Historka z doby, kdy jsem pracovala v nejmenované krajské organizaci: v požárním řádu bylo, že pokud bych objevila, že ve 3.patře hoří, nesměla jsem hasit ani volat, že hoří. Měla jsem seběhnout dolů do přízemí, sdělit tuto skutečnost vrátnému. Ten se vydal do 3.patra se přesvědčit, že mu nelžu a že opravdu hoří. Poté mohl vyhlásit požární poplach pokřikem "hoří". Měli jsme z toho legraci všichni, protože než vrátný zařve, že hoří, tak už může být oheň neuhasitelný, poněvadž jsme všichni běhali po schodech. A že jsou ty schody ve starých prostorách setsakra dlouhé...
Já jsem na to také neměl, ale na rozdíl od spousty lidí, kteří netuší a ani tušit nechtějí, kolik ta základní péče v reálu stojí, já to vím. Takže na to zdraví se prachy prostě najít musí. Jinak - za tu krev gratuluji a jménem všech, kterým už v žilách běhá a třeba jim zachránila život ( včetně mě) vám děkuji. Já jí spotřeboval dost a nějak ode mě nikdy nechtěli - mám tam cosi, co se nesmí. Jinak bych dával taky. Bohužel tohle nikdy nedokážu...a stydím se za to...🙁
Dovedu si představit, co to stojí. Ale taky vím, co peněz se v systému ztratí, takže by to chtělo s těmi zdroji lépe hospodařit.
Já mám méně obvyklou krevní skupinu, ta byla žádaná, ale po těch 55 odběrech už mám ztluštělé žilní stěny a krev už neteče tak rychle, aby to v potřebném čase naplnilo sáček. A krom toho jako důchodce už taky dávat nemůžu 🙂.
Lidi ja nevim proc se tomu tak branite. V nemecku to funguje uz roky bez problemu. Flasky chodite take odevzdavat. Navic se to nebude nikde valet. A kdyz se vam to nebude chtit odevzdavat tak to nechate stat u popelnice a uvidite jak to rychle dostane nohy.
Flašky taky neodevzdáváme, protože málokterá je vratná.
Hele, během jednoho týdne už druhý podobný článek. První o vysokém školství, druhý o zdravotnictví. Každý, kdo trochu umí počítat, ví, že ta dáma má naprostou pravdu. Já jsem třeba hrdě platil těch 30 kaček i v době, kdy se to nemuselo. Proč? Zkuste si představit, že v ordinaci praktického lékaře při odchodu dostanete z pokladny vyjetý paragon s výčtem úkonů a cen za ně, k tomu režii a náklady pracoviště a výsledek? Málokterá návštěva vyjde pod tisícovku. Já platil 30. Pobyt v nemocnici? Zkuste mi najít hotel, kde za tři jídla denně, úzkostlivou čistotu a to včetně s prominutím umývání zadku, zaplatíte jen tu stovku denně. Nepočítám náklady na péči. Vůbec ne. A přitom jsou to prachy, které by se zdravotnictvím výrazně zahýbaly a pomohly tu krizi oddálit do času, kdy se u nás konečně objeví silná vláda, která reformou systému zdravotnictví, důchodů a vysokého školství s podstatně vyšší spoluúčastí všech systém užívajících zavede. Ta vláda padne, docela určitě, ale všechny ostatní se budou chránit na tom už cokoliv měnit, jen na ni budou nadávat. jenže takhle silná a odvážná vláda se tady asi těžko najde a tak důchody, zdravotnictví i to vysoké školství, na které tak spoléháme v rozvoji země, půjde do kopru. A to jsem strašně moc slušný...🙂 Zatím bych nastavil ten prezenční poplatek na 50,- a den v nemocnici na 200,- a vidělo by se...Podotýkám, že jsem těžce nemocný starobní důchodce...
Vy jste hrdě platil 30,- Kč. Já ne. Proč? Protože jsem na to neměla. A to jsem vcelku zdravá a navíc dárce krve. Už jen tou krví jsem zaplatila dost, mám přes 55 odběrů, pak už to nešlo.
Jo to dává smysl, takže to nikdy neprojde. Bohužel bez úlev to v současné situaci nemá řešení.
Já podobné kolegyně zažila dvě, jednu dokonce s VŠ, obor marketing. Tam by se dalo předpokládat, že bude psát i texty. Bohužel kvalita jejích výstupů byla tragická. Copak můžete článek s pravopisnými chybami poslat do odborného časopisu nebo poslat zákazníkovi? A bohužel to nebyly jen pravopisné chyby, ale stavba vět, my z toho rostli všichni.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proč se test jmenuje "obtížná česká slova", když jde o význam slov cizích?