Promiňte, prosím, ale není to přece jen a jen věcí Američanů? Nepleteme se tak trochu do něčeho, co jednak nemůžeme ovlivnit, ale hlavně nic nám po tom není. - i kdyby mu někdo dál název třeba Pik Trump. (Něco podobného tady už bylo kdysi ve Vysokých Tatrách, pokud si někdo vzpomíná??). My se jednou "zapleteme i prasatům do žrádla" - staré české přísloví.
Je to marný, je to marný, je to marný. Můžete to říkat, můžete o tom psát, oni vás neposlouchají, oni vás neslyší, oni rady a zkušenosti nečtou a neřídí se tím. Tito nezodpovědní lidé mají svoje názory, svoje myšlení. A hlavně my starší jsme pro ně "stará klasa" a nemáme jim co vysvětlovat a nemáme ani právo je poučovat... Oni všemu rozumí, všude byli, a vše znají... Nebo ne?
Vážená paní, naprosto vás chápu. Já to řeším obdobně. Jsem už starý muž. Štědrý večer s velkou skupinou lidí, i s velkou rodinou, není můj sen. Jednou jsem byl na Vánoce ve Švédsku, zůstal jsem tam z pracovních důvodů o několik dnů déle. Můj švédský kolega ihned řekl, na Vánoce budete u nás. U něho, na velké krásné a horské chatě, asi 15 lidí, hodně místních zvyků (zajímavých), jen málo dárků, asi tak jeden na každého, i svetry, i veselé ponožky, děti různé hry, hodně alkohol, apod. Žádný klid, dost se tam pilo (alkohol), jídla plné stoly, hlavně ryby a saláty a kupované sladké koláče a cukroví, venku -10°C a 60 cm sněhu. Všichni spali tam na chatě. Na Boží hod bohatý oběd, který dovezla a připravila nějaká cateringová služba, my šli po obědě ven, a oni vše poklidili a odjeli, a chata byla vzorně uklízena. Ne, to už ne. Bylo to zajímavé, jedenkrát a dost. Žádný klid, i rozpory mezi jednotlivými návštěvníky, bohužel, a opakuji se, ano, hodně se tam pilo. Klidné vánoce, doma jen s nebližším člověkem, nebláznit, jít do kostela, jít na procházku, nebo pozvat známé odpoledne na kafé, JEN na kafé, povykládat, pak hezký film, hezký koncert. To je moje skromné přání na Vánoce. Pan V. Komárek, český malíř a grafik atd. měl u vchodu do svého domu tuto cedulku: "Jen krátká návštěva je vítaná." Svatá to pravda, platí i o Vánocích.
Děkuji vám za odsouhlasení mého názoru, protože slovo Amen lze přeložit dle Wikipedie a cituji : :-"Ve stejném významu jako v židovství se vyskytuje např. v Novém zákoně, když Ježíš vyslovuje závažné výroky, které uvozuje právě tímto slovem: „Amen, amen, pravím vám“ - znamená to tedy: „V pravdě vám říkám“, „To, co říkám, je jisté“. Jan Amos Komenský navrhuje ve svém katechismu jako český překlad slovo „jistotně“ či „zajisté“. Konec citátu.
A tak nevím jak to myslíte, paní autorko. Četl jsem váš článek jednou a potom, po pár minutách, pro jistotu i po druhé. Pokud to myslíte tak, jak to píšete, a ono se to takto dostalo na Seznam, tak se něco u nás děje. Tato vaše slova nejsou u politiků v Česku dobře přijímána, neb oni mají pravdu a zase jen a jen oni mají pravdu. Jen nenapsat nebo nemluvit jinak jak oni chtějí. Zvláště pan Lipavský a potom i náš pan premiér, jsou na to velmi choulostiví. Jen mám někdy pocit, jestli to vaše slovo pokrytectví je to pravé označení. ( Z Wikipedie: "Za pokrytce lze pokládat člověka jednajícího vědomě či nevědomě v rozporu se svými skutečnými nebo prezentovanými zásadami.") Já totiž nevěřím, že naši politici to dělají nevědomě. A s dovolením, ti výše uvedení, to dělají s tím nejhorším, ale sobě a své straně a své ideologii s prospěšným závěrem.
