Jsem důchodce, pořád pracuji.
Žádný spěch, klid. Ono se to za několik roků prověří. Beztak, když se zjistí vinník, tak se mu nic nestane - viz plynovod Nord Stream. To je přece záměr politiků. Nebo ne? Nebo je to další rozvášnění lidí a davů v Evropě? Nebo je to další krok k vyšší nenávisti mezi národy v Evropě? Mezi východem a západem? Jo, jo, " FURT SE NĚCO DĚJE"! (Jak říká Franta Kocourek ústy pana Donutila.) Vždyť si jen přečtěte některé "názory" k této problematice v komentářích, co je to za ubohosti, množství zloby, mnoho nenávisti. Staré vyjadření českého sedláka zní: "Co jsme si na jaře zaseli, to teď na podzim sklízíme".
Článek je to dobrý. Tato silnice - tedy "od hotelu Skalní mlýn - Kateřinská jeskně - po odbočku (křižovatku) na parkoviště k Hornímu můstku Macocha" pod Vilémovicemi, byla v r. 1985 převede ze systému silniční sítě okresu Blansko ( správce byla tehdejší Okresní správa silnic Blansko) pod Spravu Moravského krasu. Tato organizace tuto silnici plně ihned uzavřela pro veškerý provoz s výjimkami jen pro CHKO Moravský kras a údržbu lesů, a pod. Byl zde vyloučen i provoz linek autobusů. Na silnici (označována jako jako Suchý žleb) se přestala dělat jakákoliv údržba. Byl zde vytvořeny i umělé přírodní překážky, aby zde nemohla projíždět ososbní auta. Tato komunikace slouží především jen turistům, cyklistům a CHKO Moravský kras. Stejně byla pod Moravský kras převedena další silnice tzv Pustý žleb tj. Skalní mlýn - Punkevní jeskyně - lanovka na Horní můstek - po křiž. u hotelu Broušek v obci Sloup v Mor. Krasu. Prosím, jen tolik k doplnění tohoto článku.
Kdo chce stavět potřebné moderní železniční tratě, silnice a dálnice, přehrady, jaderné elektrárny a pod. nesmí si všímat názorů zelených teroristů, jejichž "pekelný odér" je cítit z těchto některých komentářů. Kdo jezdí pravidelně po silnici I/43 Brno-Svitavy a zpět, ví o čem mluvím. Člověk a jeho život a jeho ochrana, tj. je přece na prvním místě, a ne názory některých rádoby "odborníků" za klávesnicí PC. Projekt sil. I/73, měl by být v parametrch dálnice, je velmi dobrý, velmi nutný a už měl být hotový před 20 nebo 30 roky. První schválení proběhlo již v r.1986 a tedejší Ústav silničniho hospodážství Brno to rozpracovávál na zahájení stavby začátkem 90. let min. století. Ale slavná "sametová revoluce " to vše zastavila.
Vážení, když to čtu, napadá mě text písně Jiřího Šlitra "Škrhola". Pokud Policie u nás nemá jiné starosti, než honit divočáky, tak mám ten dojem, že "Něco zhnilého je ve státě Dánském (nepatří tam ve státě Českém?).
Cituji:
V pimperlové komedii staló se,
že usedla vosa králi na nóse,
král se namích a bóch pěstí do stólu:
"Zavolejte na tu vosu Škrhólu!"
Škrhola si řek, že vosu prožéne,
že sukovicú mohutně sa ožéne
a jak tam ta vosa sedí na nóse,
bóchne ju a v tu ránu je po vóse.
Zbývá jen abychom k tomu dodali,
že v tu ránu je po vose a po králi.
Chtěl bych radit, nijak vás však nenutím:
Malé věci řešte ruky mávnutím.
A nedopadnete tak, jako Škrhola,
nebudou vás považovat za ... císaře pána...
