Tak tam běžte pracovat? Myslíte si, že ty obří inzeráty dávají proto, že mají spoustu lidí na práci a hlavně u pokladen?
Ne, to jste opravdu špatně pochopil. Předtím tam obslužný personál byl a najednou jak mávnutím kouzelného proutku... Řetězec šetří na lidech - nás zákaznících a vyvíjí tlak na zaměstnance.
Prý na přání zákazníků... Proto jsou asi u nás v Lidlu 4 klasické, z nichž funguje jen jedna a s dlouhou frontou a dále 6 poloprázdných samoobslužných pokladen, kam prodavačky místo prodávání nahánějí zákazníky (pravda, ne všechny) a pak jim pomáhají bojovat se vzpurnou mašinou..
Už tohle je usvědčuje ze lži. Kdyby ke klasických přidali 2 samoobslužné, proč ne. Pokud půjdu s fazolema nebo mlékem, tak je asi rychlejší to nascenovat a zaplatit u saomobslužné, Ale 5 a více položek znamená skoro jistě problém, a to nemluví o pečivu či zelenině.
Nejsem technický antitalent , ale připadám si u nich jako zneužívaný blbec.
Přesně tak, ihned se v prodejně Lidlu u nás zmenšil počet pokladen s pokladní. Nejde o nic jiného než o šetření na lidské síle, tedy aby Lidl ušetřil. Prodavačky uhoněné a naštvané, zbylí kolegové pro jistotu na nemocenské.
Vůbec nejsem agresivní. Navíc je možný, že nikdy nebudu stará a nemohoucí. Ne každej má tu výsadu se dožít vysokýho věku. 🙂 Já se seniorama léta pracuju, dobře vím, jaký to je, když člověk potřebuje ohledy. Jenže to místo v bude není nafukovací a je prostě a jednoduše určený pro kočárky a vozíky. Ne primárně pro vozíky. Čili matka s kočárkem má stejný právo na to místo, jako senior nebo člověk s handicapoem. A to říkám jako matka nosící, která nikdy s kočárkem necestovala.
Jako někdejší matka, která také cestovala s kočárkem MHD, se domnívám, že nemáte pravdu. Maminka je na rozdíl od lidí s chodítkem či vozítkem ZDRAVÁ a často si jízdou v MHD usnadňuje situaci, aby nemusela jít pešky. Vozíčkáři či lidé s chodítkem tuto možnost nemají.
Měla jste napsat, v kterém městě se to děje. V Brně se v době špičky na místo pro dva kočárky, pokud to lze, naskládá i třetí (a řidič a ostatní cestující to tolerují), lidí s chodítky tu buď není tak moc, nebo jsou víc ohleduplní.
Už to přestává platit - a bude jich asi v MHD čím dál více. Je mi těch lidí líto, pohybují se ztěžka jen s pomocí chodítek a jsou asi sami. Jsou rádi za popojetí byť jednu zastávku, protože je pohyb neskutečně zmáhá a často s bolestí. Tady vidím ROZDÍL mezi volbou řidiče vzít do autobusu kočárek nebo chodítko, byť formálně je mezi nimi v přepravním řádu rovnítko. To by si ta maminka co napsala výše uvedený fejeton měla UVĚDOMIT.
Taky jsem občas jela s kočárkem hromadnou dopravou, ale to už je dávno. Občas mě řidiči odmítnuli, pokud jelo hodně lidí. Dnes je to jiné, ale přiznejme si, že občas kočárky překáží. Ne, není to žádný naschvál od maminek, je to proto, že místa pro kočárky jsou u dveří a pokud jedou dva kočárky a dost lidí je občas situace hodně ztuha řešitelná. Kočárky nemají kam uhnout, všude stojící cestující a do toho chce někdo vystupovat. Řešením by bylo místo pro kočárky nebo chodítka někde, kde nejsou dveře, ale to asi nepůjde, protože by se do autobusu nenarvalo tolik lidí.A tak zatněme zuby a usmívejme se, tu chvilku to všichni vydržíme.
No, a "skvělé" jsou i dvojkočárky za sebou. Nedá se pro jejich délku projít v "uličce" autobusu. A když jsem chtěla vystoupit a nechtěně jsem kočárek posunula - poté co jsem zavadila o maminkou nesklopené držátka kočárku, tak to se do mně ostře pustila - a přitom to bylo celé o její neohleduplnosti ke všem zbylým spolucestujícím.
Tato generace mladých je naopak poslední generací, která má výjimečné štěstí. Brzy začne vymírat generace, jejich prarodičů, která si za komunistů většinově obstarala vlastní bydlení, a oni budou jejich nemovitosti dědit. Jak to budou řešit následující generace se zatím neví.
