Dobře řečeno, že drobní sedláci tvoří všude kolem nás páteř zemědělské produkce. Ale jak tenhle stav obnovit u nás?
Na nejlepších polích se staví sklady a obchodní centra, případně je na nich výstavba nových rodinných domků, protože půdu vlastní prachaté skupiny. Na téhle zastavěné půdě už nikdy nic neporoste. Ten zbytek pak musí být intenzivně obděláván pomocí obří dávky chemie pocházející-to je náhoda-od jedné z těch prachatých skupin.
A až za pár let dojde k nějakému kolapsu dopravy a vláda bude chtít podpořit českou výrobu potravin, tak zjistí, že není kde pěstovat.
Chodil jsem kolem větrných elektráren ve Španělsku, kde je mají na každém kopci. Tohle hučení bych fakt za barákem mít nechtěl. Dokud fouká málo, tak je to jenom takové tiché svištění. Ale jak začne foukat trochu víc, je to jako když startuje vrtulové letadlo nebo hučení příboje, jen přerušovaně.
Taky nejbližší domy tam mají tak 10 km daleko, ale i tam je to slyšet, jak mi potvrdili místní. A tady je hustota osídlení násobně větší. Kde to tedy chtějí stavět?
Chápu, že peníze na účtech politiky dráždí. Tak krásně by se z cizího rozdávalo! Ale přesně takhle by se měl chovat i státní rozpočet! Nejdřív si naspořím a pak objednám! Ne jako nejmenovaný premiér, který nejdřív zabil chaotickým rozhodováním 50.000 lidí cez Covid a následně si půjčil 1,5 bilionu, který porozdával spřáteleným firmám a něco málo důchodcům, aby ho znova volili.
Před několika dna jsme se vrátil z pouti do Santiaga de Compostella - z Čech pěšky cca 3.500 km . Mapy.cz se osvědčily ve všech zemích -Německo, Švýcarsko, Francie, Španělsko - prostě všude jsem měl pocit, že mapaři z Prahy musí stát tomu človíčkovi, co dělá značky, rovnou za hrbem.
Zaváhaly jedině, když jsme přecházel ve Švýcarsku z německy mluvící části města Fribourg do francouzsky mluvící.
A pak když se ve Španělsku dal použít trajekt, tak v turistickém nastavení měly tendenci honit člověka po pevnině.
Ale jinak ve srovnání s Google maps Extra klassa, to se snad ani nedá srovnávat. Ukážou zdroje vody, přístřešky, v bavorském lese každou pěšinu. A ve Švýcarsku, kde nemáte data, jsou offline mapy doslova k nezaplacení.
Těch pár korun rád dám, doporučoval jsem je i ostatním poutníkům a všichni spokojenost - stačilo jim nastavit správnou jazykovou mutaci a bylo.
Ono by stačilo nekácet staré aleje a remízky. Ve Francii nebo Španělsku dokonce nechávají torza starých stromů u silnic - jsou samá díra od larev různých brouků. Nemají ani problém nechat v lese na některých místech po kácení dvoumetrové "pařezy" právě kvůli hmyzu a taky kvůli zpevnění svahů, než vyrostou nové stromky.
Chce to hospodařit s rozumem a pak nemusí dělat díry do zdravých stromů. Konec koneckonců i tuhle práci musí někdo zaplatiti
Vynikající komentář, jako téměř vše od pana Míla. Prostě nezastavit se na půl cesty a dotáhnout diverzifikaci dopravy plynu do konce, ať už se to panu Křetínskému líbí nebo ne.
V té chvíli bude dávat státní vlastnictví Net4gas smysl a můžeme Němcům účtovat příplatek zase my, až přes nás od jihu poteče plyn jinou trasou.
Fialova vláda je po x letech první, která něco reálně udělala pro energetickou nezávislost Česka.
Já se panu Hanákovi nedivím. Vedle si otevřeli taky hospodu a přesně jak se to píše v článku, hosti dopíjejí po zavíračce a žvaní. Jenže je po 22 hodině, jinak je ticho a hlasitý hovor několika lidí je rušení nočního klidu, zvlášť když se baví dobře a rádoby vtipně. Co udělají sousedé v okolí hospody, když se situace opakuje? Zavolají policii. A majitel musí vysvětlovat. Nikomu pár pivních strejců za pohovory s policií nestojí. To není žádná arogance, kdyby borci v deset zaplatili a vypadli, mohli tam chodit do dneška.
Fakt nevidím důvod, proč mají být lidi naštvaný. Krom jednoho, že je naštve Babiš a jeho parta. Ten se v tom vyloženě vyžívá. Po dlouhé době máme vládu, která má výsledky ze zvládnutých světových krizí. Kdyby pan Fiala navíc tak nectil dohody a místo Bartoše vzal do vlády někoho kdo opravdu rozumí digitalizaci, měl by jedničku. Jinak se máme v podstatě jako nikdy předtím, jen to pro samou "naštvanost " nevidíme.
Nechte už těch keců o okradani státu malými provozovnami. Díky pouti do Santiaga de Compostela jsem prošel venkov v Německu, Švýcarsku, Francii i Španělsku a téměř nikde neberou karty. Vždy musíte mít hotovost. Proč? Majitelé také platí dodavatelům v hotovosti. Nikdo si nic nedluží a samozřejmě neživí banky.
Navic nejsou závislí na tom, jestli jde nebo nejde internet , terminál, a další nutné přístroje. Nemusí si je za draho pořizovat a platit jejich provoz, servis a update.
A když všichni zakaznici dostávají stejně kvalitní služby, tak proč má provozovatel dostávat od zákazníka o procenta míň jen proto, že dělá frajera a platí mobilem, kartou nebo prstenem ?
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Správně by tedy měli tento poplatek zaplatit rodiče každého dítěte, protože má pusu a může tedy reprodukovat autorské dílo bez souhlasu aurora
A druhý poplatek za užívání opačné dírky, protože některá díla tak působí