Díky "demokratickému" přístupu k výchově společnosti, výběru a nabídce pořadů ve všech vzdělávacích televizních stanicích (snad kromě PRIMA Zoom), jsme vychováváni k stále většímu násilí: Akční filmy s potoky krve, videohry založené na násilí, různé spolky, které si hrají na vojáčky nebo akční hrdiny, reklama na bojové sporty (je to ještě sport?), stále větší zaměření na zbrojení a zbraně. Hlavním cílem je především zisk. Vztahová rovina společnosti nikoho nezajímá. Slušnost se již nenosí.
To vše nám bylo importováno spoza oceánu.
Zase dvojí metr v posuzování. VH pustil lumpů, kteří by tam měli sedět, tisíce, VK stovky, u Zemana je to zatím v jednotkách. Ale protože neleze hned amíkům do otvoru na konci zad, je špatný. Dle některých "bojovníků za svobodu". Podívejte se do regálů v obchodech, kolik věcí přišlo s certifikátem Made in China. Pokud chci posuzovat, musím objektivně.
Přemýšlel někdo z diskutujících i z těch, kteří sankce na sportovce uvalí, co má tento člověk udělat? Má natrénováno, optimální věk, kdy ještě může něco dosáhnout, někde sportovně zabojovat. Že se narodil jako Rus, Bělorus má s jeho sportem, jeho přípravou sice společnou národní čest, ale přeci nemůže počkat až skončí konflikt. Nebo že by tito sportovci měli závodit za USA nebo GB či podobně? Má někdo rozumné řešení?
Nebylo by rozumnější vést dialog na úrovni než ukazovat, kdo má větší triko. Tímto způsobem všech politiků skutečně spějeme k ukončení života na Zemi. Sankce, urážky, vyhrožování z jedné i druhé strany, vše je cesta do pekel. Nebylo by skutečně rozumnější řešení demilitarizace nejen Ukrajiny. ale pokud možno celého světa a ponechat pouze zvláštní jednotky OSN, v nichž by měly všechny státy početně shodné zastoupení?
Ať už rozhodnutí nebo souhlas všech vlád po roce 1989, že zrušíme všechna odvětví našeho hospodářství, ponecháme si prioritně pouze montovny se zaměřením na automobilový průmysl, který ve své podstatě také není náš, bylo to nejhorší, co nás mohlo potkat. Potraviny a suroviny dovážíme, odborníky vyvážíme, a to co nám tu zůstane jde do politiky, kde mají své jisté. Státní kasa prázdná, druhá kapsa vysypaná. Rozpadlé původní továrny všude, kam se jen podíváš, kritizované paneláky "králíkárny" a byty v nich, spekulanti přeprodávají za miliony. Třicet % obyvatel je na hranici chudoby, 30% dalších těsně nad a možná 10% se má dobře. Ale vždy to zaplatí daňoví poplatníci. A dluh roste.
Je skutečně USA, jako stát, ten světový četník, či spíše ředitel, který jediný může na Zemi diktovat komu dát sankce, koho "demokraticky osvobodit" v rámci akce "Trvalá svoboda", koho si zavázat v rámci pomoci dodávkou zbrojního arzenálu a na komu zakázat používat výrobky z USA?
V tom případě, jakýkoliv jiný názor, než je z krabičky USA je špatný, pokud zrovna nezapadá do stejné škatulky. Možná i toto mohlo mít podíl na některých konfliktech 20 a 21 století.
Vláda se již dávno zbavila odpovědnosti za většinu odvětví, oborů a dalších subjektů v tomto státě a nahrnula odpovědnost na podnikatele či samotné občany. Poslanci, tedy zástupci veřejnosti tak "de fakto", za nic nezodpovídají. Pouze berou plat za tlachání v parlamentu, sněmovně a dalších úrovních řízení tohoto státu. Tak proč tam jsou?
Spojené státy mají lví podíl i na konfliktu Ruska s Ukrajinou. Mocenské a ekonomické zájmy, snaha o ovládnutí trhů, vývoz "americké demokracie" do celého světa je a byl v pozadí mnoha válek, "zmanipulovaných volebních výsledků" a převratů. A vyhlašování sankcí jen podporuje ekonomiku USA. Ostatní státy tím pouze trpí. Trhy především převezmou firmy z USA.
Pokud se inteligentní člověk zamyslí a položí si otázku, proč se toto děje a kdo z celého konfliktu bude mít prospěch, vyjde mu rovnítko = USA. Proč došlo k tomu, že po, ve své podstatě klidném rozpadu východního bloku, rozpadu Varšavské Smlouvy a rozdělení SSSR na několik samostatných republik byla NATO zvýšit vojenský potenciál kolem hranic Ruska, vyhrotit situaci a překotná snaha západních mocností získat východní trhy, ale také si tyto státy ekonomicky zavázat jejich státním dluhem. Vždyť za víc než 30 let od skončení II. světové na území Evropy, byla sice situace napjatá, ale nedošlo k zásadnímu vojenskému konfliktu (pominu-li 56 Maďarsko a 68 Československo. Nešlo ale o "humanitární bombardování", jako v Jugoslávii, o válku kolem Kavkazu - Gruzie, Náhorní Karabach, nyní Ukrajina. Odmítám válku na Ukrajině, ale i jinde, pokud je tomu možné předejít. Šlo tomu předejít i zde. Jistě šlo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A která TV společnost je zcela, ale zcela nezávislá, není poplatná žádnému "demokratickému" nebo autoritářskému režimu? Je na světě jedna stanice, která by nezkreslovala zpravodajství?