo, že nízko příjmoví platí stejné daně, což stále neplatí, jak lze vidět z grafu. Dále by platilo, že ten kdo odvede třikrát více na sociálním tak bude mít třikrát vyšší důchod a ne jak teď s bídou o 20%.
Chudí s nízkými příjmy nechodí k volbám. Proto to tak zůstane.
Naopak. Chudí jsou stále zvýhodnění oproti bohatším, což potvrzuje graf. Člověk s nízkým příjmem a jedním dítětem neplatí téměř žádné daně. Odvody na sociální jsou též nízké ale oproti bohatým dostanou téměř stejný důchod, i když odváděli třeba třikrát méně.
Každá pravicová, tedy i současná, bude vždycky preferovat a maximálně v každé situaci zvýhodňovat 'úspěšné, solventní, perspektivní", protože v nich vidí zářnou budoucnost. A proto si to zaslouží. Všechny statistiky to potvrzují. A protože takových je vždy výrazná menšina, tak je musí 'spodních 50% svými, takto nastavenými, daněmi dotovat. A tou svojí úspěšností potom statisticky překonají i nejspodnějších 30%, kteří dotují nejvíc a žijí pod hranicí chudoby. Proto celá země (statisticky) vzkvétá.🤔🫢😥👎
Naopak bohatí dotují chudé, ale některým se to zdá ještě málo. Stále zdanění nízkopříkonových je výrazně nižší než vysokopříjmových, Člověk který vydělává 3x více jak ten s 20k, a odvádí 3x více na sociálním nebude mít 3x vyšší důchod ale s bídou tak o 20%. Přesto se najdou hlupáci, kteří si myslí, že je to nespravedlivé a chtějí ještě větší rovnost.
Celý poměrně dlouhý článek je rozbor toho, že nízkopříjmoví občané jsou poslední čtyři roky daňovou politikou vlády znevýhodňováni oproti vysokopříjmovým.
Načež vy na otočku tvrdíte opak. Připadá vám to normální?
Protože narozdíl od vás umím analyzovat fakta a ten graf ukazuje, že nízko příjmoví stále odvádí procentuálně mnohem méně než vysokopříjmoví. To že někteří komouši typu Prokop to nechápou, je věc druhá. Stejně tak si myslím, že i nízko příjmoví by měli platit daně, protože i oni využívají dopravní infrastrukturu, školství, zdravotnictví atd.
40
Sledujících
0
Sleduje
40
Sledujících
0
Sleduje
Co to je za článek? Máme závidět Polákům 200 g másla za 7,69 zlotých, tedy 45 Kč (kurz je 5,85)? Dneska máslo 250 g v Tescu za 43,90 Kč.
Reálně v Polsku cena za 100 g 22,5 Kč, v Tescu 17,56 Kč.
Tedy máme Polákům závidět máslo o cca 5 Kč dražší na 100g?
Účelem tohoto článku je naštvat lidi nebo co?
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Cestují po celé EU služebně a pokud to vezmu celkově, tak v Polsku je celkově levněji. Ale tím to končí. Všude v okolí je drážeji. Včetně zemí, které si berou naší rudé desolé za příklad jako Maďarsko a Slovensko.