Tak gro nápadů je 1)zmrazit válku. Jak? Když se dva perou, tak bez jiné větší síly se prát nepřestanou. Krom situace totálního vyčerpání. Ale vojsko na UA nikdo poslat nehodlá.
2) demilitarizované pásmo mezi oběma soupeři. Kdo ho bude vymáhat? Musí to být někdo mimo konflikt a být silnější, než jedna nebo druhá strana. US ani OSN to nebudou. Nikdo další mne nenapadá. Čína se asi angažovat nebude.
Takže nápady by byly, ale realizace se konat nebude. Kromě ustřižení podpory Ukrajiny Trump moc pák na konflikt nemá. S Putinem si možná zavolá, ale to bude asi tak všechno. Skřet v Kremlu pojede podle svého dokud toho bude Rusko schopné. A pokud UA padne díky Trumpovi, bude mít Trump problém v Číně s Tchaiwanem. Když by prošlo obsazení části Ukrajiny, proč by nemělo projít obsazení Tchaiwanu Čínou, že?.
No, základ je výroba a technologický pokrok. To určuje, jak moc se máme a budeme mít dobře. Pokud vláda sype do nevýrobních nebo výrobu nepodporujících aktivit, tak to nikdy k lepšímu nepovede. Pokud se upřednostňují spotřebovávači státních peněz (úřednický aparát, důchodci, učitelé, hasiči, pobírači dávek,...) a neřeší se, aby i v soukromé výrobní sféře také rostly platy, tak jde státní rozpočet do kelu. A v soukromé sféře platy porostou pouze když bude vyšší produktivita = se stejným úsilím se vyrobí víc. Z tohoto hlediska jsou všichni příjemci státních peněz naprosto neproduktivní a platy ve výrobní sféře pokud ovlivní, tak pouze směrem dolů díky vysokým daním.. (jasně, nejedná se úplně o každého příjemce státních peněz, řadu státních profesí je nutné mít, ale v zásadě to platí.)
A pokud jedni říkají že Fiala rozhazuje ("má stejný deficit") a druzí že za inflaci může Babišovo rozhazování, tak mají pravdu ne jedni nebo druzí ale všichni. A řešení na současné politické scéně neexistuje. Jsou tam jen rozhazovači. Možná Fiala o trochu méně. To si povíme za 2 roky.
Až to bude možné na všech silnicích, může řidič poslat auto samotné a zůstat doma na gauči u pivečka. Chce to jen ještě o něco inteligentnější konstruktéry.
A mimochodem, jak je možné, že můžu obsluhovat dotykovou obrazovku a ne mobil? Mobil si můžu, na rozdíl od obrazovky, dát k volantu a neztratit tak, na rozdíl od pohledu na obrazovku, přehled o provozu.
Toto všechno vymýšlí makové hlavy.
Až budou moci technicky auta jezdit sama (jako dopravní letadla nebo vlaky), bude to mít jeden zádrhel. Elementy (lidi) na chodnících, ve vozovce a za volanty, jejichž chování se nedá technicky předvídat, usměrnit nebo je eliminovat z provozu.
Už vidím policii, jak rozlišuje, zda auto tuto schopnost má, či nemá. Zlaté hands free. Bohužel, přes to, že obyčejně stojí pár stovek ( v novějších autech již součástí autorádia- navigace, tak pro některé řidiče - řidičky stále doba kamenná.
A co s tím, když technologie předběhla schopnost lidí se něco nového učit? Pro některé je i řízení auta problém a raději se nechávají vozit nebo jezdí veřejnou dopravou. Takoví, co si nespárují mobil jsou jen třešnička na dortu z těch současné technologie plně nepobírajících.
No, pokrok sice nezastavíš, ale jak bude vymáhána odpovědnost auta v případě problému (havárie)? A další pecka - umožnit přístup "expertům" k datům z auta. Výsledek: auto napráší, kde jsem jel rychle a choval se nebezpečně včetně video záznamu ze všech palubních kamer.
A to standardní řidič asi chce.
Uvidíme, co na to naši slavní zákonodárci.
jede na baterky a když dojdou, tak si veze dieselgenerátor na palubě. A pokud si uvědomím, že spotřeba je mj. přímo závislá na přepravované hmotnosti, tak nejekonomičtěji vychází prostý spalovák, pak prosté elektro, pak plug-in hybrid a nakonec elektro s "prodlužovačem dojezdu". A to je určitě bingo.
Trochu mi to připomíná věštění z křišťálové koule. Nestabilitu dodávek OZE bude potřeba eliminovat připraveností dostatečného výkonu plynových elektráren a to bude elektřinu dále prodražovat. A pokud budou OZE vyrábět málo (nesvítí, nefouká), tak nám dovoz z Německa nepomůže - budou na tom v tu chvíli stejně. A taková bateriová úložiště, která by podržela byť jen na několik hodin celý stát, ještě nikdo nevyrobil.
