jak "trpí"? Pokud zvládnou maturitu, tak jsou prostě vzdělanější než zedník nebo kuchařka, což jim dává do života lepší startovní pozici. Protože vzdělání NENÍ pouze příprava na jedno určité povolání.
Trpí tím, že jsou jinde než tomu odpovídá jejich "nastavení". Dost dětí na té střední být nechce, protože jsou v kolektivu s výrazně nadanějšíma dětma a zvládají horko těžko a podepisuje se to na psychice. Protože u dosti dětí jde o plnění snů dospělých. Když je dítě vnitřně nastaveno jako kuchař, bude mu lépe jinde s maturitou?! Třeba jako teď máme např. davy finančních poradců?... Nehrajme si na to, že najednou je iq populace vysoké, lidi/děti baží po vzdělání a "ruce" nejsou potřeba. AI je sice prima, ale kohoutek v koupelně neopraví a neurochirurgem taky nemůže být každý.
Je správné, že bylo potrestáno nezákonné jednání. Ovšem ze strany druhé je to jen přelití peněz z jedné státní kapsy do druhé. Proč nemají ti, co to porušili a to záměrně, třeba vyhazov a zákaz práce x let pro stát? Chybí tam osobní odpovědnost, ale v praxi by to znamenalo to hodit na ty níže postavené úředníky, kteří za nic nemůžou...
A co s těmi, co limit nesplní? Jako za komušů budou nuceni dělat co, co nechtějí a k čemu nemají vztah? To budou jen vyhozené peníze, protože se pak tím stejně živit nebudou. A na druhé straně - co s nenaplněnými třídami, když limit splnít jen třeba 20 dětí?
A co s dětma, které trpí kvůli rodičům na střední? Ono to je dost oboustranné. Je určitá rovnováha mezi iq, talentem atd a cestě ke vzdělání. A pokud budou nenaplněné třídy, je třeba zvážit, zda jich není moc. Stačí si všimnout, kolik a s jakým zaměřením je např. VŠ. Ty jsou všechny potřeba? Být národ PR a HR specialistů? Ono jde hlavně o statistiky Eu, kterým se to celé přizpůsobuje a přes správnou masírku médií je učňák ostuda. Což není pravda. Ale lepší být šikovný zedník/instalatér, než zoufalý úředník...
Dokud školy nenastaví minimální limity bodů a vysvědčení, bude to stát i tak za prd... Inteligence populace se nemění, středních škol a student je ovšem více a více. K vyšší vzdělanosti to nevede. S touto logikou můžou dělat maturitu i všechna učiliště.
A mmj. snad už ten slavný systém nastavili a nebudou rodičům tvořit změny pod rukama, jako to bylo v průběhu letoška. Perličkou byl manuál vypadající jinak než realita s funkčností...
Ale VAFO má stejnou cenovou hladinu pro všechny. Není špatné nechtít velké prodejce. Ta cenová hladina chrání především ty malé. Tam mají konkurenční výhodu v osobním přístupu při stejné nebo obdobné cenové hladině. Tato konkurenční výhoda však ztrácí na atraktivitě, pokud by bylo zboží o víc dražší. Jako bývalý malý prodejce jsem měla zákazníky, kteří si šli koupit produkt ke mně, protože si ještě popovídali, byli v přátelském prostředí a mluvili s odborníkem, který jim rozumí. Nevadilo pokud jsem byla dražší o pár kaček, ale větší rozdíl už jsem cítila.
Souhlasím ale, že zákazník mající svého prodejce, ten má věrnost atd. Ale ty finanční limity tam jsou...
Ale VAFO má stejnou cenovou hladinu pro všechny. Není špatné nechtít velké prodejce. Ta cenová hladina chrání především ty malé. Tam mají konkurenční výhodu v osobním přístupu při stejné nebo obdobné cenové hladině. Tato konkurenční výhoda však ztrácí na atraktivitě, pokud by bylo zboží o víc dražší. Jako bývalý malý prodejce jsem měla zákazníky, kteří si šli koupit produkt ke mně, protože si ještě popovídali, byli v přátelském prostředí a mluvili s odborníkem, který jim rozumí. Nevadilo pokud jsem byla dražší o pár kaček, ale větší rozdíl už jsem cítila.
Nemyslíte si, že když gigant nakoupí množství na měsíc jako jiný za 3 roky, že nakupuje za stejnou cenu, že ne? 3,- na konzervě nikdo asi neřeší. Ale třeba 10,- už ano.. U granulí jsou ty ceny zcela jinde... Problém není v nějaké doporučené ceně.
moc nechápu nebezpečnost tohoto jednání...
"je omezena cenová soutěž u více značek" - koho omezili v soutěži značek, když sami svým produktům určili minimální PC ? - jestli někoho omezili, tak sami sebe u svých produktů...
na jednu stranu instituce brečí nad nesmyslnými slevami a diskutuje se o smyslu, kdy to jde pod náklady atd... a tady se trestá naopak omezení slev...
Mě by víc zajímalo, jakou minimální PC měli v supermarketech nastavenou, protože spmkt si dělají co chtějí... 😄 Těží z toho koncák, ale ničí to ty obyčejné prodejce.
Jenže tohle svinstvo zrovna není. Naopak tím, že dávají spodní hranici, chrání menší obchody. Třeba Felix se dostal na trh tak, že ho uvedly speciálky, dostaly ho do povědomí lidí a když práce byla hotová, šoupl ho výrobce do potravinových řetězců a tam ho prodávali za cenu, za kterou speciálky nakupovaly. A co si pomyslel zákazník? Tam nejdu tam jsou moc drazí. A speciálky se mohly zlobit jak chtěly, jejich práce byla pro řetězce a zdarma.
