Po několika zkušenostech využití AI (nutno podotknout, že v mé profesi neúspěšných) jsem dospěl k názoru, že zvláště některé ministry by mohla natrvalo nahradit. Z dlouhodobého pohledu třeba ministr financí v posledních několika vládách mohl být plně nahrazen AI. Samozřejmě MMR aktuálně naznačuje, že AI by to hůře nevedla také v již několika posledních vládách. Zkušenosti některých ministryň (to není o žádné nadřazenosti mužů, ale o konkrétních schopnostech ministryň z citovaných ministerstev) AI téměř překonala již před svým spuštěním.
Ten článek sice popisuje skutečnost, ale pouze z pohledu úředníka. Chápu, že si chtějí zjednodušit život a třeba to placení je zbytečný zmatek na jednoduchém a osvědčeném řešení ... ale z pohledu druhé strany, tj. žadatele, to je mnohem horší. Dříve jsme úředníky museli "masírovat" k činnosti a nyní ani netušíme k čemu je tlačit a jestli je to jejich nečinnost, nebo chyba systému. Navíc systém je natolik marný, že často se ani s úředníkem nejsme schopni dohodnout, co vlastně systém potřebuje. Všechno stále stojí na stejném základním kameni - alibismu. Dokud si všichni budou krýt záda a nebudou jasné kompetence, zodpovědnosti a jejich vymáhání, tak po nás stále budou chtít úřady (či systém) doklady, které nemají hlavu a patu (například hydrogeologický posudek a nevhodnosti zasakování do území chráněné ložisko cihlářské hlíny, kterému vyhlásil ochranu stejný úřad, jako požaduje hydrogeologický posudek ...). Občas je to hlava 22. Napsat papírácký zákon a pak ho přehodit do digi je samo o sobě postup pro Chocholouška.
Novým zákonem mělo přijít ujasnění a zjednodušení kompetencí (zrušení duplicitních povolení a souhlasů, které stejně uřad stejně pouze musel ze zákona vydat, jako bylo uložení přípojky vody do komunikace), zodpovědnosti (k čemu pro prodloužení platnosti povolení prokazuji, že tam někdo mezitím nepostavil něco jiného... tak, k čemu ten úřad tedy byl?). Na základě toho měla přijít postupná digitalizace, která se postupně pro žadatele stane výhodnější, než papírová cesta.
Je to celé neschopnost a fraška od začátku až do konce (napříč politiky).
Vodohospodářská paměť je cca 20 let, pak se lidi chovají jako ovce. Včetně politiků.
Nevadí mi, když si lidi postaví dům v záplavě, když mají kam odjet a dům je postaven tak, aby neodplaval. Je ale neštěstí, když tam staví lidi, kteří do toho dají všechny svoje peníze, nebo dokonce hypoteku. Za to bych ty makléře nechal zavřít a stavebníky zbavil svéprávnosti.
Znám to z Dánska, kde to připomínalo spíš krmelec pro bažanty, ale efekt stejný. Funguje jim to tam skvěle, ale Dánové se k tomu chovají jako lidé. Snad se to povede i zde. Odlehlá místa díky elektrifikovaným cyklistům již bohužel neexistují a policie s drony a termokamerou se snaží vymýtit lidi, kteří jsou zvyklí spát v lese. Je jim jedno, že neškodí.
Než zvýšili jez na Darové, tak ten přívoz jezdil v pohodě jen na proud v řece (popuštěním zádi po proudu), krásné vodačky se topily a ztrácely horní dily plavek ve vrbičkách u dnešního kempu a byla tam hloubka.
Nyní je to zasedimentované a převozník to musí odbidlovat. ... vodačky vrbičky neohrožují. Škoda.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Málokdy mohu napsat, že se mi to líbí, ale zde to tak je. Vzdušnost, praktičnost a přitom skromnost. Schody ... jasně, ale to jde řešit a mnoho lidí to ani řešit nepotřebuje.
Když jsem četl nadpis, čekal jsem dům na kuří nožce (nedávno s tím přišel známý, když jsem se ptal, kudy projde voda, tak mi bylo řečeno, že nohou s topným drátem ... odpověděl jsem, že se vždy na zimní dovolené bude klepat strachy, aby nevypadla elektrika. Většina architektů dnes praktické otázky nejen neřeší, ale ani si je neuvědomuje. Zde to vypadá OK.
Z hlediska záplavy ... pokud to není v aktivní zóně, tak voda přijde a odejde, zde také a nejspíš i dovnitř. WAPka, pár věcí a možná nové dřevěné schody a jede se dál. Když vidím, co si lidé staví v místech, kdy byla voda před 20 lety, chce se mi plakat. Zvláště, když vezmou všechny úspory a ještě si půjčí, aby postavili vysněný dům v místě, kde nejspíš dostane další smrtelnou ránu.