Průměrný rus má vymetenou hlavu státní propagandou a chlastem, prostě "nadčlověk", který musí nastolit ruský pořádek, tzv. dobro, na území svého zájmu, styl "nás mnoho", nehledě na počet mrtvých neb sovětský, postsovětský respektive ruský režim si životů nikdy nevážil.
Takové dvě výrazné mentality nejde přehlédnout: východní názor je, že sice se máme špatně, ale svět se nás aspoň bojí… minimálně od Suvorova se to pěstuje. Nám je to poměrně cizí. Děsí nás, že na tom sice nejsme extrémně špatně, ovšem převládá perspektiva oběti.
Rodina dostane miliony rublů, za které si nebude mít co koupit, tak je použije na WC místo toaletního papíru, kterého mají nedostatek.
A navíc poptávka po zboží vyžene ceny tak vysoko, že se jim z toho budou kroutit palce u nohou.
Takhle se na to může dívat svobodný člověk, který má nějakou relativní možnost volby mezi šílenstvím a nadějí.
Pracuju s Němci máme stejnou náplň práce odpracuju vice hodin za měsíc než oni Němci a platově jsem na tom o 35% hůř a je to jen tím že Němci mají firmu v Německu a naše firma sídlí v Čr …tak potom kdo je hloupý ?asi ten co jako ovce důvěřuje lidem jako je Fiala a spol… a to nemluvím o tom za kolik si takový Němec pořídí služby (bydlení),komodity ( potraviny ) tak nvm nvm asi je třeba se na to podívat reálně a neplkat tady h..na za 3,5roku co jsou tady ti vyžírkové u moci jsme se posunuli životní úrovní rapidně dolů a to je holý fakt tak si nafackujte a raďeji nic nekomentujte když neumíte hodnotit objektivně a používat selský rozum
Takhle byly rozdané karty: budeme pracovat pro pobočky západních firem a dodávat komponenty nebo montovat tak, aby se to vyplatilo. Ne na to, abychom dosáhli “stejné” úrovně. Od covidu už je tady plíživá krize jak klekánice. Projevuje se to různým způsobem a lidé to denně vidí. Všechno bylo spočítané na čísla z roku 2018, od té doby dostala ekonomika zleva zprava jak v ringu. Anofert si dal pauzu od vládnutí a od covidu.
Máte samozřejmě pravdu. Jen ještě doplním názor, který se neliší od jiných ekonomů - a možná i paní si to přečte. 🙂
„Že by Češi mohli dohnat Němce a Rakušany ve mzdách? Zřejmě ani za dalších 35 let, vždyť v posledních pěti letech se zaostávání Čechů za nimi dále citelně prohloubilo, Česko si tak stojí vůbec nejhůře ze všech zemí organizace OECD. Jeho existující mzdové zaostávání za bohatšími ekonomikami se v posledních pěti letech dále prohloubilo. Je tak dost dobře možné, že v příštích pěti letech budou Češi rádi, když se třeba ve vztahu ke mzdám Rakušanů vrátí na úroveň svého zaostávání roku 2019,“ sdělil Kovanda.
Kovanda se s tím nemaže. Bohužel, do roku 2019 skutečně bylo něco jako prosperita. Extrémní zázraky tehdy nikdo nesliboval. Dnes proti tomu ryjeme čumáčkem v brázdě. Snaživí pracovití lidé museli uložit peníze jedině do nemovitostí. Je to jediné, co si drží hodnotu - a Češi si z toho udělali pokladničku. Cena nemovitostí je tak to jediné, co u nás reálně od té doby roste.
