Možná si to neuvědomujete, že Fico bohužel zastupuje zemi patřící do NATO, takže by měl být náš spojenec. Místo toho podporuje základního kulturního nepřítele, který nás ohrožuje a který nás již v minulosti okupoval.
Tohle by se mělo obratem trestat jako zrada. Otázkou na stole není "co je vám do toho", ale forma a rozsah trestu za zradu.
Měl by tam zůstat ... dělat společnost paní Asma Fawaz al-Assad, protože jeho funkce pro Rusko již skončila. Tam ho nikdo nebude stíhat a taky již nemusí ani dále ovlivňovat Slovensko, aby nebyl odsouzen.
Bratři Slováci, již můžete opět začít požívat hlavy a zvolit si někoho normálního. Jenže ... spíš si my také zvolíme Slováka, který udělá podobné soběprospěšné zásahy, jako Fico a budeme se opět stydět jako oni. Naše současná vláda mu bohužel již dlouho dělá velmi úspěšnou volební kampaň. Smutné.
V čem tkví ten nesmysl? Jen popisuji aktuální realitu a co predikuji se velmi pravděpodobně naplní. Jinak za chvíli už bude moci kdekdo říct, že volby neplatí, protože Rusko. Toho bych se opravdu nerad dožil, že výsledky voleb budou zneplatňovány a nebude respektována demokracie. Snad nic takového příští rok v Česku nenastane, pokud volby nedopadnou tak, jak by si někdo přál, Rumunsko a Korea jsou nebezpečné precedenty.
Hlavní nesmysl je to, že nemá význam řešit to, co bylo před 10 lety. Naopak je to velmi důležité pro poučení a zamezení opakování. Mám pocit, že to lidi už dnes zase zapomínají.
Navíc váš výklad té doby také nesdílím.
Rakety na Kubu ale dorazily jen pro upřesnění, Američané na oplátku nasadili rakety v Evropě, nakonec se situace urovnala a deeskalovala. To ale byl jiný stav, stav rovnováhy, kdy Sovětský Svaz byl zcela rovnocenným soupeřem západního světa. Rusové si logicky dodnes vyčítají, že pustili k veslu Gorbačova a že se východní blok rozpadl. A když už k tomu mělo dojít, říkají si, tak se ale následně rozhodně neměl rozpadnout Sovětský Svaz. Situace byla vychýlena proti Rusku strašně moc, všichni na Západě mu dávali najevo, že to teď je Rusko proti všem a to nebyla dobrá cesta. Vše bohužel završily události na Ukrajině v roce 2013, ke kterým nemělo dojít. O tom, jestli Janukovyč skončí nebo ne měly rozhodnout až volby o rok později, to byl další spouštěč napětí, které velmi rychle vybouchlo. Je smutné, že to tak vygradovalo, každopádně dnes už je pozdě zabývat se tím co by kdyby před deseti nebo třiceti lety, je třeba vnímat realitu jaká je nyní. Rusko ustoupit nechce, vedení chce svému národu ukázat, že už není potupenou zemí bez většího vlivu a z tohoto svého cíle neustoupí, to je zjevné. A Putinovi je vlastně jedno, jak to bude dál pokračovat, pro něj je to win-win pozice, buď na jeho návrh zastavení bojů za jeho podmínek ostatní přistoupí, dobře pro něj, neustoupí, bude chtít dojít až do Kyjeva, také z jeho pohledu dobré. Pozice Ukrajiny je neudržitelná, jak už jsem napsal, i kdyby obdržela i násobně větší dodávky dalších zbraní, tak jí to stěží pomůže, protože teď už v první řadě rozhoduje lidský faktor a ten na straně Ukrajiny není.
... asi záměrně zapomínáte na vliv Ruska na volby (a nejen tam) a vliv na vliv Ruska na vývoj před zlomovými 2013-2014.
Píšete nesmysly, Rusko si pod bolševickým vedením nedá pokoj.
