Vy máte hodně volného času, co. Průměrné dožití je tak krátké kvůli tomu, že spousta lidí kašle na své zdraví. Kdyby se o sebe lidé více starali, tak samozřejmě by se tím zvýšil i průměr dožití. Takže ne, 60ti letého člověka stále nevnímám jako seniora už jen podle toho, že jeho kognitivní funkce jsou stále na velmi dobré úrovni a když s ním mluvíte, rozhodně je to jako když spíše mluvíte se 40ti letým než s 80ti letým.
Váš elaborát o definicích ani nebudu číst celý, definice mě v tomto směru vůbec nezajímá, já jsem se ve svém původním komentáři neopírala o slovíčkaření. Tímto bych tuto zbytečnou diskuzi ukončila.
Ono právě o tu definici jde. Pokud napíšete, že někdo v 63 není senior protože normálně chodí do práce, tak si tím protiřečíte. Senioři totiž normálně chodí do práce, dokud nepobírají důchod. Mnozí chodí do práce i když důchod již pobírají. Senior se totiž nerovná důchodce. S ohledem na průměrný věk dožití mužů v ČR (76let) je opravdový nesmysl říkat, že někdo ve věku 63 let je ve středních letech. Nic na tom nemění Vaše pravdivé tvrzení, že kdyby se lidé o své zdraví starali, dožili by se déle. Na kdyby se totiž nehraje.
Jelikož je maximální možné dožití lidského těla 120 let, tak ano, 60ti letý člověk je středního věku. To, že většina lidí kašle na své zdraví a reálně se toho skoro nikdo nedožije, ke věc jiná.
Počítáte úrodu jablek, ale stojíte pod hrušní. Maximální možné dožití bude něco jiného než průměrné dožití. To nemá se starostí o své zdraví nic společného. Stejně jako na maximální mzdu dosáhne jen velmi malé procento lidí, tak jen velmi malé procento lidí dosáhne maximálního věku dožití. Nehledě na to, že věku 120 let se zatím dožila jen jeden jediný člověk - francouzska Jeanne Calmentová, u níž ale i tak jsou pochybnosti o datu narození. Takže s věkem 120 let můžete jít vyprávět dětem pohádky, ale nechoďte na veřejnou diskuzi. Stadia vývoje člověka nelze počítat matematicky (nejdelší věk děleno dvěma rovná se střední věk), toto rozdělení za nás už dávno udělali odborníci - lékaři. A střední věk je zde definovaný 45-60let. V tomto rozdělení ale nenajdete definici seniora, o kterého se opíráte ve svém příspěvku, od 60 let je definováno jako stáří. Takže platí co jsem napsal: senior je starší člověk (což člověk ve věku popsaném jako "stáří" jistě bude). To jestli starší člověk (senior) chodí nebo nechodí do práce, nemá s pojmem senior nic společného, to se odvíjí od toho, jestli pobírá důchod, tedy jestli je seniorem důchodcem. Spousta třeba herců či zpěváků chodí do práce i ve věku 80 let a výše. Nechcete snad tvrdit, že takový člověk ještě není senior.
Jsem moc rada, ze pro nezakonne tr stihani bude vyvolana osobni odpovednost alespon na Slovensku, v Cesku muzeme jen zavidet, stejne jako mnoho lidi take ja cekam na spravedlnost, pro nezakonne rozhodnuti zrusene jen v jednom pripadu 3x nejvyssim soudem, navrh byl k MS CR podan...
Přijmout osobní odpovědnost pan prokurátor odmítl. Takže ho bude řešit generální prokurátor. Chce to umět číst a porozumět tomu.
63 let přece snad není ještě senior, takový člověk ještě chodí normálně do práce.
Podle Vás je člověk v 63 letech středního věku? Senior a důchodce není to samé. Senior je starší člověk. Důchodce je někdo, kdo pobírá důchod. Nehledě na to, že člověk narozený 1961 mohl jít do důchodu už v 60 letech. Takže pán může být senior i důchodce.
Za komárů lidi měli co dělat, aby uživili sami sebe. Ještě k tomu starost o psa - pro mnohé nepředstavitelné. Dnes evidentně lidé mají dost peněz i času na to, aby mohli mít doma chlupatého mazlíčka. Nechápu, co s týráním zvířat má společného Havel, ale to už je takový nářek bývalých soudruhů po starých pořádcích. Spíš Vy mi zdůvodněte, proč by si dnes nemohl kdekdo pořídit psa? Že si jiní stěžují na nedostatek peněz neznamená, že já bych si nemohl pořídit psa a klidně dva.
Jestli mezi svobodu projevu patri i lhani, pak se panove dejte na politiku, takovym Fialum a spol. to prochazi.
