Podle mě záleží na tom, zda soused daného kohouta měl už před přistěhováním manželů na vesnici. Pokud ano, neměli by mít u soudu šanci. Věděli do čeho jdou. Pokud si soused pořídil zmíněného kohouta až po jejich nastěhování, mohl by nespokojený pár alespoň částečně u soudu uspět, pokud by prokázal, že kohout je oproti jiným kohoutům evidentně hlasitější. Nicméně k určitým oblastem neodmyslitelně patří (pro danou oblast běžný) hluk. A tím na vesnici kokrhání kohouta bezesporu je. Stížnost, že vám ve městě pod okny zvoní tramvaj, by soud pravděpodobně taky zamítl.
Slovensko vyhlásilo svou samostatnost 14. března 1939. Po válce bylo Slovensko opět součástí Československa a to až do konce roku 1992. K 1.lednu 1993 se Československo ROZDĚLILO na dva samostatné nástupnické státy. Správná odpověď na otázku, kdy odešli slováci ze společného státu, by měla být: V roce 1939.
Nemyslím si, že bychom se měli "parádně". Je pravda, ze bychom se mohli mít hůře (a dokonce mnohem hůře, pokud se budeme srovnávat např. s Eritreou či Severní Koreou), ale s ohledem na geografický prostor, ve kterém žijeme a naše kulturní a historické tradice bychom se mohli mít i lépe, dokonce mnohem lépe, opravdu parádně.
V okamžiku, kdy nebude možnost platit jinak, než platební kartou, ztratíte jakoukoliv kontrolu nad svými penězi. O tom, za jakých podmínek a s jakými poplatky budete svůj movitý majetek užívat, bude rozhodovat banka, respektive stát. Již dnes existuje ZÁPORNÁ úroková sazba. Nejsem proti využívání karet, je to opravdu pohodlnější. ale jsem proti monopolu, možnosti osobní volby. Bez možnosti výběru mezi kartou a hotovostí se bude naše budoucnost ubírat směrem nápadně podobným tomu, co ve svých knihách popisuje jistý George Orwell.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Předpokládám, že pan premiér měl na mysli, že to, co dostanou Němci v Eurech, to dostanou Češi v korunách...