Napište Trumpovi a do centrály NATO, očividně víte mnohem lépe než oni, jak postupovat dál. Nemyslím si ale, že Vás vyslyší, on totiž nikdo nechce Rusko na kolenou a v rozkladu. Jinak o tom, že je Rusko na kolenou, se mluví už přes dva roky, ale stále nic nenasvědčuje tomu, že by se tak mělo v brzké době stát. Únavou a opotřebením naopak trpí především Ukrajinci.
Měl byste sledovat i co se děje v Rusku, viz. inflace, prohlášení šéfky té jejich národní banky a Putinova reakce.
Oni opravdu vydrží hodně, ale tady se již dostali daleko za hranu tolerance obyvatel, kteří byli bolševíky léta upláceni západními produkty a západní technologií.
To nouzové brždění je chytré, nebrzdí prudce (kvůli nárazu zezadu) a pampelišky (ptáka, poletující papír atd.) skutečně pozná. Nevím, jak přebíhající srnku.
Nepozná, mám bohatou zkušenost. Zvláště při parkování a vyjíždění z kolmého parkování mě občas šlápne prudce na brzdu naprosto zbytečně a navíc velmi prudce.
Od roku 2022 je v nových autech naštěstí povinný systém automatického nouzového brždění, takže těchto případů postupně bude ubývat. Chudák paní, která za nic nemohla.
Máte pravdu, ale nevím jestli by tohle vyřešil ... ačkoliv mi to píská na kdejaký nesmysl a zaparkovat na místo, kde rostou tři pampelišky je občas o krční obratle.
Pokud byla překročena ukládácí doba, byl dopis vhozen do schránky, takže není nutné falšovat žádný blbý podpis :)
také zkušenost ... ani se nesnažil doručit a jen hodil oznámení. Balík byl nedočkavě očekáván a tak po cvaknutí schránky byl pošťák odchycen ... ten balík dokonce neměl ani sebou, měl jen předepsané oznámení, že prý to nestíhá...
Takže jste doma, koukáte na pošťáka, který vám prakticky tvrdí, že doma nejste a že se máte sebrat, všeho nechat a místo něj jet na poštu do fronty. Je velkým sebeovládáním mu jednu nefláknout.
Takhle bych se na vlastních nohách neuživil.
"Do té doby dopravní agendu za firmy přes portál vyřeší jen jejich statutární zástupci." Zkušenost ... před 2 měsíci jsem zjistil, že to nejde a na přímý dotaz na správce portálu dostal odpověď, že to opravdu nejde a že ani netuší, kdy to půjde.
Nyní jsem to chtěl zkusit z Chrome a výsledek : "Něco se nepovedlo. Omlouváme se, ale došlo k neočekávanému výpadku. Zkuste znovu načíst stránku, nebo vyčkejte. Cannot read properties of null (reading 'type')". Opakování stejné bez dalšího vysvětlení. Z Edge tam projdu. V portálu vidím soukromé auto, kupodivu nyní i zrušené firemní auto na fyzickou osobu (FO), ale auto na právnickou osobu (PO) ne. Přepínač mezi FO a PO zmizel.
Takže ten text v článku asi není až tak pravda... bude to někdy opravdu a srozumitelně fungovat ?
Já to většinu času taky nepotřebuju, ale přiznám se, že občas se tak impulsivně zachovám jako obranný mechanismus... a možná hraje roli i chybějící sebevědomí a takhle si to kompenzuju potom.
A ta moje lennost s tim asi souvisí. Zkrátka nerad vystupuju ze své komfortní zóny. Ne že by mi vadila práce samotná (mam docela fyzicky náročnou práci), ale v momentě kdy mam před sebou skutečnou výzvu, tak většinou znejistim a pak mam tendence se při prvních neúspěších vzdávat.
Jak začínám pomalu stárnout tak se to snažim analyzovat a v podstatě poznávat sám sebe abych věděl v čem jsem dobrej a na čem bych měl zapracovat.
