napsat že SUV si pořizují je zámožní jedinci je zcela zcestné: já např. si SUV ŠKODA YETI pořidil zcela nové v roce 2016 leasing jsem doplatil loni tedy po 6 letech a souběžně ještě splacim pujčku (daval jsem 30% akontace aby bylo auto rovnou psáno na mne) a tu budu platit až do příštího roku tedy celkem 8 let a to z platu 18.000 čistého tak at někdo nekecá nesmysly o zamožných majitelých, každá oprava co platím já či nové pneu je obrovský zasah do rozpočtu a do Bena do prace musím přes 50km každý den dojíždět autem, jelikož od nás z dědiny se na 6:00 do práce hromadným spojem nedostanu.
WADE by si měl pročíst wikipedii ( Odkaz ), tu to má i anglicky ( Odkaz ),¨to aby věděl že nynější držitelé světových rekordů jsou JAN ŽELEZNÝ a BARBORA ŠPOTÁKOVÁ, oba jsou z ČR.
KELSEY-LEE BARBER je na světě dle wikipedie až 12. a má jen jednu zlatou medaili z MS roku 2019 u Báry Špotákové to vypisovat nebudu pokud někdo chce tu je odkaz ( Odkaz ).
A pane Studený kolik myslíte, že platí nevěřící studenti na církevních školách, které zřizují církve? Neplatí víc než věřící, tedy jízdné, obědy a učebnice. Já chodil na soukromou hotelovku zřízenou 4 osobami, mimo víše uvedené jsem platil ještě 1.400 měsíčně (tedy platili to mí rodiče). Stát oběma školám přispívá na platy učitelů, kde ale církevní škola vezme potenciálních 1.400 od jednoho žáka?
V rámci katolické církve se část chybějících peněz vybere při sbírce na církevní školství a zbytek se dodává z peněz, které církve obdrželi za nenavrácené pozemky a budovy. A to platí i o opravách kostelů. stát přispěje na opravu např. katedrály sv. Víta na Pražském hradě či chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, ale na obyčejné kostely nedá nic. U nás se musela dát nová střecha vyšla na 1.500.000 Kč od kraje jsme dostali 150.000 Kč (díky za to), pak se musela dát nová elektroinstalace a ozvučení (stávající hliníková obalena nějakou tkaninou nestačila a navíc hrozilo že začne hořet) za 750.000 Kč nedostali jsme od žádné státní instituce ani korunu, oproti tomu pozemek který naše farnost dostala od několika zemědělců v roce 1947 (můj pradědeček a několik dalších spojili konce svých polí a vzniklo jedno další pole) se farnosti nevrátilo jelikož na něm komunisté postavili koupaliště (veřejně prospěšná stavba se církvím nevracela, dostali za ni Vámi zmiňované peníze). Vůbec bych se nebránil kdyby farnost místo peněz dostala pozemek s koupalištěm, provozovala by jej a měla by vlastní příjem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
TAKTO PODLE p. BLAHY VYPADÁ MÍR:
Slovenská republika (slovensky Slovenská republika), v roce 1939 Slovenský stát (slovensky Slovenský štát), známá též jako první Slovenská republika, byl samostatný stát, který se na území dnešního Slovenska rozkládal v letech 1939 až 1945. Jeho sousedy byly nacistické Německo (hranice s Rakouskem, tehdy tzv. Ostmark, hranice s Protektorátem Čechy a Morava a později též s Generálním gouvernementem), Maďarské království a krátkodobě v roce 1939 i druhá Polská republika. Slovenská republika byla okleštěna o jižní a východní oblasti obsazené horthyovským Maďarským královstvím. Naopak na podzim 1939 byly ke Slovensku opětovně připojeny dnes polské části Oravy a Spiše.
Slovenská republika vznikla v důsledku německé agrese vůči Československu a přes svou formální samostatnost patřila po celou dobu své existence mezi satelity podléhající Třetí říši. Samostatnost na Druhé republice vyhlásil slovenský sněm 14. března 1939. Jako spojenec nacistického Německa se Slovenská republika zúčastnila druhé světové války na straně Osy. Ve zdejším totalitním politickém systému hrála vůdčí roli Hlinkova slovenská ľudová strana, která ovládala slovenskou společnost i díky svým monopolním organizacím, kterými byla Hlinkova garda či Hlinkova mládež. Ľudácký režim se během války zkompromitoval perzekucí židovského obyvatelstva, která vyvrcholila zapojením se Slovenské republiky do tzv. konečného řešení židovské otázky prostřednictvím vyvezení většiny slovenských Židů do nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů.
Je to článek o Slovensku z wikipedie.