Ale, ale, dámy. Tak i paní Buzková se nám se svým "etickým" vyjádřením zařadila hned vedle paní Nerudové. Já myslel, že je to slovník hrubých mužů, hospodská to pojmenování po několika pivech a pár velkých rumech? Asi se opět mýlím. Dámy do toho, třeba se přidá některá další... Pozor, aby editor Seznamu, na tyto komentáře, nedal za chvíli hvězdičku, aby nám Seznam nenakazil naše malé ratolesti, budoucnost to českého národa...Dámy jen mám dojem, že se začínáte chovat "jako slonice v porcelánu". Nebo ne?
Takové fámy a pověsti jdou našimi životy od vždycky. Jako mladí studenti jsme věřili tomu, že když přeskočíme na ulici kanalizační vpusť (to je lidově kanalizační mříž), tak máme smůlu a neuděláme zkoušku. O kominíku a knoflíku je to obecně známo, stejně tak o kominíku a zašpinění jeho mourem, vezměte jen číslo 13., kolika lidem toto číslo vadí, pokud vám Barborka doma na Štědrý den rozkvete, tak dívka v rodině se do roka vdá, atd...Nechme, ať si lidé hrají, i když jsou to pitomosti a snad i vycházejí často z rozumu chabého. Kdo si hraje, ten nezlobí - staré to české přísloví...
Asi nezapadnutu do názorů paní autorky článku. Asi na mé názory budete často reagovat negativně. Já jen si myslím, že druhý (další nebo starší, jak chcete) vztah může být velmi příjemný, asi již nebude tak dlouhý, jak byl ten můj první, který u mě po 50 letech ukončila krutá nemoc. Jsem už starý, velmi starý a tak si myslím, že druhý vztah ano, ale velmi a velmi opatrně a výhradně "na psí knížku". Zátěž minulého života, minulé rodiny a přátel, bývá oboustranně velmi silná, a často jedna či druhá rodina není spokojena vždy s tím, že jejich maminka anebo otec si našli dalšího partnera. Už i jen společné bydlení je na pováženou, neb každý máme svoje zvyky, neb starého psa novým kouskům nenaučíš (a to platí jak u žen tak u mužů). Věřte, že mé názory předem vylučují ve vtahu negativní vlastnosti zcela, jako je třeba alkohol, kouření, bohužel už i u nás starších jsou i drogy, asi i nevěra, ne příliš příjemné kamarádky / kamarádi, politické názory, křesťanství, finanční situace partnerů, předpoklad nemocí, i invalidity, atd. Dvojice s těmito některými atributy mohou mít, po ochlazení prvního zamilovaného časového úseku, s tím i velké problémy. Proč jen tedy "na psí knížku"? Protože bez jakéhokoliv právnického problému vztah ve veškeré slušnosti omezím nebo přeruším, jak žena tak muž. Tak podle mě svatba ve stáří ne. Život ve dvojici jistě ano, ale zásadně mezi dohodnutými mantinely.
Chápu autorku tohoto, rádoby, odborného vyprávění. Za rok najezdím několik desítek tisíc km. I mně vadí zapomínání řidičů vypínat mlhovky. Ale daleko větší problém vidím v tom, že mnoho řidičů zapomíná rozsvítit za špatného počasí potkávací světla (a jezdí jen na ta denní, a bohužel, některé automobilky nemají u svých vozů systém automatického zapnutí i zadních světel), a katastrofa je, když v mlze, dešti, a zvláště pak na dálnici v odstřiku vody od kol, nezapnout tito mistři silnic vůbec zadní mlhovky. Před vámi je najednou vozidlo neosvětlené, jako v hororu. Nezbývá než - učit se, učit se, a zase se učit, jak řekl jeden východní státník a filosof, dnes polovinou světa zatracovaný a již nežijící. Toto přísloví platí pro všechny a zvlášť pro řidiče. A jedna rada pro pí autorku. Prosím nečumte se do červeného mlhového světla před vámi, pokud vás oslňuje, ale pozorujte pro bezpečnost silničního provozu celé okolí silnice, nebudete mít vypálené oči ani mozek.