Konec citátu,
Jí si jen myslím, že je to dobře popsáno. Prostě jiná země, jiné řidičské mravy. Jisté je, že Itálie se řidičsky pohybuje jinde jako střední Evropa. Je také pravda, že čím jižněji v Itálii, tím jiné i horší zvyklosti. Já jsem byl v Italii pracovně, i na dovolené, mnohokrát a mnohokrát. Vždy mě něco překvapilo. Mně v Itálii na dálnicích dělá problém třeba jejich předjíždění zprava po odstavném pruhu, to neusálé troubení a přejíždění z pruhu do pruhu tam a zase zpět. Mnohohrát na mě troubí, když na křižovatce stojím na červené, odbočuji do prava a čekám na zelenou, oni jezdí na červenou, je-li volno a není tam žádná zelená šipka, atd. A Sicilie, to je kapitola sama o sobě. Také jsem si musel zvyknout na to, že před mýtnou bránou se na mě kdokoliv nalepil, já zaplatil poplatek, a on za mnou, těsně nalepen na mém nárazníku, projel na moje zvednutí závory, tedy on projel také a on neplatil. To je prostě Italie. Ale jinak mám Italii velmi rád, tyto řidičské, pro nás prohřešky a fauly, jim odpouštím.
Pane autore tohoto článku, prosím, vy jste asi přehlédl stanoviska k ekonomice ČR v této době, a to našeho pana profesora Fialy a pana šéfa financí Stanjury. Oni totiž mluví i píší, že inflaci tato vláda zabrzdila, ekonomika se ozdravila a je lepší, platy rostou, schodek rozpočtu bude dodržen, apod. A tak nevím, komu máme teď věřit, vám prosím, pane autore a nebo naší vládě? Jsem z toho nějaký pomýlený - toto slovo se psalo v minulém režimu o členech KSČ, kteří nesouhlasili tehdy s politikou ÚV KSČ. Tak má pravdu vláda a nebo autor článku s tou inflací? Tak mě napadá ta věta o Titanicu z dubna 1912: "Loď se potápí a na horní palubě se tancuje!" - věta osudová. Omlouvám se tomu, komu se to nelíbí, jsem jen prostý starý občan a volič, občan naší krásné vlasti.
Pan ministr zahraničí udělá vše pro to, aby ve vládě vydržel do voleb, ať to stojí - co to stojí, ať má páteř křivou nebo rovnou, ať nosí kabát takový nebo jiný. To je jeho tah na branku. A náš pan profesor a tč. předseda vlády, mu baští vše s otevřenou pusou. Nevím ale, jestli je to komedie nebo tragedie. Nejsem ani literární kritik ani historik. Pro ČR je to asi tragedie. Ale koho jsme si zvolili, tak takové "krasavce" tam teď máme. Zase musíme ale konstatovat, že toto se děje i v lepších rodinách. Němci říkají: "Es kommt der Tag!" A v Německu ten den nyní přišel.
No, přísloví říká: "Nestahujme kalhoty, když je brod ještě daleko". Ještě počkejme, protože toto je jen a jen začátek, toto je prolog, vše se bude dávat po malých kapkách. Nebo snad nejvyšší královna EU to tak nechá? Pan Macron, zalezl do francouzského podzemí a nemluví, nevidí a neslyší, Pan Scholz složil mandát, Belgičtí představitelé mají dost problému doma, Britanie se potýká v politických nejasnostech, Španělsko má katastrofální povodně, a strýček Sam jasně řekl - USA a vnitřní politika a ekonomika na prvním místě, neboť Donbas je daleko až předaleko, ale Mexiko je přece za rohem, a platí, že košile je blíž jako ten kabát, atd. Navíc z UA odchází a utíkají další občaně. A tak jak říkala moje babička: "Babo raď". Nebo náš pan prezident přijde s nějakou další radou, které svět vůbec nezajímají? Proto počkejme u láhve Svatomartinského... letos je mimořádně "vypečené" (slovy klasika).
Pane autore článku, děkuji vám. Jasně, jednoduše popsáno, i často mnoho věcí vysvětleno. Tuto trasu znám, projel jsem ji mnohokrát tam i zpět, jezdil jsem tam pracovně i několikrát na dovolenou. Itálie je země, na kterou si turista musí zvyknout, pokud si nezvykne a nepřijme jejich nepsané zákony, tak bude asi nespokojen. Jen jednu poznámku, toto mě na Itálii vždy překvapovalo - není zde žádná mimořádná péče o stavby a budovy, i historicky vzácné. Zub času se na nich dnes a denně podepisuje, a domy a památky očividně chátrají, i domy, kde třeba lidé bydlí a asi budou chtít bydlet i za 100 roků. U nás na to máme jiný pohled. Mnohde narazíte i na nepořádek, odpadky, apod. No prostě jiný kraj a jiný mrav. Je to hezky napsáno tak, že to každý, kdo má zájem nakouoknout pod pokličku života dané země, tak hodně objeví, přiučí se a zůstanou mu v hlavě vzpomínky. I fotky se povedly. Není do bedekr, ale je to prosté a jasné. Děkuji.