Fiala zkrátka přestřelil. Pohybuje se mezi jinými lidmi, akademiky, podnikateli, lékaři, vědci, politiky, mezi úspěšnými, chytrými, vzdělanými, nadanými, majetnými. Bohužel je již odtržen od reality. Měl by přinejmenším tušit, že většinově jde o náš národ plný tupých jelit, nevzdělanců, líných simulantů a obrovské, stále se zvětšující masy seniorů, trpících již senilitou, demencí, staromilců, milovníků socialismu a SSSR. Tato většina je hýčkána levicovými populisty. Bez této většiny by nebylo ANO, SPD, Přísaha, PRO, komunisté v Stačilo a podobné úchylné odnože věrozvěstů lepších bolševických zítřků, jinými slovy, prodavači vody, dnes spíše prodavači hrnců a dek, kteří slibují nemožné na počkání azázraky do tří dnů. On patrně netuší, že od revoluce si tu komunisté a lidé jako byl Miloš Zeman záměrně pěstují podhoubí svého elektorátu umístěného v montovnách, monotónní levné práci produkující výrobky s nízkou přidanou hodnotou a přeplácenou předimenzovanou státní správu, kterou si populisté financují jako svoji voličskou základnu. A všichni tihle jen natahují ruce, řvou a chtějí přidat, aniž by hejbli zadkem, snad v domnění, že na blahobyt je nárok dán Ústavou, že se jich krize a ekonomické propady netýkají. Bohužel, dvourychlostní ekonomika není možná a tak postupně nastupujeme díky jménům, jako je Zeman, Špidla, Paroubek, Sobotka, Babiš a kreatury podobné Konečné na Slovenskou cestou až do náruče vše objímajícího Ruska.
Asi není statisticky překvapivé, když se opět zjistí, že společnost se neskládá jen z chytrých, schopných, vysoce vzdělaných a bohatých. Pomyslné nůžky se rozevřely nejen mezi lidmi, ale mezi celými regiony v poměrně miniaturní zemi. Text by byl v pořádku za předpokladu, že by pan premiér zcela neignoroval vnitřní napětí, které začíná být nad jeho síly.
Ano, nefunguje. Možná by se nám k odstranění byrokracie, nadbytečných regulací a k omezení nehospodárných výdajů šiklo stejné ministerstvo efektivity, jaké chce zřídit Trump. Ovšem bez podpory vlády, která se k ničemu podobnému neodhodlala(viz seznam doporučení NERVu), by to dopadlo jako vždycky.
My máme ministerstvo neefektivity… státní sektor je přímo nebo nepřímo - obří. Ekonomika to nemůže utáhnout. Název strany nebo obličej předsedy na tom nic nemění. Jak se napíše NERV - hned za tím je uvedeno, že se tím nebudeme řídit. Zeštíhlení státu by hrozilo revolucí… V malé ČR totiž bydlí gigantický stát - a nemůže se do ní vejít.
Ozvalo se máslo na hlavě od Babiše z Olmy Olomouc!!
Viděl jsem pana profesora v době, kdy řídil univerzitu. Stále jde vytrvale za svým. Nicméně “rozchod” s Piráty a některé výroky jsou v takovém stylu, jako když se pětileté dítě začíná vztekat, že se něco nepovedlo. Klid a rozvaha nejsou na pořadu dne. Buď to dělá všechno sám, nebo je to týmová práce. V obou případech je to divné.
Za kterou stranu budete kandidovat? Určitě Vám dám svůj hlas. Snad se Vám sejde tolik hlasů, abyste mohl do vlády, nejlépe abyste se stal premiérem. A pak nám všem bude konečně líp!!!!
P.S. Už od dob otrokářské společnosti vznikly dvě skupiny lidí. První. ti, co vymysleli Koloseum a druzí ti, kteří je podle plánů těch prvních postavili. Myslím si, že opačně to nikdy nepůjde, protože je to tak už spoustu století. Ale vy máte asi jiný recept na blahobyt. |Sem s ním!!!
Koloseum bylo postaveno z “výnosu” vyplenění Jeruzaléma. Smyslem budovy bylo poskytnout širokým vrstvám římského lidu, tedy masám, kvalitní žádanou zábavu. Styl “zábavy” už neodpovídá dnešním etickým normám, mírně řečeno. Nic to nemění na faktu, že zrovna toto byl pomník populismu jak vyšitý. Vždycky šlo o to, kdo tu investici rozhodl.
