Vše zlé je pro něco dobré
Š 100 L byl na svou dobu velmi dobrý vůz. Najezdil jsem s ním 280 000 km. Zajela všude bez problému i tam kde Simky, Žiguliký stály. Nepotřebovala drahý servis. Všechno jsem si na silnici stačil opravit sám, Samozřejmě bylo třeba vědět, že hadici chladiče a plynové lanko (drát) bylo nutno mít sebou. A když bylo v zimě pod -15 °C tak se shodil řemen od větráku a bylo teplo. Škoda však, že rychle rezla i přes nátěry dutin. I dnes by se na něm měli mladí učit co je to auto. Vždyť dnes mladí neumí bez navigace dojet ani do sousední vesnice a vyměnit svíčky je pro ně neznámy pojem.. Samozřejmě to nebylo auto pro dnešní snoby. Bylo to auto - dříč.
Vážený pane Dvořáku,
již delší dobu (cca 1 rok) sleduji Vaše videa z Šanghaje a okolí. V roce 2018 jsem navštívil Čínu a to od Honkongu, Macao, Kanton, Guilin, Šanghaj, Si-an, školy Kung-Fu u Luangu a Peking. Bylo to koncem září a začátek října.
Dnešní video mně nadchlo a zároveň mně připomnělo mou návštěvu překrásného a úžasného Šanghaje. Veškeré místa, které jste ukazoval jsem navštívil. Dokonce jsem se dozvěděl i něco navíc o budově s pohybujícími se "varhany", která je kousek od televizní věže (pokud nejsou dvě podobné) a nevěděl jsem, že se ty trubice pohybují.
Jsem vděčný za každé Vaše video, které mně rozšiřuje mé obzory o úžasné zemi, kterou Čína je. Především však mně zajímá vlastní život běžných Číňanů a to nejen ve velkoměstech, ale i na vesnicích.
Musím však uznat, že nekrásnější oblast pro mně bylo město Guilin a řeka Li, po které jsme se plavili cca 5 hodin.
Možná, pokud je to pro Vás možné, by bylo vhodné tuto oblast pokrýt některým z dalších videi. Chápu, že je to od Šanghaje dost daleko.
Ještě jednou děkuji za Vaše pravdivé informace ze života čínské společnosti o které se u nás nesmí mluvit.
Jaromír Cyž
Havířov.
Tanečky kolem Ukrajiny jsou jen zastírací projekt k k problémům, které mají Američané ve vlastní zemi.
Předkládané fakta ohledně vojenské síly Ruska kontra Ukrajina vůbec neberou v úvahu velikost zemí a rovněž to, že se jedná o dva slovanské národy, kde žijí potomci v tzv. nesvářených zemích. Rusko v žádném případě nemá zájem Ukrajinu napadnout vojensky. Bude však dělat vše pro svou obranu a tou je zajistit, aby Ukrajina se nestala základnou pro americká vojska a rovněž zajistit oblasti s ruskou většinou a to třeba i vojensky v případě napadení. Toto zajistí především vnitřním převratem, protože rozhodně na Ukrajině není mezi lidem, nám sugerovaná, nenávist vůči Rusku.
Dobrý den,
je dobré si připomenout, jaké motivy ženou Angloameričany do války. Historicky je veškeré bohatství obdivovaného západu původem s kolonií, jejichž dobytí bylo dosaženo vždy válečnickými výboji a postupně technickou nadvládou ve vojenství. Bohatství USA bylo hlavně dosaženo ve 20 století na válkách v Evropě (1 i 2 sv. válka). Nyní se na scéně objevují nové celky, které dosáhly rovněž vysoké technické úrovně vojenství a již se nechtějí nechat ožebračovat Angloameričany, Rusko ani Čína nikdy historicky na válce nezbohatli. Naopak vždy ztratili.
Nyní již nemají Angloameričani dostatečný příliv kapitálu z vydrancovaných kolonií a proto zkoušejí podmanit další území. Po snadném dobytí střední a východní Evropy, kdy snad udělali poslušné kolonie, jim to již nestačí a doma se jim vlivem snižování ekonomické úrovně obyvatelstva systém hroutí pod rukama. Tak nyní zkoušejí stav uklidnit rétorikou nové války. Ostatní evropské státy jsou rovněž pamětníci koloniální říše a snadného bohatství a navíc jsou okupovány americkými vojsky (základny v SRN, Italii atd.) Z toho jednoznačně vyplývá, že případná válka by byla ze strany Ruska a Číny válkou obrannou.
Vše zlé je pro něco dobré
0
Sledujících
0
Sleduje
Vše zlé je pro něco dobré
0
Sledujících
0
Sleduje
První měnou na světě rozhodně nebyla britská Libra. Již před 2 tisící lety existovaly v Číně papírové peníze.
3 odpovědi