Jen je škoda, že my Češi se opět pleteme do věcí, po kterých nám nic není a navíc nemůžeme je ovlivnit. Slovenský volič volil cestu politika pana Fice, americký volič zvolil prezidentem D. Trumpa. My Češi nemůžeme ani na Slovensku ani v USA volit, proč se snažíme tedy všem radit co mají nebo měli dělat? My máme tolik a tolik domácích starostí, že bychom se měli věnovat zametení před vlastním prahem. Navíc je zde skutečnost, že dle posledních voleb do krajů NEŠLO k volbám u nás cca 62% voličů. Co se nad tím zamyslet a neplácat zde nesmysly o Slovensku, USA, a teď přijde jistě na přetřes i Německo, kde včera padla vláda, atd...Co kdyby se dostavilo u nás za rok k parlamentním volbám třeba 60 až 65% voličů? Toto vezměte vy představitelé stran a vy pane prezidente za úkol. A pane prezidente, vy už se pletete zase do UA, vy máte doma vše v pořádku? Vaši bezstarostnost k tomu, co se děje ve vaší ČR vám závidím.
Pane autore článku, nechci a nemohu rozporovat váš rozsáhlý článek, jistě všichni, kdo dělají a dělali zkoušky pneu, to dělali odpovědně. Ale já, jako řidič, se na zimní pneu dívám tak, že v zimě může přijít náhlá změna počasí, často i kalamita, náledí a sníh, závěje, a potom pro tyto hodiny a někdy i dny potřebuji perfektní zimní pneu. Vím, že je plně využiji jen několik dnů, ale je zde i moment bezpečnosti sil. provozu v zimě. Když mě jedenkrát za zimu pomohou, nedej Bože zachrání, to už stojí za to. Proto, potom co mám najeto přes 2,700 mil. km za celý život, tak neriskuji kvůli pár stovkám nebo tisícům Kč na úspoře, a kupuji perfektní zimní gumy. Za léta řízení, už mám také svoje vybrané pneu, které mně vyhovují. Ale ten kdo v zimě skoro nejezdí, nechť zváží. Ten řidič co může říct ráno, když je náledí, já dnes nejedu, tak má jiné podmínky, apod. U zimních pneu je také důležitý moment, kolik km na nich ujedu, o tom se ale vůbec nemluví. V zimě je hloubka dezénu pro mě limitní min. 4 mm. To je velmi důležité. A ještě jednu připomínku, já vždy zimní gumy pod 4 mm vzorku dojíždím v létě. Nemám s tím, pokud jde o bezpečnost jízdy, žádný problém. Podle mé zkušenosti není ani nijak výrazné nebo výraznější sjetí vzorku na zimní gumě při použití v létě.
Pane autore tohoto článku, jaksi bych si dovolil připomenout, že Česko má také mimo jiné málo řemeslníků, řidičů MND, řidičů MHD, dlaždičů, soustružníků, vojáků, policistů, zdravorní sester, svařečů, kominíků, dělníků celkově, stavebních dělníků zvláště, atd., atd. Nebýt zde tisíce a tisíce Slováků, Ukrajinců a Poláků, můžeme tu naši ekonomiku už úplně zavřít na dva zámky.
Jsem důchodce, pořád pracuji.
56
Sledujících
1
Sleduje
Jsem důchodce, pořád pracuji.
56
Sledujících
1
Sleduje
Je v lese, kolem řek a potoků a v přírodě nepořádek? Je a velmi často! Je nepořádek u vjezdů do lesa, do chráměných parků atd.? Byli jste se někdy podívat když firma vykácela les, co tam po nich často zůstává? To nevadí. Děti, skauti, ochránci přírody a další, to přece brigádnicky poklidí na jaře, než začne sezóna. Hasiči a nadšenci dají nákladní auta na odvozplných pytlů s nasbíranými odpadky, aby byla příroda čistá. Potom turisté to tam opět zasviní odpadky a další rok na jaře se to opakuje. Tak to probíhá rok co rok např. v Moravském Krasu, v Krkonoších, atd. Nebylo by lepší ten nepořádek tam prostě nedělat? Proč musí někdo čistit u Horního můstku, na Macoše na parkovišti,chemický WC z karavanu rovnou v CHKO? Co jsme my to za národ, co jsme to za lidi? Že děláme nepořádek tam, kam příjdeme, a necháváme po sobě takový hnus?
1 odpověď