Myslím, že je to dobrý článek. Jasně a srozumitelně popsáno. Kéž by si to z nás řidičů přečetlo velké % řidičů, prosím i řidičů nových a mladých. Jen k některým bodům si dovolím připomínky, a to: K ohleduplnosti k nákladním vozům. Chtěl bych to doplnit i k linkovým autobusům a MHD. Zároveň, chci doplnit, aby to lépe fungovalo i naopak, ohleduplnost řidičů autobusů a náklaďáků k řidičům osobních aut. Dále, někdy mám také dojem (a samotnému se mně to nechce ani věřit), kolik řidičů patři do skupiny gay. Neustále se mně lepí na zadek mého vozu. Velmi často to také dělají autobusáci a řidiči náklaďáků. Nebo je to jen nedodržení bezpečné vzdálenosti? Není to tedy asi jiná sexuální orientace? Jsem rád, že je zde připomínka i k dodržování rychlosti, častěji a častěji jsem problikáván, když je v obci 50 km/hod. Chci s dovolením připomenout, že dodržování rychlosti, případně nutnosti pomalejší jízdy s ohledem na dopravní situaci, sjízdnost silnice nebo stavební stav vozovky, tak to není dle zákona dopravní přestupek. Ale naopak problikávání je na pokutu. Jinak děkuji autorovi.
Dovolte, prosím, abych panu autorovi článku poděkoval, příjemnou a přijatelnou formou ukazuje na některé vybrané skvosty brněnské architektury. Mnohdy žijeme někde a chodíme kolem nějaké krásy, a ani si to neuvědomujeme. Možná to opět pomůžeme některým lidem k tomu, aby zvedli hlavu a podívali se kolem sebe, na tu krásu co tu zanechali pro nás naši předci. Ještě jednou díky. (Těch pozapomenutých krás je více. Např. mnoho se u nás neví o tom, že rod známého vídeňského architekta "Friedensreich Hundertwasser" má rodinné kořeny v Čechách a na Moravě (okolí Znojma) a prosadil se v Rakousku hlavně v polovině 20. stol. zvláštními vídeňskými stavbami, atd.)
Je jen zajímavé, že Severní Korea už před mnoha týdny hodnotila negativně vývoj v Jižní Koreji a začala dělat na jejich hranicích opatření, a ani Rusko, ani USA spolu s NATO to nehodnotilo negativně, jen s malými otazníky a nechápali proč to Severní Korea děla. A teď zprávy, že se připravoval puč v Jižní Koreji. Toto vše jsou informace našich veřejných sdělovacích prostředků. Jak je to možné? Co na to všechny ty tajné služby, špioni a kontra špioni na jedné i druhé straně? A co naše dostavba jaderných elektráren jihokorejskou firmou? Vláda včera tvrdila, že to nic, že je to v pohodě. A tak nevím,,,?
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Prosím, zachovejme si lidové tradice. Demokracie je i to, že si mohu vybrat k jídlu třeba kapra, nebo smažený sýr, nebo zeleninovou polévku s kroupami, nebo držet hladovku. To je přece věcí každého z nás. A zabíjení zvířat je normální od pravěku. Je to pro potřebu člověka. Kdo si udělá kroupovou polévku, tak ničí život v zrnku obilí, protože ty kroupy jsou zrna obilí. A pokud to zrnko upravíme, tak jsme zabili v zrnku ječmene život, protože toto zrnko ječmene mohlo na jaře vyrašit na poli. No vidíte, dělá se to a nic se neděje. Žádným zeleným teroristům toto nevadí. Ale u kapra, prasete, divočáka či srnky apod. - tak to je najednou problém. A uvědomme si, že řada lidových zvyků a tradic, které prochází naší historií, jsou zvyky pohanské, nikoliv křesťanské. Tyto věci v Bibli nenajdete. Tak vám přeji dobrou chuť a vykašlete se na tyto názory často psychicky postižených lidí. Je mně jich líto, ale pomoci jim nemohu.