Asi jste to nepochopil. Lhát můžete jak chcete a nikdo Vám nic nemůže. Třeba si klidně můžete veřejně říkat, že je Země placatá, nebo manželce můžete tvrdit, že jste jí byl celý život věrný. To je svoboda slova, to si klidně říkejte i když to není ani náhodou pravda. Pokud ale budete lhát o někom, a ta lež bude způsobilá dotyčného dehonestovat, nebo mu jinak ublížit, pak dostanete přes prsty. To už není svoboda slova, ale urážka na cti ap. Kdy Fiala a spol. lhali o někom a tou lží dotyčného dehonestovali?
Nevím, co víte vy, já vím akorát to, že Tošenovský byl tuším hejtmanem Moravskoslezkého kraje. v době, kdy se tato dopravní trasa plánovala. To, že se stal senátorem a nemyslím,že to bylo za jinou lokalitu, než vykonával funkci hejtmana, nemění nic na tom,že nemohl zneužít tuto informaci ve svůj prospěch, protože pokud jste jednou politikem na vyšší úrovni, tak ty kontakty máte, včetně kontaktů na ředitelé významných podniků v oblasti,kde působíte a máte vliv,a nejen v ní.
Pokud máte pocit, že Tošenovskému a jeho kolegovi křivdím, je to vaše věc, já si o tom myslím své.
Toto je diskuze, kde mohu vyjádřit svůj názor, což jsem učinil, na to, abych citoval trestní zákoník nemusím mít právní vzdělání, ale mohu vás ujistit, že právní "povědomí" mám dostatečné. Nebyl jsem sprostý a mimo diskuzi, za což by mne administrátor diskuze smázl ihned. Máte jiný názor - fajn, já ho respektuji.
Na druhou stranu tu zrovna vy vystupujete jako ten, který ví o celé věci více, než ti dva kupující a mluvíte tu na základě toho o morálce a hlouposti jiných diskutujících.
Je vidět dle vašeho vyjádřování, že jste z ostravského regionu, což jsem ja táttéž, nicméně mám dojem, že jste velký fanda Tošenovského a jeho kámoše, BO je tak hájíte. Příjemný zbytek dne
Ale nemáte přece pravdu. Tošenobský byl sice hejtmanem MS kraje, když vláda (ne kraj) zveřejnila záměr obchvatu. Ale pak byl europoslancem, nikoliv jak Vy tvrdíte senátorem. Ale to je jedno, protože v tu dobu to už byla veřejná informace, kterou zveřejnila vláda (nikoliv MS kraj). Takže on nemohl zneužít informace získané při výkonu své funkce ať si domýšlíte cokoliv. Stejně tak Fridrich neměl v té době s politikou nic společného, dělal v pivovaru. Do politiky vstoupil až o 3 roky později. Prostě Váš paragraf 255 trestního řádu je v tomto případě úplně mimo. Že to nedokážete přiznat je jen ukázka Vaší zabedněnosti.
pokud byly informace veřejné a k odkoupení došlo až dlooouho po zveřejenění, tak není o čem, to dá rozum. ale toto z článku nevyplynulo a nežiji tam. A už jen to, že to koupili dva vysoce postavení politici, tak to vyvolává pochyby. mohlo tam být předkupní právo, ......
Dobrý den, vlákno jste zahájil citací trestního zákoníku, skoro jako byste nás chtěl ohromit svým právnickým vzděláním. A nyní si dáváte podmínky, které ukazují, že toho o našem právním systému moc nevíte. Kde máte uvedeno, že k odkoupení musí dojít dlooouho po zveřejnění? Navíc ani jeden z pánů nemohl tu informaci získat při výkonu svého povolání. V Plzeňském Prazdroji ani v europarlamentu totiž s takovými informacemi nepracují. A za pochyby se nikdo do vězení neposílá pane, na to musíte mít důkazy. A kdybyste si přečetl celý článek a ne jen nadpis, ani byste se nesnažil hledat ten trestní zákoník, bo byste věděl, že na tento případ jej nemůžete použít. Nekriminalizujte zbytečně někoho, kdo měl prostě odvahu na víc než desetiletí uložit nějaký ten milion k ledu. Že by klasická česká závist?
I ta regulace se řídí podle jasně daných kritérií, stejně jako vy respektujete dopravní značky a povinnosti účastníka provozu. Nebo mi chcete tvrdit, že třeba regulaci přítoků, odtoků netřeba kontolovat předpisy?