Myslím (nevystupování z komfortní zóny), že to má každý, jen si to někteří ani neuvědomí, někteří to na sobě více či méně pozorují a někteří s tím bojují (např. pravidlo 3 sekund se mi osvědčilo).
Mimo tu první skupinu si nedovolím nikoho hodnotit. Přeji pěkné vánoce.
Hele teď přemejšlim... možná i proto je mi tady tak fajn. Sem tak trochu lenoch a prosadit se mezi neschopnýma je prostě hračka... 😄
A teď to dostanem od zbytku národa sežrat 😄
.. nebude to s Vámi tak zlý, když jste schopen něco takového o sobě nejen připustit, ale dokonce veřejně vypustit. Kéž by o tom byla schopna alespoň zauvažovat většina národa.
PS: Mám to za sebe asi jednodušší. Nepotřebuji se chovat jako hulvát.
No ano.. svým způsobem je. Nebo přesněji.. stát má na to násilí monopol. Neposlechneš zákon a máš u sebe policajta. Neposlechneš policajta a dostaneš tomfou do držky a tuhle "pravomoc" si stát uzurpuje.
Zákony tvoří lidi.. zákon nemůže nic respektovat nebo nerespektovat. To ti lidi co je píšou a vymáhají.
Takže píšete že Švýcarsko je svobodnější, ale přitom téměř policejní stát. A nepřipadá vám to jako oxymoron?
Rozumný přístup. To je co? Každej tohle vnímá odlišně...
Mě teda volnější předpisy v policejním státě zrovna rozumný nepřipadají... Ne že bych volnější zákony nebral. Bral. Ale za takovou cenu ne. To budu radši tam, kde se "zločiny bez oběti" přehlíží... Ve finále v takové společnosti budu svobodnější.
Ale jak už jsem psal, tohle každý vnímá subjektivně.
A ikdyby bylo svobodnější.. není bezpečnější. To bylo možná před třiceti lety... Minimálně patnáct let jsme před nimi (GPI index).
Nepochopil jste mě.
Jedna věc je, co zákon vyžaduje (tam není místo na volnost) a druhá věc je, jaké jsou za to postihy či tresty (v tom je ta volnost ... viz naše nesmysly jako byla pokuta 50 tis Kč i za to, že zraním sám sebe při nehodě na kole).
Oxymoron to není, zbytečně děláte, že mi nerozumíte. Pokud se chováte v mezích zákona a slušného chování, nemáte problém. Pokud ne, pak velmi tvrdě a brzo narazíte na policii. Jak jste správně napsal, mnohem dříve než u nás, protože od toho ty zákony a tu policii mají (opět ne jako u nás, kde policie je často spíš jen na sepsání škody).
To dělá ten pocit bezpečí a vymahatelnosti práva a v tom my velmi kulháme i při všech "oslavách bezpečnosti země". Proto náš průmysl jede dolů, naše přidaná hodnota je tristní a taky technologická progrese.
GPI ... 60% tvoří vnitřní ukazatele, což z hlediska volby zrovna nepostihuje až tak naše bolesti viz : ... "hodnoceny tyto ukazatele: vnímání kriminality ve společnosti, počet uprchlíků a vysídlených osob, politická stabilita, dodržování lidských práv, potenciál pro teroristické činy, počet vražd (na 100 tisíc lidí), úroveň násilných trestných činů, pravděpodobnost násilných demonstrací, počet uvězněných obyvatel (na 100 tisíc lidí) a zabezpečení vnitřní bezpečnosti (počet policistů a dalších ochranných složek státu)".
Vnější ukazatele popsány nejsou. Tam asi máme spíš štěstí dobré geolokace, než nějakou schopnost.
Takže náš podíl na zlepšení v žebříčku není zrovna až tak náš úspěch, ale spíš výsledek naší neschopnosti a nezajímavosti pro migranty i investice.