Ano, tak to funguje. Malí to oddřou a pak smetánku slízne supáč... Jenže to už si musí dopředu promyslet i ten výrobce. VAFO je velké, chce velké prodejce. Je to snazší a pozici na to má...
To co si dohodne maloobchodní prodejce a velkoobchodní dodavatel je jejich věc do toho by neměl nikdo, ani stát zasahovat. Pokud se někomu dohoda nelíbí, třeba tomu maloobchodnímu prodejci, zboží nemá prodávat. Pokud se cena nelíbí konečnému zákazníkovi nekoupí, celkem jednoduché. Pokoušíte se srovnávat regulační zásah státu a obchodní snahu soukromé firmy, to jsou dvě naprosto rozdílné věci. Ten soukromník / firma tím svým rozhodnutím obchodní politikou by měl riskovat jen to, že své zboží neprodá / prodá zboží méně.
Zapomínáte v tom popisu na cenový vliv supermarketů a tam už je krmiv mraky. To vám totiž háže celou myšlenku do kopru... Jinak by to bylo logické. Proto hodně dovozců krmiv přes supáče nejde a řeší si - horko těžko - prodejní linku mimo.
Nikdo by vám, ale neměl určovat pravidla vašeho dalšího prodeje. Například koupím někde másla za 80 Kč a budu je u sebe prodávat za 20 Kč, řekněme, že jsem se zbláznil, ale co je komu do toho? Najednu stranu odsuzujete regulované hospodářství, ale když je to regulace v režii soukromé firmy, je to v pořádku?
S nákupem za 80 a prodejem za 20 máte problémů hned více a hned... Protože podnikání je aktivita za účelem zisku...
Nicméně souhlasím s tím, že určitou cenovou politiku by výrobci teoreticky mít mohli, ale to by nemohli obchodovat se supáčema. Malý prodejce ve své prodejničce a s eshopem proti slevám v supáčích nemá šanci. Ten prodejce si otevře ceník a zjistí, že v supáči je to levnější než pro něj k dalšímu prodeji...
To je jak v prodejnách s potravinama v konkurenci se supáčem. To se pak vyplatí nakoupit v supáči a prodávat to dál tak, jak to dělají Vietnamci.
V obecné rovině ceny strhnou supáče a prodejci "z kuchyně", ale ti rychle padnou, nicméně jejich podseknuté ceny ve vyhledávačích zůstanou ještě dost dlouho. Běžný prodejce má dost starostí se uživit. A s kruhem starostí, které kolem krmiv jsou, je to fakt makačka. Proto je i na trhu tolik značek, protože kdo může, doveze si svou. V diskuzi jsou zmíněny veterinární řady, ty není divu, že by měly jít přes vety. Ono to zvířeti může i ublížit v konečném důsledku při špatné volbě. A veti dost od prodejů odstoupili, ty časy díky internetu, ty jsou pryč. Vafo se z toho rychle oklepe. Pokuta je raketa, ale oni to ustojí.
Bohužel je to tak - Brusel má kvóty dokonce i na počet žáků, kteří by měli dosáhnout středního a vysokého vzdělání a státy EU se to snaží naplnit... bohužel pouze za cenu výrazného snížení laťky, což je nutnost, neboť jak jsem říkal - průměrné IQ v populaci se nezvyšuje, ale naopak od ročníků 1974 stabilně klesá...
Na zš jsem se opravdu bavila tím, jak přes poloviny tříd chtělo odcházet na víceletá gymnazia. Třídy géniů... Následně mraky nešťastných dětí.
Problém je, že dnešní generace mladých lidí není chytřejší než jejich tátové či dědové - je prokazatelně hloupější, takže víc vysokoškoláků se dá zajistit jen tak, že výrazně snížíte laťku a ze své praxe musím říct, že to už se nějaký čas děje...
Ono už je to vidět při přechodu ze ZŠ na SŠ. Sice jsou přijímačky, ale nemají minimální limity. Takže se i děti ve skutečnosti patřící na učňovské školy dostanou klidně i na gympl /při troše štěstí a díky méně zajímavé lokalitě/. A už nám to lítá...
58
Sledujících
0
Sleduje
58
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Houby nastavení - protože v 15 letech 90 % dětí žádné "vnitřní nastavení" nemá. A spousta dětí se v pubertě prostě nechce učit, - a pak, jako dospělí, jsou rádi, že je tam rodiče "dokopali" a oni mají tu maturitu a tím i lepší možnost zaměstnání. A jak už jsem psala- vzdělání opravdu NENÍ jen přípravou na konkrétní povolání. Vzdělanější člověk má v životě lepší možnosti, nejen při hledání práce, ale i při výchově dětí, rozhodování o financích, ale třeba i při rozhodování koho volit. A proto je pro každou zemi výhodnější, když má vzdělanější občany. A proto komunisti dělali vzdělání nedostupným a hnali velkou část lidí na učňáky, protože vzdělaní lidé víc přemýšleli a nebyli pak ochotni poslušně zvedat ruku pro cokoliv a držet hubu a krok.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vidíte to velmi jednostranně bohužel. Nicméně jsem ráda, že moje dítě mělo možnost výběru a nemá rodiče, kteří se skrz něj realizují. Je jasné, že děti mají představy různé, ale rodiče by měli sundat své růžové brýle, potlačit SVÉ ambice a dát tomu prostor.