Jste úplně mimo, evidentně tápete, v tomto oboru se nevyznáte. Regulace toků se opravdu neřídí politickými předpisy. Neexistuje zákon nebo vyhláška, která by řekla, že v září se začne upouštět a v březnu napouštět (například). Ani žádný zákon neříká, jaký průtok zvolit, kolik hodin upouštět, kterou přehradu první a kterou poslední atd. To všechno se řídí odbornými předpisy jako je třeba provozní řád vodního díla, nebo odbornými normami, ale hlavně se to řídí na základě předpovědi počasí a provedených měření (množství již zadržené vody v nádržích, zavlhčenost půdy, možné množství maximálního a minimálního průtoku atd.). A tyto předpisy a měření opravdu nesestavují a neprovádí politici, ale odborníci.
Jste evidentně nepochopil, o co mi jde. Ale když chcete být za chytráka, proč se tímto zákonem řídíte? Politik vám přece nebude přikazovat, jak máte jezdit. To, že politici zákon vytvořili a schválili je politické rozhodnutí. Ať se vám to líbí nebo ne.
Ano, to že politici zákon vytvořili a schválili je politickým rozhodnutím. Ale kam, čím a kdy já nebo Vy budeme jezdit, nebude nařizovat žádný politik. Stejně tak politici vytvořili vodní zákon, zákon na ochranu přírody a krajiny a další zákony. Ale jak má nebo nemá hrázný napouštět nebo upouštět přehradu, mu také žádný politik nenařídí. Takže pokud se shodneme na tom, že samotné řízení osobního automobilu nemá nic společného s politikou, pak se musíme shodnout na tom, že s politikou nemá nic společného ani regulace průtoku na vodních tocích že?
Dobrý den. Tím se ani nechlubte, že 30 let pracujete v oboru, o kterém si dovolujete tvrdit, že se neřídí žádnými zákony. Zákony a vyhlášky sbírek jsou snadno dohledatelné pro všechny. A určitě je netvořili vodohospodáři, ve vašem případě oblíbení hrázní, ale zcela určitě politici. P. Kaniová oponuje zcela logicky.
Dobrý den, podle Vaší logiky, když třeba zákon o provozu na pozemních komunikacích vytvořili politici, tak každá jízda autem každého člověka do zaměstnání je politickým rozhodnutím? Tak to má tedy logiku, gratuluji.
Na místo okamžitě dorazili zástupci majitele billboardu a začali se přetahovat jak s pracovníky úřadu tak se strážníky. Než se situace uklidnila, přijel majitel billboardu, naložil reklamu na vozík a posunul jí o několik metrů dál na jiný pozemek. Za tichého přihlížení strážníků i dělníků. A tak pořád dokola, billboardy přesouval z místa na místo. Když měl echo, že se jede na jeho billboard, byl tam dřív než dělníci se strážníky a posunul billboard ještě před akcí. Tady přijeli chlapi v noci a ráno bylo hotovo. A já osobně jsem raději, když za to nedostal plat nějaký dělník s četníkem co nic nezmůže, ale najatá firma co si umí poradit.
To asi nemá. Ale může chránit zaměstnance městské firmy, která nelegální billboardy přijede odstranit. Jak jsem pochopil, tak čobolák má taky najaté gorily, které jsou připraveny zasáhnout proti těm, kteří billboardy chtějí odstranit.
Kdyby jste věděl, kolikrát už to v ČB zkoušeli ve dne za asistence strážníků, a dopadlo to tak, že billboardy stály dál, tak raději najali HA a je klid za jednu noc.
městská policie měla zabránit už jejich instalaci. Nemusela by následně nic odstraňovat. Dodržování a vymáhání zákona je náplní její práce
Ano, na každém rohu policajta co bude dohlížet na veřejný pořádek. Tak byste si to představoval? Nebo jak mohli zabránit instalaci těch billboardů když neměli předem informaci o tom, že se budou instalovat na tom a tom místě?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne pane Jaromíre, fakt mě nepřesvědčíte, že 60ti letý člověk je senior. Musíte respektovat, že občas má někdo jiný názor a necpat jim svůj.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím paní Karolíno, že to Vy se snažíte cpát svůj názor ostatním. Navíc manipulujete s fakty. Ten pán nemá 60 let, ale 63 let, takže mu chybí necelý rok do důchodového věku. To fakt není člověk ve středních letech. Jak jsem napsal, stadia vývoje člověka už za nás dávno sestavili odborníci. Podle nich je střední věk 45 až 60 let. Pak už se jedná o stáří (ve věku 60 až 75 je to rané stáří). Najděte si odborná fakta a nesnažte se cpát svůj neodborný názor ostatním. Tady to totiž není o názoru. Můžete mít názor, že někdo v 63 letech není starý, že se Vám zdá pořád v plné síle, nic to ale nemění na tom, že střední věk má již za sebou a prochází stářím, tedy seniorským věkem. Stadia vývoje člověka (tzv. ontogenezi), včetně změn v organismu, které v těle probíhají, si můžete najít třeba zde, ať se také něco přiučíte - Odkaz