No já se tam nepohybuju zrovna pořád, ale nesouhlasím.
Aneb je svoboda a svoboda...
Zkuste ve Švýcarsku udělat něco mimo zákon. Za pár minut u vás bude police... Zatímco tady u nás? Dokud neohrožujete druhé, tak to nebude nikoho zajímat.
Zkuste ve švýcarském parku zapálit jointa... Do pěti minut u vás budou kontrolovat obsah THC, přestože je tam legální prodej "techniky"... Tady u nás se ti i ti policajti vyhnou.
Možná to není zrovna to co si pod svobodou představujete vy, ale to už je spíš jen o tom jak ji kdo vnímá.
Ve výsledku svoboda je pouze stav mysli... I takhle to můžou někteří brát.
Ono se říká že jsme národ udavačů, ale když člověk vycestuje ven, tak zjistí že jinde je to 100x horší a to včetně toho Švýcarska. Člověk pak pořád kouká aby něčím někoho náhodou nepohoršil a to mi zrovna svobodné nepřipadá... Kdežto u nás? Těžkej fuckup... Nikdo se o to co děláš nestará. A podle mě to je důležitá součást svobodné společnosti.
Ano mám podobné zkušenosti. Jde spíš o to, že ty zákony (stejně jako celý systém státu) by nás (obyvatele) měly chránit. Měli by pro nás být něco, co si platíme, co vyžadujeme a co chceme respektovat a zároveň chceme, aby to respektovali i ostatní. Kdysi jsem narazil na definici, že stát je "organizované násilí".
Nemá význam ztrácet čas debatou o zákonech a státním zřízení, které to neplní a které si to respektování nezaslouží. V každém případě, pokud je toho moc, tak se jedná o "nemoný systém".
Rozumný přístup je druhá věc.
Zrovna to Švýcarsko (i při svém jinak velmi tvrdém až policejním uzavření) mě překvapilo otevřeností v některých předpisech, které by u nás bylo zcela nemyslitelné (pohyb vozíčkárů v lanovce a na sjezdovce v Davosu ... to by si u nás nikdo nedovolil povolit, natož doporučit).
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
Ve Lvově je prospekt Bandery, v Kyjevě chodily průvody na oslavu 14. SS divize, která vraždila na Slovensku za SNP a podle našeho
MZV se jednalo o vnitřní záležitosti Ukrajiny. Že dnes to nejsou vnitřní záležitosti Ukrajiny, ale podle Fialy jsme ve válce?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dovolím si opravit, vaše historické omyly.
Bandera je sporná postava často z politických důvodů jednostranně hodnocená. Sovětská a poté ruská propaganda jej vykresluje jako fašistu, kolaboranta s nacisty a spojuje ho s válečnými zločiny „banderovců“, jak pak nazývá libovolného ukrajinského nacionalistu.
V roce 1939 navázal spolupráci s nacistickým Německem, se kterým měl společné zájmy proti Polsku a Sovětskému svazu (SSSR), které Úkrajince hormadně likvidovalo politicky i materiálně (viz. třeba hladomor 1932-1933 a umrtí 4–10,5 milionů osob), a organizoval vojenskou jednotku spadající pod německý Wehrmacht. Napadení SSSR Německem a stažení sovětských sil využil k vyhlášení nezávislosti Ukrajiny, ale Němci byl zadržen a většinu války strávil jako vězeň politické sekce koncentračního tábora Sachsenhausen.
Tiso také navázal spolupráci s fašistickým Německem, proto Bandera nezradil svého slovenského spojence a vyslal pomoc proti SNP. Takže za tuto negativní účast Ukrajinců na potlačování SNP hledejte vinu u Tisa. Tiso byl souzen a odsouzen až po osvobození, ale nikdy fašistickým Německem.
Zato Tiso ale neměl žádného společného nepřítele s Německem, stejně jako Fico jen prospěchářsky zradil.
1 odpověď