Ono se to pěkně kritizuje z gauče. Výsledek je víc než pěkný. Mladá plzeňská generace je velkou nadějí. Přijít o 3 velmi kvalitní reprezentanty a ještě takhle hrát- klobouk dolů. Před mnoha lety jsem přestal sledovat fotbal- naší ligu, nedalo se na to dívat. Až Plzeň s Vrbou přinesla do našeho fotbalu nový vítr. Ty náběhy obránců před soupeřovu branku, jejich nahrávky, branky- to byla paráda.
Jisté je, že takové ohromné částky jsou nemravné(ve sportu ale běžné). Ale příprava od dětských let stojí ohromné peníze a odříkání. Ne všem se podaří dostat na takovou úroveň, že se z toho dá žít i po kariéře. A co potom- nic nejsem, skoro nic kromě tenisu neumím.A všichni nemohou být trenéři, mnohdy na to ani nemají. Cestování, trenování- to by nikdo z těch, co závidí určitě nechtěl podstoupit. Je to tedy moc, ale mně to nevadí, nezávidím.
Byl to nezapomenutelný sportovec pro naši generaci. Málo se však ví, že po neúspěchu na olympiádě v Cortině se s Dandou vzdali reprezentace a vrátili se tam až v roce 1960.Též se nikde nezmiňuje jeho zranění z fotbalu- proto se vrátil více k hokeji, protože mohl hrát s podivuhodným chráničem obličeje. To tehdy v kopané ještě nešlo. A MS v roce 1961 ve Švýcarsku- tam odjížděli podobně jako fotbalisté v roce 1962 na MS- nikdo jim nevěřil. Mužstvo bylo oslabeno o hráče ze "sázkové aféry", zraněného Dandy a potrestaného- zraněného Golonky. Moc nescházelo a měli jsme po 12 letech mistry světa. Neporaženi, druzí pouze díky horšímu skóre. A ten zápas se SSSR. Ponejprv od nástupu"sborné" na MS Rusové- jinak jsem jim neříkali jak Rusáci, byli námi poraženi. Obdivuhodný výkon útočné formace Bubník- Pantůček- Vlach. Kdyby nic jiného, byl to sportovní zážitek , na který se vzpomíná do konce života. Díky Vlasto!!!!
Vážení přátelé, myslíte, že je efektivní zachovávat školy plně organizované s 20 žáky na druhém stupni.?Dokážete si představit třídu ve které je jeden, někdy 5 žáků? Pak dochází ke spojování tříd- což je úplná tragedie. Učili jste to někdy, když tak o tom tak zasvěceně píšete? Kde na to má stát brát peníze? Sloučení /mluvím o 2. stupni ZŠ/ s jinou školou je naprosto nezbytné.
Ono ani ten Šik nepředvedl nic světoborného. Škoda, že možnost zapojit se do hry dostal Chorý až příliš pozdě. Portugalsko-1.půle katastrofa, druhá už byla lepší, Za hru v oslabení proti Turecku pochvala. Škoda, že ty naše občasné šance nedokážeme proměňovat. Kladem tohoto mužstva je jeho mládí a snad se ve světě, pokud se tam dostanou, získají další zkušenosti a ty pak zúročí v národním družstvu.
Václav Dobrota- zajisté víte, že první pokus o emigraci měl proběhnout už před likvidací našich mistrů světav roce 1950. Došlo k hlasování mezi hráči. Vše si můžete zjistit.
V emigraci zůstal Oldřich Zábrodský, bratr Vladimíra a Sláma. Otázka - jak to, že Vladimír mohl dále reprezentovat, být kapitánem mužstva, když jen jakékoliv podezření z čehololiv u jiných přinášelo jen represe jmenovaného, velmi často celé rodiny? Jistě v dnešní době už těžko najdeme dokumenty, které jsou už dávno skartované, které by přesně dokazovaly, jak to vlastně bylo. Ale jsou tu výpovědi pamětníků-ty nebereme vůbec v úvahu? Materiálů o Vl. Zábrodském je více než dost- lze si je najít. A věřit memoárům? Je to zajímavé si je přečís, ale věřit se jim úplně nedá. Málokdo se přizná ke svým špatným skutkům. Viz "anticharta", je málo takových osobností jako Eva Pilarová, která se upřímně přizná, že se bála a ne jak někteří, kteří byli vyfotogtafováni s perem v ruce a tvrdí, že tam nebyli a nic nepodepsali. Bacílek se k aféře přiznal a v rozhovoru svého činu litoval. Před takovým člověkem smekám. Každý člověk může udělat chybu, ale je čestné se k ní přiznat. Končím diskusi.
Hokejista a tenista to byl výborný. Asi podstatně horší to bylo s jeho charakterem. Organizace útěku hokejistů(utekl jeho bratr), podivuhodná role při likvidaci misrů světa z roku 1949, sázkářská aféra konec padesátých let. Vždy z toho vyšel bez nějakých větších postihů. Jako tenista v padesátých letech reprezentoval v Davis cupu i v cizině. V šedesátých letech- emigrace do Švédska. To se jiným nepodařilo. Propuštění Mistři světa z roku 1949 jen mohli paběrkovat, Zábrodský reprezentoval. G. Bubník měl velké potíže stát se v druhé polovině šedesátých let ve Finsku reprezentačním trenérem. Vladimír Zábrodský byl člověk pofidérního charakteru.
Rok 1964. Studujeme na PdF v Olomouci, 30.dubna se dovídáme, že máme nést hesla, vlajky, fotky představitelů soc.tábora.pochopitelně v modrých svazáckých košilích. Ty jsme však na kolejích neměli, jeli jsme tedy domů a ráno opět do Olomouce. Bohužel spojení z Litovle na Olomouc nebylo. Tak jsme přihlíželi průvodu v Litovli. Po několika dnech předvoláni k proděkanovi, kde se řešila nejen naše, ale i jiných, neúčast. Hlavní organizátor průvodu požadoval okamžité vyloučení z fakulty. Díky tehdejšímu proděkanovi bylo vyloučení jen podmínečné a do konce škol.roku. Někdo tady tvrdí, že nebyla účast povinná a nikdo za neúčast nebyl potrestán. Ať tedy pátrá a nepíše nesmysly.
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Slučování malých škol je opravdu nezbytné. Není přece možné,aby na škole s druhým stupněm bylo 80 žáků, ve vedení ředitel + zástupce. Pak dochází ke spojování tříd, dokonce i na 2. stupni. Jaká je asi úroveň vycházejících žáků.?Ředitelé škol by měli především řešit kvalitu výuky, když už dnes ne výchovy, a ne se věnovat mnohdy úplně zbytečné administrativě. Bohužel s tím jsme "rozjeli" již po roce 1995. Zlatá doba "porevoluční". Do tohoto řešení se nikomu nechce, je to nepopulární. Nejlépe, když to dále bude platit stát a všichni budou jako vždy nadávat. Ať se udělá cokoli, vždy v očích některých je vše špatně.
1 odpověď