Spousta lidí si neuvědomuje, že poplatek banky se platí z celé částky, to znamená z ceny při nákupu a z přiražené marže, tudíž když výrobek stojí v nákupu třeba 1000,-, přirazí si 30% , což je 1300,- a z těch 1300,- zaplatí 5% bance, tak mu místo 300,- zbyde pouhých 235,-. Takže najednou to není 5%, ale téměř 8% ze své marže.
V základu máte pravdu, jen to že při 5% se jedná o 22% z marže a ne 8% ale většinou jsou poplatky bance nižší. Ale i kdyby byl poplatek jen 2% , tak je to pro nenasytné banky až až.
EET a bezhotovostní platba je něco naprosto odlišného. Tím, že se zrušilo EET není důvod rušit bezhotovostní platby. EET byla evidence tržeb, bezhotovostní platba je forma platby. Nevím proč se to spojuje v jednu věc. Navíc každý obchodník má právo rozhodnout se zda chce mít větší tržby díky platbě kartou a platit poplatky, anebo banky bojkotovat a karty nebrat a tím pádem mít o něco menší tržby. Jsme v demokracii, tak každému po jeho rozhodnutí nic není.
Ano jsem nevolil. Ale když jsem v 90 tém vycestoval do Itálie,dostal jsem už tehdy účtenku z EET na každý kopeček zmrzliny.Na každou pizzu. Na každý nákup. Podnikám od devadesátýho. Kvůli EET a schovávání dokladů jsem se nezhroutil,jako vy.A kdyby se zavedlo EET pro všechny, měl by stát ročně o 25-30 miliard víc. A jen pro vás. V černý ekonomice a předražených státních zakázkách se ročně ztratí 120-130 miliard korun. Asi drobný,co?
Myslím že je lepší jít po velkých rybách než po potěru.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Trochu bych si dovolil opravit, v hlíně se rostliny nepestují,rostliny se pěstují v substrátech, nepleťme si prosím tyto dvě rozdílné věci. Za druhé, previcur energi se již neprodává, místo něj je magnicur energi.
1 odpověď