ČTK:
Uprchlíci z Ukrajiny zaplatili letos za tři kvartály na odvodech a daních o 5,7 miliard Kč více, než získali na podpoře.
Přínos roste, sdělilo dnes MPSV.
Než začnete kydat hnůj na ukrajinské uprchlíky, tak se laskavě předem informujte.
Takhle z vás stříká primitivní zloba a zášť.
Vypadá to velice hezky. Česká ekonomika dostala obří “injekci” levných pracovních sil. Skoro bych se nebál říci - ekonomických otroků, v některých případech. A navzdory tomu to celé nějak nefunguje. Dalo by se čekat, že pan profesor objasní, kde je zádrhel.
Do vysokého školství natekly stovky miliard a narostl počet absolventů - před volbami budeme najednou řešit, proč kvalita neodpovídá kvantitě. To se za rok asi nedozvíme.
Za to naši vysedávači u piva jsou odborníci na vše a řadí se do světové špičky.
Lze si všimnout, že české vysoké školy prošly obrovským rozvojem a investicemi, gigantickým rozšířením a otevřením se zahraničí. Na druhou stranu se jelo na kvantitu - počty studentů a absolventů. Nárůst kvantity není přímo úměrný růstu kvality. To se občas stává. Bývalý rektor MU si toho všiml. Gratulujeme.
To sice mohl, ale voliče od Babiše by nepřetáhl. To je absolutní nesmysl zasměřit se na voliče Babiše. To je úplně stejně naivní představa jako, že Babiš ukecá a přetáhne voliče spolu. Jestli chce vyhrát, tak ať se zaměří na mladý a lidi co nechodí k volbám. Pro nikoho jinýho kampaň dělat nemusí.
Stát zaměstnává a přímo živí obří aparát lidí. Všichni jsou voliči. Cokoliv je několikanásobně zdaněno. Na to, že existují nějací mladí voliči, si každý vzpomene krátce před volbami a rychle na to zapomene.
Kdepak.
Grafoman Mitrofanov nezklame.
Fundovaně nám, plebsu, vysvětlí, ze šašek je Babiš, nikoli Fiala. A to je po jeho (Fialově) televizním výkonu opravdu unikum.
Ale já tyto články rád čtu, protože se bavím tím, jak tento psavec dokáže vysvětlit nevysvětlitelné a ze spoluobčanů udělat blby!
Psaní je prokazatelně dobré k rozvíjení schopnosti vidět problém také z opačné strany. Tady to evidentně příliš nefunguje. Porovnávání s německou ekonomikou je kolektivní nešvar, který neskončil 35 let. Nerealistické cíle a enormní ambice někdy někomu pomohly?
Je zajímavé si přečíst paměti Beneše. Samozřejmě jako každý autor svých pamětí sám sebe vylepšuje. Ale jeho bezmoc ve chvíli, kdy se na nás Evropa vykašlala a kdy i u nás přibývali kolaboranti s budoucími protektory (a nemyslím Němce žijící v Sudetech neměla světlo na konci tunelu. ... Dnes se píše o tom, že jsme se měli bránit a asi i měli. Ale během několika týdnů by nás Němci přejeli a část země by byla hodně poničená. Málokdo z nás tuší, co všechno musel Beneš rozhodnout. Nejhorší nebo minimálně k zamyšlení ale je, že jediná předválečná strana jednomysln řekla Benešovi, že se musíme bránit. A to byli komunisté ....
