To že má někdo vysokou školu ještě neznamená že je něco víc než ostatní.... Spíš naopak opak je pravdou..
Před pár lety byl u mně na chatě v létě jeden vysokoškolák, inženýr...
A neuměl ani rozdělat oheň...
Jak jsme sekali dřevo,tak jsem mu raději vzal sekeru aby si ještě něco neudělal...
Hlavně že machroval že má vysokou,nakonec se ukázalo že je levý jak šavle a téměř na vše..
Jsem už starší generace a dost si pamatuji. Kam kráčí náš vzdělávací systém ve mě budí rozpaky. Pamatuji si, že za mého školního vzdělávání už od prvopočátku se dbalo co nejvíce na všeobecné znalosti. To co v současné době se dětem " nalévá " nebo respektivě nenalévá do hlav mě děsí. Rád sleduji různé vědomostní soutěže a když vidím u některých mladých lidí - vysokoškolsky - " vzdělaných ", jaké základní všeobecné znalosti mají, je mi z toho smutno. Nechci v žádném případě házet všechny do jednoho " pytle ", věřím, že většina je opravdu vzdělaná a na úrovni, ale to určité procento neználků s vyšším vděláním mě nutí přemýšlet o tom , jaká je opravdu úroveň našeho vzdělávacího systému. Občas si vzpomenu na citát jednoho " filozofa " - " Doba kráčí vpřed a svět se předhání, už i blbci mají vyšší vzdělání ".
Leverkusen sleduji již delší dobu a dá se říci, že mu i fandím. Zabývat se tím, jestli jeho obranná činost je taková, nebo maková nemá smysl. Postupem času jsem si všiml, že trenér Alonso týmu vtiskl styl hry, kterým se hraje hlavně ve Španělsku. Ohromné množství přihrávek a hra na jistotu. Pro někoho, komu se tento styl líbí to může přinášet jakési uspokojení. Můj názor je však ten, že někdy je to až nekoukatelné. Chybí tomu jednoduchost a přímočarost. A přesně takový styl hry od soupeře platí na mužstvo Leverkusenu. Všiml jsem si také kolik gólů dostává Leverkusen po standartních situacích ( hlavně při rozích ). Takový zmatek jaký zažívají při proti nim zahrávaných rozích se jen tak nevidí. Maličký Frimpong " hlídá " o hlavu většího soupeře. Je to až někdy směšné. Vinit za obdržené góly jen golmany je alibismus. Když se podívám na " útočnou " fázi hry, tak je to až na některé vyjímky hra, jako bych koukal na házenou. Obehrávání soupeře z jedné šíře hřiště na druhou. Přesný centr, nebo přesná průniková přihrávka jsou pro zakončující útočníky pouhým přáním.
Sleduji ho když ještě začínal být na očích v Bohemce. Jeden z mála hráčů v naší " lize ", který má opravdu fotbalové myšlení a ví, co s míčem. Škoda, že už má " svůj " věk. Oproti tomu nechápu, proč Plzeň ještě drží Vydru, který je čím dál trapnější. Plzeň by si měla sehnat do útoku nějakého mladého dravého technicky vyspělého útočníka. Já vím, je to hledání v kupce sena. Hlavně v našich fotbalových poměrech. Mám obavy, že když si soupeř důsledně pohlídá Šulce, tak je Plzeň poloviční. Jiného tak kvalitního tvůrce hry nemají. To ostatní je taková jakási " udržba ", která " zatím " vychází. Samozřejmě jim přeji ať dál drží " prapor " našeho pohárového fotbalu, ale při vší úctě k jejich výkonům, opravdová špičková mužstva naposledy potkali v Lize Mistrů.
Autorka - zjevně " porevoluční " intelektuálka se snaží vysvětlit, že slovo socialismus v kultuře je něco tak opovrženihodného, že hrozí nebezpečí, které může ohrozit samotný vývoj normálního lidského myšlení . Každá kultura ať ta východní, nebo západní má samozřejmě svá specifika. Východní ( ta socialistická ), západní ( ta kapitalistická ) ať chceme nebo ne vždy využívá propagandy. Jedna zavrhuje druhou. Záleží jen na lidech jaký životní náhled a " zkušenosti " s těmito ideologiemi mají. Dle mého názoru je umění jen jedno - špatné, nebo dobré. To, že se dá využít k manipulaci s lidskými názory a životními postoji jsme se mohli ve vývoji celosvětové společnosti mockrát přesvědčit. Paní autorka pouze vyplodila jednostranný názor. Měla by také poukázat na výplody západní kultury v době " studené " války.
Ty mu neraď, starej normalizační komouši
Nikdy jsem nebyl žádný normalizační komouš, ale vyrůstal jsem v prostředí, v kterém jsem si mohl dělat objektivní názor na dění kolem sebe. Z Vaší odpovědi je mi úplně jasné, v jakém prostředí jste vyrůstal a v jakém asi ještě žijete. S takovýmito názory a životními postoji poukazujete pouze na svoji lidskou malost.
