Pro všechny diskutéry, kteří se tady tak strašně rozčilují nad tím, co nám to EU zase diktuje, doporučuji si přečíst tuto stránku: Odkaz
EU vadí toto omezení: Zároveň nemohou být cizinci členy politických stran a hnutí.
Které opravdu nedává smysl a už 20 let je onen rozpor ignorován.
Ona situace, kdy se Ukrajina dostane do pozice silnějšího pro vyjednávání, měla nastat po loňské ofenzivě. Která ovšem nešla zdaleka podle plánu, spíše se dá mluvit o selhání. V současné době nevidím způsob, jak pozici Ukrajiny posílit. Okupování ruských území, zasahování cílů v Rusku atd. jsou sice dílčí úspěchy, ale zdaleka nestačí.
V roce 2022 starosta seznámil občany s myšlenkou vyboduvoat domov důchodců. Prezentoval to jako možnost, ne jako hotovou věc.
V dubnu 2024 podespal zakázku, která ovšem měla být podepsána až po projednání s občany. Což v té době neudělal.
K tomu došlo až v květnu 2024, kdy občané měli kritické připomínky k projektu.
Občané v té době požadovali referendum, což starosta zamítl.
Občané se domohli referenda soudně až teď v září, kdy se už začlo s výstavbou.
Referendum dopadlo tak, jak dopadlo.
Kaliňák zapomněl dodat, že letuschopných Migů měli jen 2, které byly navíc v létě 2021 vyřazeny z aktivní služby, protože jejich provoz byl drahý a servis neudržitelný. Zároveň Slovensko vyjednalo hlídání jejich vzdušného prostoru námi a Maďary.
Co se S-300 týče, jeden systém je nijak nevytrhne, navíc jim potom vypomáhala baterie Patriotů.
Andrej Babiš, 2016:
Andrej Babiš návrat stropu na růst důchodového věku odmítá, i přes to, že ho od roku 2017 slíbila koaliční smlouva současné vlády. Důchodový věk má podle současných pravidel do budoucna stále růst, takže dnes narozené děti by měly chodit do důchodu v 73 letech.
"Je to populistický návrh z dílny paní Marksové, která navrhuje něco, co nastane až v roce 2030, a to tady bude ještě pět šest vlád. Takže je to návrh o ničem. Systém, který dnes máme, kdy se posouvá věk podle průměrného věku života, je v pořádku."
Jen k poslednímu odstavci. O odklonu od jádra rozhodla už v roce 2000 vláda Gerharda Schrodera. Termín byl stanoven na rok 2022. V roce 2010 se vláda Angely Merkelové pokusila oddálit úplné vypnutí JE a prodloužit termín o 12 let, tudíž do roku 2034 a zároveň začlenit JE do Energiewende. Do toho ovšem přišla Fukušima a protesty odpůrců JE.
23
Sledujících
0
Sleduje
23
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No nevím, 22.10. o tom hlasoval EP, 23.10. pak Rada EU.
1 odpověď