Především vše hodnotil jako právník a diplomat. Tím pádem si vezmete jeho argumenty a zjistíte, že jsou extrémně silné. Byl to velice pracovitý a zkušený člověk, docela izolovaný od emocí “obyčejných lidí”. Pod tlakem extrémního stresu se nikdo nechová ideálně. Právní úvaha byla správná - Německo všechny dohody beztak poruší, takže jednoho dne budou neplatné. Tomu nejde nic vytknout. Zdůvodnit si vlastní kroky v rozporu s ústavou tím, že to taky jednou nebude platné, to už je problematické. Trošku to vidím očima několika pamětníků. Lidé to nedokázali vstřebat. Kapitulace je akt, který můžete udělat vždycky. Je zbytečné se dnes ptát, jestli to “mělo” být jinak. Mě odjakživa zajímá, proč to lidi dodnes bolí? Vždycky, když se necháme do něčeho natlačit a “ukecat”, tak máme hned pozici oběti. Jestliže člověk odstoupí a odejde, pak všem vysvětlí, že to má pod kontrolou, vyvolává to protichůdné emoce. Později podlehl nátlaku podruhé, ale to už se zdůvodnilo podlomeným zdravím. Ne Gottwald, ale hlavně Zápotocký ho vydíral hrozbami občanské války a další prolitou krví.
Podpis Beneše byl bezmocný krok na to, co se ve světě dělo. Ignorace Hitlera ...
A víte o tom, že v roce 38 podpsal Hitler s Británií pakt o neútočení? Mnohem dříve, než byl pakt Molotov Ribbentrop?
Úplně bych to nenazýval ignorováním nebezpečí. Všichni ti vzdělaní západní lidé se pokoušeli udělat první-poslední, aby zabránili konfliktu a vše odkládat. Jejich voliči si válku nepřáli ani náhodou. Zřejmě myslíte papír, kterým mával Chamberlain - to není Mnichovská dohoda, nýbrž ten dodatek, který považoval za největší osobní úspěch. Uzavírat smlouvy s lidmi, kterým prostě nevyhovuje to, že je mají dodržovat, se stává. Je to jen odklad problému na pozdější dobu. Jistě že diktátor poruší cokoliv - jakmile je to výhodné pro něj. Zabráním Rakouska se ukázalo, že Wehrmacht nebyl ještě zdaleka v ideální kondici - na to, že nebojovali, měli zmatky a nedostatky. Bylo nutné to “vylepšit” a dozbrojit. Někteří lidé si uměli spočítat objem československého zbrojního průmyslu, který vyráběl později nejméně 20% válečného materiálu 3. říše, bohužel občané západních zemí to viděli jinak. Zase tak moc se tomu už nedivím.
aha - další pseudointelektuál, který se - jako ostatně každý marxista - cítí být lepší než ostatní, povznesen nad normální lidi, a to bez ohledu na jejich vzdělání, byť je i vyšší než jeho - ovšem nejsou to marxisté. A je povznesen i na svůj národ, z jehož kořenů vzešel - ovšem které ze svého marxistického pohledu neuznává.
Bylo by dobré si na chvíli uvědomit, že se nepokládám v nejmenším za intelektuála. S nikým se nepoměřuji dosaženým vzděláním. Vy tvrdíte jako autorita, že existuje zeď mezi západními “hodnotami” a čímkoli odlišným. Já tu zeď nevidím. Nejsem nijak “povznesen” nad mentalitu národa, do kterého jsem se narodil. Předností západního světa je svoboda smýšlení, až potom teprve svoboda projevu a pohybu. To, že nevidím velký mentální rozdíl mezi normalizačním materialismem a současným konzumním stylem života, je tím, že obojí je potřeba vidět kriticky. Když se mi líbí například Sartre, tak to neznamená, že automaticky zbožňuji jeho marxistické názory. Neomarxismus je západní móda a součást aktuálního diskurzu i dnes. To jsem si bohužel nevymyslel, ani mi to neimponuje. Následkům se budeme ještě dlouho divit.
To zlo je v aroganci evropských mocných, kteří škodí vlastním Evropanům!