Kdo byl někdy v Paříži, musel si všimnout, jaký " systém " odvodu splašků je tam zaveden. Vše se řeší jen splachováním pouličního odpadu do jakýchsi kanálů na okraji silnic a chodníků. Jestli tam vůbec existují nějaké čističky odpadních vod je dost na pováženou. S úklidem ulic jako takovým tam mají asi dost velký problém. To jsem viděl na vlastní oči. O okrajových čtvrtích nemá cenu vůbec hovořit. Ona ta opěvovaná krása má i své negativní stránky. Možná se mýlím, ale toto byla moje osobní zkušenost.
Lidé byli a pořád budou naivní, ať z důvodu jakékoliv nevědomosti o vědě, technice a její zneužitelnosti. Lidský pokrok ve vědění a jeho využití do běžného života je nepopiratelný. Ovšem tento pokrok, který vlastně prochází běžným lidským vývojem je také snadno zneužitelný. Každý trochu technicky vyspělý člověk musí přece vědět, že cokoliv, co přináší pokrok je výsledkem lidského myšlení. A to je právě ten bod,který je snadno zneužitelný. Co člověk v dobré vůli vymyslí, dokáže také v opačném smyslu zneužít. Příkladů z vědeckého světa je dost. Můžou v tom být různé tlaky např. politické, ale také určitá neprofesionalita a naivní důvěra v něco nového. Je třeba si uvědomit, že různé bezpečnostní programy a systémy jsou zase jen výplodem lidského myšlení. V žádném případě nechci bagatelizovat vývoj v PC, mobilní a další technice, ale chci jen poukázat na to, aby nebyli lidé až tak naivní a bezmezně nedůvěřovali novým požadavkům " doby ".
Paní Marvanovou moc nemusím,ale v tomto případě má pravdu. Morální kodex, který má u nás zaručovat nezávislost soudců je pouze výsměch obyčejným lidem. Tragedie je v tom, že v mnohých případech o dost zásadních věcech rozhodují soudci, kteří mají sami " máslo " na hlavě. Ostatně i pan ministr měl vysvětlit některé své kauzy, které jaksi vyšuměly. Už dávno jsem přesvědčen, že výklad pojmu právní stát je u nás interpretován jak se komu " hodí ".
Pravdu mate, jen opacne to plati taky.
Děkuji za odpověď, ale asi ty informace, jak se chovají naše " dámy " v těchto exotických končinách vůči místním gigolům jsou zřejmě zavádějící. V tom případě mi jenom není jasné kolik asi našich pánů se tak bezhlavě zamiluje, že si chce domů přivést " exotickou " fešandu. Znáte nějaká procenta ?
Vojenští zpravodajci " objevili " něco, co už ví každý člověk, který se jen trochu do hloubky zajímá o politiku. Dokud budou existovat rozdílné ideologie ať už politické,nebo náboženské budou tady vždy třecí body, které bohužel většinou v současné době končí "prozatím" jen lokálními konflikty. V době " studené války " se kapitalistické země držely " v šachu " se socialistickými a veškerý vojenský kapitál se podřizoval obranné doktríně, tak jak si to tehdejší velmoci jednotlivých " táborů " vysvětlovaly. Na jedné straně vznik NATO, na druhé Varšavská smlouva. Myslím si, že celý současný problém má hluboké " kořeny " v době, tehdejší socialistické expanze do zemí latinské ameriky, potažmo do Afriky a Asie. To samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy západu v čele s USA. Jedni chtěli vyvážet socialismus a druzí demokracii. Už tehdá mocnosti ( SSSR a USA ) ve svých " zájmech " rozpoutávaly menší, či větší konflikty . No a pak se najednou rozpadl celý socialistický blok, včetně Varšavské smlouvy a nastala doba určitého " tání ". Bohužel jen do doby, kdy se nám " probudila " Afrika a Blízký východ. Najednou už zde nešlo jen o odstranění " diktátorů ", ale o další vývoz demokracie s většími šancemi ekonomického vlivu. To se bohužel zvrtlo. Ono se totiž zapomělo na jeden důležitý fakt - náboženství. A jak je tato ideologie nebezpečná se můžeme přesvědčovat do současnosti. Závěrem - pokud si lidé neuvědomí, že vnucovat, potlačovat silou jakoukoliv ideologii, lidský postoj, nebo myšlenku nebude na světě klid. Je mi smutno, že jsem se dočkal doby, kdy slovo " mír " je provokace.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím si, že pan Koubek v tomto rozhodnutí pochybil. Hráč, který umí být v útočné fázi pro mužstvo nepostradatelný ( vytváření šancí pro spoluhráče, vlastní účinné zakončení ) nemůže být natolik zatěžován obrannou činností, aby mu pak v tom hlavním úkolu na hřišti scházeli sily. Myslím si, že v mužstvu Plzně jsou jiní hráči, kteří by měli tuto povinnost v obranné činnosti daleko lépe plnit. Sleduji mezinárodní fotbal dost často a nikde jsem nepozoroval, že špičkoví hráči, kteří tvoří hru v útočné fázi by byli natolik zatěžováni obrannými úkoly. Od toho mají tyto mužstva své jiné " specialisty ". Těch šikovných a tvořivých hráčů zase u nás tolik neběhá. Proto je podle mne chybou trenéra, že takového hráče nutí za každou cenu " lítat "po hřišti a pomáhat hráčům, kteří si své " povinnosti plní někdy tak napůl. U takto přetěžovaných hráčů často dochází ke ztrátě energie a pak přichází zranění. A to bývá také někdy " konečná".