Jak to myslíte brzy? Jsem Husákovo dítě a manžel také - jeho matka má čerstvě 78 a moji rodiče 73...
Věk dožití se stále prodlužuje. Ani na to nemyslím, že bych dědila po rodičích. To je opravdu iluzorní.
Ani, náhodou. Manžel dělal ještě po svatbě civilku v univerzitní knihovně. A já jsem nastoupila do práce, když se vyhlásil stop stav v přijímání zaměstnanců ve státní sféře viz vystoupení V. Klause v televizi, takže dva roky žádné osobní ohodnocení. Kdybych nepracovala navíc pro jeden státní zámek, tak bychom ani neměli na dovolenou mimo domov.
Ten Váš odhad se domnívám by snad odpovídal někomu kdo pracoval v soukromé sféře a ještě v Praze???
Tomu se mi nechce věřit. Jako vysokoškoláci jste i v té době museli mít dohromady minimálně 30-35 tisíc.
Ani, náhodou. Manžel dělal ještě po svatbě civilku v univerzitní knihovně. A já jsem nastoupila do práce, když se vyhlásil stop stav v přijímání zaměstnanců ve státní sféře viz vystoupení V. Klause v televizi, takže dva roky žádné osobní ohodnocení. Kdybych nepracovala navíc pro jeden státní zámek, tak bychom ani neměli na dovolenou mimo domov.
Nepoznám moc lidí, kteří byt výhodně zprivatizovali. Na družstevní být jsme čekali 8 let, mezi tím jsme šli bydlet do pohraničí. Na státní byty měli nárok jen vyvolení. Za náš byt, který jsme po těch letech dostali, jsme zaplatili členský podíl 35 000 Kčs, do fondu jsme pravidelně přispívali měsíčně Kčs 550. Za tentýž státní byt nezaplatili žádný členský podíl a nájemné měli Kčs 220. Nehledě na to, že hodně lidí ještě po práci si stavělo byty a domky svépomocí. Nikdo to neměl ani tehdy jednoduché.
To jistě ano, ale tak jak to mají dnešní mladí v otázce bydlení složité. ... Pro Vás při značných obětech prostě bylo DOSTUPNÉ jak je zřejmé z Vašeho příspěvku.
To není pravda.
Pokud je dnes někomu 25 let (generace Z), tak rodič může mít klidně 50.
To znamená, že ty levné byty ještě mohl stihnout.
První dva roky manželství jsme jako Husákovy děti na apřelomu století bydleli v nájmu majitelky domu, a byla to síla - zaplatit komerční nájem, stavební spoření a vyjít s jinými výdaji. Doslova koruna od koruny, na začátku pracovní dráhy absolventů vysoké školy. Pak zemřel děda, a rodiče nám nabídli za běžnou komerční cenu svůj družstevní byt, aby zase oni mohli vyplatit rodinu z domu po dědovi. Na byt jsme dosáhli jen díky stavebnímu spoření - mne i manžela.
Samozřejmě, rodiče co privatizovaly měli finance vám pomoci a druhak v poměru k platům byli ceny prostě nižší a nabídka lepší. Dnešní mladý to mají co se týká bydlení objektivně těžší, to jsou fakta.
Tak rodiče, nám svůj byt prodali za reálnou cenu (peníze jsme sehnali ze stavebního spoření), aby vyplatili z domu po svých rodičích strýce.
Autor asi odkazuje na prarodiče, dnešních dvacetiletých Čechů. My jako takzvané Husákovi děti jsme si bydlení zajistili ze stavebního spoření,
i když pravda někteří naši vrstevníci získali někdejší městský byt či družstevní po rodičích či prarodičích převodem.
Dnešním mladým, a jsou to i mé děti - vůbec ale vůbec v otázce bydlení nezávidím.
Jé, to máte jak přes kopírák, přesně.
Doma studený odchov, kdykoliv bylo třeba, tak zaskočila babička, a pak zájem o vnoučata celkem malý (moje mamka, tak ta se starala víc, manželovi rodiče, ti to nedávali vůbec). Já nejvíc vzpomínám na babičku. Taky jsem měla jen jednu. Zbytek umřel moc brzy, abych je poznala.
Hodně jsem nad tím přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že ten, který je zvyklý jen brát, neumí dávat...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne, to jste opravdu špatně pochopil. Předtím tam obslužný personál byl a najednou jak mávnutím kouzelného proutku... Řetězec šetří na lidech - nás zákaznících a vyvíjí tlak na zaměstnance.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To o té nemocenské mám od jedne z mála prodavaček která zůstala na prodejně.