Estonsko bylo součástí ruské říše téměř 300 let. Koho tedy ze Slovanů-Rusů/Bělorusů (cca 25% populace) budou a koho nebudou považovat za plnoprávné občany? Budou dokládat "árijský původ" jako za Hitlera? 🙁 Do kolikáté generace předků? (Ten pojem "trvalý pobyt" v nadpise je poněkud zavádějící!🙂)
Jednouše - máš občanství (pas) estonské(ý) nebo ruské(ý)? A pokud ruské, tak sorry, tady je Estonsko. Nevolíš.
Nebo si zažádej o občanství a to ruské zruš.
U nás také cizinec (polák, němec, ukrajinec, vietnamec,....) s trvalým pobytem v ČR taky nemá volební právo.
To, že L-410 bylo dodáváno do SSSR a tam dokázalo létat v tamnějších tvrdých podmínkách (odpověď na dotaz v jakém stavu se ze SSSR vracely letouny na GO byl: "strašném"), a dále třeba to, že L-410 je jedním ze 3 typů, které mohou létat do nepálské Lukly svědčí o spolehlivosti a odolnosti našeho výrobku. A přál bych mu tímto více obchodních úspěchů.
Nemám problém s navyšováním platů politiků o inflaci či o pár % nad ní. Ale musí tomu odpovídat výsledky jejich práce - růst hospodářství, mezinárodní kredit, neprůstřelné a jednoznačné zákony, rozpočet blízký vyrovnanému, minimalizace vlivu kmotrů (lobbistů),.....A to se za ty peníze, co politici mají neděje. Není divu, že lidi remcají a poukazují na jejich vyšší platy, když za nimi nevidí odpovídající výsledky.
dotace křiví trh a zdražují běžné věci. Má-li stát cokoliv dotovat, musí to jinde někomu ukrást (sám stát nic nevyrábí, jen spotřebovává). A pokud bude dotovat něco, co je samostatně neekonomické, musí někdo někde jinde zbytečně zdražit, aby si stát mohl uloupit "své". A je jedno jestli jde o dotace ne EV nebo o platy státních zaměstnanců, kterých každým rokem jen přibývá. Jde to ze stejné hromady.
Spolupracoval. To by jeden i skousnul, kdyby se k tomu postavil čelem, přiznal a nemlžil kolem toho. Ale Bureš na rozdíl od Pávka dělá a mluví jen to, co mu v daný okamžik něco vynese - peníze, další voliče, moc, popularitu. Řešení ožehavých problémů, kde by mohl něco tratit obratem předeleguje na jiné. Já nic, to jen někdo měl přijít a nepřišel. Takový člověk je pro mě nevolitelný i když dokáže zmanipulovat významnou část obyvatel.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Tady je třeba velmi citlivě posoudit, jak velké nebezpečí pro celistvost Estonska je ona ruská menšina. A samozřejmě předpoklad, jak by se zachovala v případě ruské agrese. To dokáží posoudit jen ti, co tam bydlí. Kdokoliv o tomhle něco napíše do místní diskuze, tak to plave na vodě.
A je třeba menšině říct na rovinu - pokud půjdete proti Estonsku, nemáte tady co dělat a v případě agrese jste bráni jako nepřátelé.
Že přehrádka v Heřminovech dosud nestojí je ostuda státu a flastr za to by měli dostat i ekoteroristi. Alespoň morální.
Na druhou stranu, koukněte se, jak velká přehrádka to má být. Na vizualizaci vypadá jak obrovská přehrada, ale:
1,6km na délku a 400m na šířku. Jak dlouho by dokázala zadržet i jen stoletou vodu? Při odpuštění na 50% objemu max. 12 hodin. Jo, při správném načasování by odřízla tu největší špičku, ale jak přesně by se do ní hrázný trefil?
Jsem přesvědčený, že škody v Krnově a Opavě by nebyly dramaticky menší a chtělo by to alespoň ještě jednu takovou přehradu nebo realizovat většinu dalších opaření, které má Povodí Odry připravené. Na Moravici nevěděli, co je to povodeň - aby ne Kružberk a Slezká Harta jsou na objem 17x větší.
Pan Landovský jinými slovy modifikoval římské "Chceš-li mír, připravuj válku" na "Chceš-li mír, buď připraven na válku (a buď silnější než případní soupeři)".
Protože agresor vždycky rozumí pouze síle - třeba nepoužité, ale reálně existující.
To je jediný účinný lék na řešení všech válek. Diplomacie je jen podpůrná berlička, která může budovat, ale nezabezpečí trvalý mír.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A vy souhlasíte s tím, že silnější si může silou vzít, co si zamane?
1 odpověď