Včera jste psali, že mám honem fixovat, že se bude zdražovat... Tak si fakt vyberte nebo řádně označujte PR články. Takhe fakt nevím, kde jen kecáte blbosti a kde kecáte blbosti za peníze.😄
Problém je, že se neříká celá pravda. Ano, elektřina jako taková pomalu, lehce pomalu zlevňuje. Jenže to je jen část ceníku. Není v tom distribuce, která je teď podstatně zdražená, takže v konečném důsledku je to zdražení (celkově cca 6800,- Kč za MWh tarif D02d). A ta distribuce může klidně narůstat každým rokem, jak se teď síť začíná zatěžovat mikrozdroji. Takže pokud uděláte nyní fixaci, můžete na to být lépe jak za dva roky.
Škola má připravit děti do dospělého života. Telefon bude jejich každodenní pomocník. Je tak třeba je naučit s ním smysluplně zacházet jako s nástrojem který je na víc než jen na sociální sítě a hry.
Bohužel pro školy je jednoduší je prostě zakázat a dinosauři tomu samozřejmě budou tleskat.
Je potřeba otevřeně říci, že žáci a studenti nemají smart phone jako prostředek k volání, ale hračku. Která je zaměstnàvá v době, kdy mají studovat. Pokud je téma moderních technologií, dá se to jednoduše nahradit pc anebo tablety ve škole. Žádné sociální sítě a osobní věci, ale sw pro studium. Bohužel máme tu spoustu lidí, skupin, názorů, kteří nejsou ochotni připustit, že to lze bez těch krabiček v době výuk přežít. Vždy studentům říkám, (těm, kteří čučí do mobilu co pár minut - co kdyby náhodou měli lajk), buďte rádi, že nevíte, co jsem prožil za dětství. Protože, byste mi záviděli. Svým způsobem je mi jich líto. Protože v době narození (porodu) už měli smart phone poblíž. Takže nechápou náš svět, že může pár hodin fungovat i bez něj. Pokud by se ale ministerstvo nebálo a dokázalo udělat zákonnou oporu v legislativě a nenechávalo horký brambor na straně škol, tak chvíli bude řev ale postupem času veřejnost pochopí. V životě lidském je spousta institucí a situací, kdy se musíme podřídit zákonné úpravě. Rozumný člověk to chápe...
Nevkusné to je. Ale je fakt, že ODS tím nechutným způsobem bez sebereflexe funguje celá, takže se není čemu divit.
Spíš si myslím, że je to neřízená střela a nikdo ze straníků nad ním nemá kontrolu. A když přestřelí, tak ho ještě nechcou hodit přes palubu. Z moralního hlediska je to dno, jenže politika a morálka nejdou do hromady.
V zahraničí už padají i žaloby na ten jejich systém aplikací. Nabízet člověku stejný výrobek o 30 procent levněji jen proto, že je ochoten a má možnost mít aplikaci oproti jinému, který ji mít nemůže je diskriminační. Ještě pochopím slevu vip zákazníkovi za velký rabat, ale tohle je hodně přes čáru. Všichni by měli mít rovné podmínky. Buď plastovou kartičku vydanou obchodem anebo nic. Ale rozlišovat zákazníka podle technických možností telefonu je ubohé.
Já bych to děvče neodsuzoval. Za vším jsou rodiče. "My máme geniální dítě, to je neschopnost učitelů."
Nemusíte jezdit až do Rakous. Tohle se už běžně děje u nás. Jsem línej, blbej a neschopnej a oni na to ve škole přišli. Taková drzost. Mami, tati zažalujeme je. Jasně Jeníku, máš pravdu. Co si dovolujou tě "nepustit" dál. Dneska se už omladina nestydí za to, že nic neumí. Jsou na to hrdí.
Školám se přidají peníze na bezpečnost-souhlasím.Ale raději bych slyšel,že došlo co do počtu policistů(máme podle dostupných informací jeden z největších poměrů na obyvatele) přerozdělení na úkor lidí ,kteří nevykonávají přímý výkon služby.Co to požadovat od ministra vnitra.
Dneska pochůzkáře už nepotkáte. Většina policistů je někde "schovaná" a nejsou vidět. Tím neříkám, že nic nedělají. Jen si myslím, že právě pochůzka měla účinnou preventivní složku. Většina lidí (až na pár výlupků), když vidí policii tak v sobě toho grázla potlačí. A navíc, když máte příslušníka na chodníku a v dosahu, tak je ta pomoc účinná. Bavím se o státní policii. Měšťáci jsou vidět akorát půl hodiny před začátkem školy u přechodů.
Znovu se ptám: Co je špatného na vlastnictví několika bytů? A co třeba, když má někdo dvě auta? A co dvě TV? Co dva mobily......?
Já v podstatě nemám nic proti tomu, pokud někdo zhodnocuje svůj majetek. Ale, když slyším výraz investiční byt, tak je mi z toho smutno. Je skupina lidí, která prostě skupuje byty a pak je spousta lidí, která v důsledku této aktivity bohatých nedosáhnou na vlastní bydlení. Dnes je cena na trhu cca 100 tis. za m2. Záleží samozřejmě na lokalitě. Před 20 lety to bylo cca 20 tis. za m2. Nejsem si vědom toho, že by platy za dvacet let vrostly 5-ti násobně. To znevýhodňuje mladé aby se dokázali do důchodu zaopatřit tak, aby měli vlastní bydlení. Prostě se ty nůžky stále rozevírají.
Hory v sedmičce a pak na střední nezapomenutelný zážitek. Byli jsme tři děti jen s mámou a ona to dala...Mrzelo by mě kdybych nejel. A dokázala ušetřit i na to moře. Asi to mám jinak ,ale mým dětem tyhle zážitky prostě nemůžu odepřít....Život bez zážitků, dobrodružství není život...
Ono to jde. Jen se musí chtít a trochu přemýšlet a plánovat. Až na pár opravdu ekonomických nešťastných rodin se to dá zvládnout. Ale musím dopředu. Nemohu "vyvalit" tisíce za vánoce a řešit, že není na lyžák. Buď vánoce skromnější anebo rovnou jako dárek lyžák. Těch řešení je více. Ale je to o tom chtít, a i se kvůli dětem trochu uskrovnit. Jenže pro spoustu lidí už to holt není priorita - výchova a vzdělání potomků. Nechci moralizovat, jen je mi líto těch dětí, protože je to o zážitku na celý život.
Vždy, když vyjde podobný článek a téma zahřívání motoru, si vzpomenu na stojící D1 v řádech kilometrů a ty běžící motory nešťastníků, kteří nemají v autě zimní výbavu, aby mohli vypnout motor a neumrzli. Je to paradox, že pár minut prohřátí motoru s ohledem na bezpečnou jízdu je stále tématem a nepřipravenost na nenadálou událost a nutnost přežít v zimě (diskomfortu) ve vozidle se veřejnosti nepředhazuje.
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Zrovna se mi dostala tabulka kde je uvedena možnost bydlení, ČR je na předposledním míste v EU poslední je Slovensko. Kde asi soudruzi udělali za posledních 30 let chybu?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podle sčítání z roku 2021 je v České republice 5 340 033 bytů. Pokud bychom uvažovali, že jeden byt by byl pro dva lidi (průměrně), tak jich je dost. Problém je v pokřiveném trhu a dostupností pro normální manuální pracující dvojici. To je samý investiční byt a ceny nemovitostí šroubují spekulanti. Nechci žádné rovnostářství, každý se má o svůj blahobyt zasloužit, ale bydlení má být dostupné. Což dnes bez stříbrné lžičky jde opravdu těžko.