Úplně se neztotožňuji s tím, že Evropě vládnou lidé, kteří představují abstraktní zlo. Máme zde řadu menších zemí a národů jako například Dánové. Mnoho se od nich dá naučit a s Němci si zažili podobně jako my. Porovnávat se dokola jen s obrovskými zeměmi je absurdní. Vyrábíme autodíly pro Německo, jsme propojení s německou ekonomikou. Ale proč bychom měli kvůli tomu být slepí k ostatním, to nechápu. Šilháme po velmocích: velmoci rozhodly, že bude Československo, velmoci rozhodly, že už nebude, pak zase bude, ale ve východním bloku. A my za nic nemůžeme. Britové radili Benešovi, aby si nic se Stalinem nedomlouval - tak se nad tím zamyslel - a podepsal vazalskou smlouvu se SSSR🙄
Víte, kdybyste opravdu přečetl všechny ty filosofy a byl zedy vzdělaný člověk, nemohl byste použít větu: "...a je to nepužitlené". Protože skutečně inteligentní a vzdělaný člověk ví, že není vševědoucí a že jen jeho názor není ten jediný pravdivý, a proto by použil větu: "a podle mého názoru (případně Já se domnívám, že) je to nepoužitelné.
Ovšem váš názor na náboženství bohužel vychází z marxismu leninismu (na který navazuje primitivní levičáctví) - a proto nemá s takovým člověkem žádná diskuse smysl.
Jsem typický materialistický přízemní marxista-leninista, který tomu vůbec nerozumí. Nejsem křesťanský fanatik ani idealista, který se domnívá, že vůbec nejde o zdroje. Čtvrt století pozoruji, že multikulturalismus se u nás neujal, neboť jsme ve většině xenofobní společnost. To není dáno tím, že bychom měli tak vytříbené kulturní a duchovní hodnoty. Jedinou “hodnotou” je náš relativní blahobyt a způsob života. S idealismem je to u nás statisticky nějak špatné. Pokud jsem měl použít nějaký seznam doporučených akademických frází, relativizujících jakýkoli výrok, je to zbytečné. Po 35 letech se materialismu stále daří, “hodnoty” nikoho nezajímají do okamžiku, než se potřebuje proti něčemu vymezit nebo někoho odsuzovat. Výsledky “hodnot” ukáží příští volby. Nepopírám svoji omezenost. Marně jsem se pokoušel naznačit, že lidem zpravidla pojmy jako “hodnoty euroatlantické západní kultury” často neříkají nic konkrétního, s čím by uměli myšlenkově pracovat. Patrně existuje něco jako mentalita porobeného etnika, které se musí povinně naučit fráze a jazyk svého momentálního kolonizátora a vykořisťovatele, jinak nemůže kvalitně sloužit. Vy to umíte lépe než já. Nemám talent🙂
Nejsem tvůj bůh. Já chci říkat psychopat, protože je to výstižnější, stejně jako tyto lidi označuje pan Honzák. Na rozdíl od něj ani nejsem lékař a nemusím používat přesnou odbornou terminologii. Byť jsem si oficiální terminologie vědom.
Psychopati jsou sice všude, ale nějaká povolání je přitahují a jiná odpuzují.
Vypadá to na veliký objev: kupodivu existují lidé, kteří mají schopnosti mimo průměr, psychiku mimo průměr… touhu po vzdělání, prestiži a postavení, současně minimální zábrany toho zneužívat. Kam je zařadí platný diagnostický manuál je úplně jedno. Navíc je to totiž skoro neléčitelné. Pan doktor si už 40 let myslí, že je talentovaný spisovatel, úplný Neruda v bílém plášti.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No ... za SSSR měl daleko větší zdroje, než má Rusko nyní. A jak víte, tak SSSR ekonomicky zkrachoval, USA ho "uzbrojili". A to tehdy žádné kompenzace mrtvým vojákům nevyplácel.
Tak doufám, že Rusko do několika let zkrachuje znovu a odtrhnou se od něho další části.
3 odpovědi
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Sovětský svaz se dostal do neřešitelných ekonomických problémů nefunkčního systému a Gorbačov si nevymýšlel změny proto, že byl “hodný pán”, ale proto, že až po nástupu do funkce zjistil, v jakém je to stavu. Západní velmoci nebyly radostí bez sebe. Studená válka jim celkem vyhovovala a nadšení z budoucí nejistoty zase nebylo tak spontánní, jak si to my představujeme.