Fakt nevidím důvod, proč mají být lidi naštvaný. Krom jednoho, že je naštve Babiš a jeho parta. Ten se v tom vyloženě vyžívá. Po dlouhé době máme vládu, která má výsledky ze zvládnutých světových krizí. Kdyby pan Fiala navíc tak nectil dohody a místo Bartoše vzal do vlády někoho kdo opravdu rozumí digitalizaci, měl by jedničku. Jinak se máme v podstatě jako nikdy předtím, jen to pro samou "naštvanost " nevidíme.
Nechte už těch keců o okradani státu malými provozovnami. Díky pouti do Santiaga de Compostela jsem prošel venkov v Německu, Švýcarsku, Francii i Španělsku a téměř nikde neberou karty. Vždy musíte mít hotovost. Proč? Majitelé také platí dodavatelům v hotovosti. Nikdo si nic nedluží a samozřejmě neživí banky.
Navic nejsou závislí na tom, jestli jde nebo nejde internet , terminál, a další nutné přístroje. Nemusí si je za draho pořizovat a platit jejich provoz, servis a update.
A když všichni zakaznici dostávají stejně kvalitní služby, tak proč má provozovatel dostávat od zákazníka o procenta míň jen proto, že dělá frajera a platí mobilem, kartou nebo prstenem ?
Sranda. Babiš tam před rokem koupil chemičku a teď už Rakušani uvažují o přimíchávání biosložky do paliv. Při tom jejich nafta v autech nesmrdí a najednou na ni víc kilometrů než my.
Dávám mu rok, než získá pořádnou evropskou dotaci na postavení nové továrny na biosložku. Bude používat revoluční metodu výroby stejně dobrou jako ta jeho výrobna toustového chleba. A Rakušáci budou platit jako mourovatí.
Česká republika má skoro jediná na světě stejné nebo vyšší platy ve státní sféře než v soukromé. To znamená, že ti, kteří na úředníky vydělávají, se mají hůř než úředníci.
Jedné řešení je zmenšit počet úředníků a tím bude na vyšší platy tomu zbytku, který bude muset opravdu makat a ne jenom vymýšlet práci soukromému sektoru. Stejně jejich práci zastane lepší počítačový program, jak je vidět např. při posuzování stupně invalidity.
Navíc se nyní musit platit dluhy po Babišovi - ty skoro 2 biliony, které si napůjčoval a které hodil důchodcům, sobě a spřáteleným firmám teď chtějí banky zpátky. To je ta hlavní brzda.
Už nyní platí, že výrobce musí 5 let po ukončení výroby modelu dodávat náhradní díly. Problém je, že s novým modelem výrobci většiny levných vysavačů přichází každý rok a pak je to poměrně náročné.
Nám třeba drží vodní vysavač bez oprav už 20 let. Podle servisáka, který se u nás stavoval na kontrolu uhlíků, vydrží ještě aspoň 10 let. Ale to jsem tenkrát přímo hledal technologii, která funguje stále stejně dobře, neobsahuje položky, které se musí měnit a je od evropského výrobce.
Taký záleží na tom, jak se člověk k výrobkům chová. Hlavně je nepůjčovat :-)
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Když lidi nevědí, jak chutná dobré espresso a dort, tak je i drahý polotovar dobrý. Stejně jako u pečiva a dalšího jídla, u kterého řetězce dokázaly nenápadně snížit úroveň tak, že by to snad ani zvířata nežraly.