Článek není dostatečně vypovídající. Důležité je jaké jsou nutné základní životní náklady - tedy bydlení, energie, jídlo, oblečení, léky a pod. a kolik procent z příjmu člověku zbyde na nadstandart - kultura, zábava spoření atd. Navíc třeba v 60. letech byla životní úroveň lidí také jiná než v 90. Navíc celý svět se vyvíjí, třeba medicína, takže nelze srovnávat období 90. let s dneškem.
Dost hloupý nadpis článku. Učila jsem matematiku přes 40 let, posledních 24 na víceletém gymnáziu. Měla jsem tedy štěstí na děti se zájmem a povětšinou i schopnostmi se matematiku naučit. Něco je člověku dáno, něco může pomoci dobrý učitel, ale důležité je také prostředí ve třídě. Lituji učitele i žáky na některých ZŠ. Když slyším, že je třeba v 1. třídě 35 dětí, z toho někteří nerozumí česky, někteří mají výrazné problémy se soustředěním nebo chováním, někteří mají snížený intelekt a všechny jsme v rámci inkluze nacpali do jedné společné třídy. V takové třídě se ubližuje dětem nadaným, průměrným i podprůměrným. Jako učitelka nevěřím, že se nejedná o plýtvání lidským potenciálem. Je to jako byste do jedné třídy dali děti čtyřleté a chtěli po nich aby zvládli učivo pro školáky.
Dalším problémem je bohužel nedostatek nových učitelů matematiky. To, že umím něco spočítat ještě neznamená, že to umím dobře vysvětlit.
Je to smutné, ale možná neznáme celou pravdu, proč referendum takto dopadlo. Někteří lidé byli možná záměrně ovlivněni nebo zmanipulováni, možná chtěl někdo jiný stavět v dané lokalitě něco jiného? Je to jen ukázka toho, jak "šikovně cílená kampaň" dokáže pohnout veřejným míněním. je to stejné v obci jako v celém státě. Vždyť jsou na to propracované celé studie a učí se to na vysokých školách jak zblbnout národ, třeba u voleb. A docela jim to vychází.
Lidé nemají zanedbávat preventivní prohlídky. Čekací doby jsou často několik měsíců, lékaři si předávají pacienta jako horkou bramboru. Pokud se rakovina objeví, řeší konkrétní problém u konkrétního orgánu. Čekací doba na operaci několik týdnů, čekací doba na posouzení pozitivity nádoru - 3 - 4 týdny. Jenom proto, že není dost odborných lékařů. Potom další specialista řeší další orgán.
Učitelka situaci nezvládla. Je to smutné, ale po 35 letech ve školství (byť s velkými studenty) to trochu chápu. Holčička nebyla smutná ani lítostivá, ale evidentně se hystericky vztekala. Moc si neumím představit vyjádření lékaře, který dítě následně vyšetřil. To, že se děvče vyhýbalo očnímu kontaktu a nechtělo o incidentu mluvit bych považovala spíše za trucování, než znak nějakého traumatu. Jistě by bylo lepší důkladnější vyšetření. Myslím, že dítě se jen utvrdilo v přesvědčení, že křikem a hysterickým chováním si v budoucnu vše vynutí. To je pro dítě i rodiče špatný start do života.
Nevím, jestli má tato matka partnera, rodiče, případně další příbuzné. Bylo by dobré s nimi na výchově syna spolupracovat. Tříleté dítě by mělo už také chodit do školky. Matka sama asi výchovu nezvládá, ale je dobře, že si to uvědomuje. Měla by postupovat po malých krůčcích a zavést synovi pravidelný režim. Z článku není jasné, zda chybuje matka nebo má syn nějaké větší problémy.
Hezky shrnuto. Nedívala jsem se na zahájení, ale po vlnách kritiky jsem si to dodatečně pustila. Organizátoři měli dobré nápady, ale to, co bychom očekávali v nějakém dekadentním nočním klubu se specifickými diváky je tady nabízeno všem jako norma a běžná záležitost. Podle mého ukázka úpadku evropské západní civilizace a kultury.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím, že rodič, který se dítěti s láskou věnuje a zcela vyjímečně ho např. plácne přes zadek a chytne za ruku, když dítěti hrozí třeba nebezpečí na silnici, či jiná nehoda je pro dítě větším přínosem, než rodič, který se o své dítě vůbec nezajímá a jen "čumí" do mobilu. Mnohem horší, než "symbolické" fyzické tresty ( jen pro opravdu malé dětičky) je mlčení, nezájem rodiče nebo psychické týrání. Vím, že tento obsah bude vymazán, ale i fenka svá štěňata napomene čumákem nebo packou.
1 odpověď