😄 Dost hloupý, nesmyslný výběr. Navíc evokující hlavní roli USA a Británie v druhé světové válce, což ovšem nebylo pravdou, především ne ve vztahu k Evropě a nacistickému Německu. Kolem 80 procent pozemních sil Třetí říše totiž zničili sovětští, nikoli američtí nebo britští vojáci. Přitom filmové skvosty jako Stalingrad nebo Nepřítel před branami novodobí cenzoři a přepisovatelé historie zřejmě ani neznají. Tragédi.
Nevím kolik procent wehrmachtu a SS zničila RA ale velmi, velmi těžko by se sovětům bojovalo bez americké logistické podpory. Bitva mezi dvěma odstřelovači ve Stalingradu ? Holý výmysl !
Nejsem si tak úplně jistý tou srovnávací statistikou. Švédsko má jednu vůbec nejstarší a "nejlepší ?" statistiku vůbec. V Česku se na statistiku dost "kašle" a spousta "malých" kriminálních činů se vůbec nehlásí, protože to policie po 30. dnech "odloží" a to čekání na policajty atd. lidi často odradí.
Článek obsahuje několik nepřesností: Jediné potopení ponorky-ponorkou, ale přesto že už měl kapitán ponorky HMS Venturer J.C. Launders za sebou potopení jiné ponorky a to U-771 ? Admiralita očekávala, že první úspěch zopakuje ? Dále: "Launders věděl, že by se mohlo jednat o U-864, a ve snaze utajit její přítomnost až do konce nedovolil použít aktivní sonar.". Její přítomnost ?!? Snad svou přítomnost !?! Proč by Japonsko-Německo mezi sebou vůbec využívalo železnici pro dopravu vzácných materiálů, přes Rusko když, Barbarossa začala 22/7 1941 a Japonsko napadlo Pearl Harbor až 7/12 1941. Do té doby jim dvěma ještě "neteklo do bot" a pro oba státy do 7/12 1941 nebyl důvod si potřebné materíály vyměňovat, byla určitě možnost si je obstarat jinde. Nebo ?
Jaroslav
Ano trefa! Redaktůrek se sice jmenuje Martin Záruba a na fotce vypadá úplně jinak než Robert Záruba, ale podle vás je to on. "Uznávaný" televizní komentátor Robert Záruba. Gratuluji, vyhrál jste cenu "Mamlas roku"! Nádhera!
"Mamlas roku"? Kdo ? Psal jsem: Jestliže jste "Uznávaný"...... ! Rozuměno: Jestliže nejste, tak se vás to netýká. Nebo? Fotku jsem neviděl.
Dobrý den, nevím zda je vám známo, ale již v roce 1999 odjela z Indie, přes Pákistán a další země na motocyklu Royal Enfield rok výroby 1956 první Češka na vrcholu Mt.Everestu Renata Chlumská. Dojela na značně porouchaném stroji do Krhanic na Sázavě a v Psárech jí mechanik Milan Vinecký za 36.hodin dal stroj do takového stavu, že s ním dojela až do Švédska. Cesta dlouhá přes 12.000km.
jó, kapitalismus holt není "procházka růžovým sadem" - lidi by si mohli konečně zvyknout, že už je dnes nikdo "za ručičku" držet nebude.
Ani socialismus nebyl "procházka růž.... sadem", jezdilo se pouze tam kam to "strana a vláda" povolila a ještě v doprovodu nenápadného Stb turisty. Pro vlastní potřebu i pro nejbližší okolí ", je dobře učit se být samostatný".
Jan Smolík je pro moji generaci skutečnou legendou. V době jeho slávy jsem si koupil za našetřené peníze kolo a jezdili jsme s kamarády okruh kolem naší vesnice a snažili se také závodit. Několikrát jsem ho viděl, když Závod Míru projížděl etapou do Brna. Jeho generace cyklistů udělala pro rozvoj cyklistiky obrovskou práci. Škoda, že Havloidi tuto tradici zničili.
Je škoda, že tento etapák již neexistuje, ale rád bych věděl odkud máte informaci, že Závod Míru zničili Havloidi.
Pouze jste zopakoval poslední odstavec paní Šimonové.
Kdo tedy udělal chybu ve výchově? Mnoho rodičů, tedy i ti moji? Já? Jak se to opravdu pozná? Kdo vlastně jsou ti "mnoho"? Do jaké míry rodiče, do jaké škola, do jaké blíže nespecifikované a víceméně obtížně kontrolovatelné vlivy prostředí? Kde začíná individualita a svoboda jednotlivce, právo jít vlastní cestou, možnost (v mezích zákona) se chovat dle svého uvážení?
Máte snad návod, jak přežít ve hmotném světě a zříci se hmotných statků a výdobytků? A nejlépe ještě při tom zůstat kompatibilní se společností, neřku-li něco dobrého jí přinášet, pozvedávat ji?
Zase samé otázky...
Dobrý den. Žádný návod nemám, pouze částečnou odpověď na některé otázky. Z hlediska morálky, dobra a zla si myslím, že moji rodiče žádnou chybu ve výchově neudělali. Škola částečně určitě ano, neboť jsem do školy chodil v 50. letech a díky rodičům mně bylo jasné kam a které učitele zařadit a co si ohledně jejich chování myslet. Bylo to ale jasné mým spolužákům ? Základ je tedy výchova doma. Na filozofické otázky ohledně: "Kde začíná individualita atd..." hledají odpověď a diskutují jiní machři na celém světě !
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Z celého "zcela šíleného" článku mně stačila věta: ....skvěle zoceleného muže do Bílého domu, který je triumfem zásad, které reprezentuje. Jak vidím pro někoho je zásada reprezentace podvádět a zocelení je lhát !