Matematik forever. Elitní přisluhovač globálního kapitalismu. Proletář-investor. Foter na čtvrtou.
Copak o Latina Sněhurku, to se snese, a to s tím ideálem krásy je koneckonců pravda, i když vkus má každý svůj. Mě ale překvapuje, že jsem se dočetl, že ze sedmi trpaslíků bude jenom jednoho hrát opravdový trpaslík, tedy chlápek s nanismem. To fakt nechápu - rolí pro tyhle lidi je málo, tady jsou to role v zásadě hlavní (záleží, jak moc tam scénář trpaslíky rozmázne, ale šlo by to hodně), pozitivní, progresivní Hollywoodská klika by z toho měla mít zákonitě radost a místo toho zbytek zamázli CGI.
Co má bejt? My dlužíme už 5 bilionů a vy co má bejt?
3,3 bilionů podle MFČR (Odkaz )
A porovnávat dluh s příjmy je normální. Já s manželkou dlužíme několik milionů a taky nás to netankuje.
Zajímavé, děkuji za vysvětlení.
Na druhou stranu z pohledu prodávajícího taková hypotéka, kdy dostane 6 mil. Kč a zaplatí za 30 let 12 mil. Kč, má úrokovou sazbu přes 5% a měsíční splátku přes 32 tis. Kč jen hypotéka bez věcí kolem.
Na tomto je ale zajímavé, jak banky bojovaly nedávno o to, že klient nesmí předčasně odejít, jinak musí platit sankce, protože je to pro ně ztrátové.
V principu samozřejmě platí, že dohody se mají držet, ale optikou výše uvedeného banky zas tolik asi netratí, když si člověk uvědomí, že v prvních letech majoritu splátky hypotéky tvoří úrok a ne umoření jistiny.
Tohle vypadá na velmi slušný business, pokud samozřejmě klient splácí, což se u nás na rozdíl od USA v roce 2008 děje.
Jasně, ony si banky jenom chránily výdělky. Na druhou stranu měly pravdu, že kdyby nebyly za předčasné splacení žádné postihy (čili kdyby zákonodárci jejich volání nevyslyšeli), tak by prostě zrušily fixace, protože by to pro ně nemělo smysl. A ony ty fixace přece jenom leckomu pomáhají, protože pak má dlužník větší finanční jistotu (ačkoliv banka si ten fixovaný úrok samozřejmě odhadne tak, aby na tom spíš vydělala, ale riziko nese a třeba fixované úvěry z doby před rokem 2022 byly pro banky ztrátové).
Horší je, že teď to vypadá, že se řítíme do "doby investiční", kdy se investice, ať už do nemovitosti, nebo něčeho srovnatelně hodnotného, stanou nezbytností, a kdo to nebude moct nebo chtít dělat, může počítat na stáří s chudobou a zachrání jej jen státní pomoc. Pokud bude množství těch druhých lidí poroste, je zaděláno na velký otřes.
Tak či tak je to docela sranda 🤣 člověk si při lepším vezme hypotéku 6 mega na ten byt/dům za 30 let bance vrátí 12mega 😅 banka je šťastná ze si vydělala, clovek je happy ze bydli ve vlastním… aneb lichva podporovaná státem 🤣
Ke všemu nedavno tu byl článek, že kdo chce hypotéku, tak musí mít domácnost aspoň 90tisic aby pak ta domácnost nějak přežila 🤣
Proste je to jedna velká komedie ohledně cen bytu/ domu/ pozemku a až ta komedie jednou skončí, tak pak teprve bude veselo 😉
Na tom není nic divného. Aby hodnota 6 milionů dnes byla rovna 12 za 30 let, k tomu stačí průměrná inflace 2,3%. Ta nemovitost se téměř určitě zhodnotí podstatně více, a skoro jakákoliv jiná investice s rizikem by se zhodnotila více. Kdo si to riziko může dovolit, skoro určitě na tom vydělá. Proč to dělá ta banka? Protože banka financuje jinak než běžný občan - tomu "kouzlu" se říká bankovnictví částečných rezerv. "Vykouzlí" vám na účet 6 milionů, ale do vlastních povinných rezerv u ČNB si banka musí přidat jen zlomek z téhle částky (momentálně 4%, tedy 240 tisíc). To vy ani já udělat nemůžeme. Banka ziská zástavu na nemovitost v hodnotě 7.5 milionu a musí na to "zmrazit" jen 240 tisíc z vlastních prostředků. Ty pak de fakto převede bance prodávajícího, až nemovitost zaplatíte.
Není to lichva, je to spíš opak lichvy. Takhle se tvoří virtuální prachy, kterých je mnohem mnohem víc, než těch skutečných papírových. No a když to "uteče", tak je inflace jak sviňa.
V Česku jsem byl v nájmu před rokem 2010 a to byla nejdřív firemní ubytovna a pak po známosti, takže pardon, jestli je to naivní otázka, ale to je teď fakt normální, že provizi kanceláři platí nájemce?
Přes RK jsem nájem sháněl ve Švýcarsku a pak v Německu a na žádný poplatek RK si nevzpomínám. Přišlo mi logické, že ten si vezmou od pronajímatele, kterému zařídili příjem.
Díky za rozbor. Hodím to Motoristům
👍 tvrdí chlapi "auto není nepřítel" taky chtějí hlasy, jinak bude depka. To je od Vás hezké. Škoda že zatím nemají žádný program (aspoň jsem nic nenašel), takže není jasné, co by chtěli dělat, kromě toho, že zatočí s "elitami" a "mainstreamem". Moje teorie je, že je zkusí přejet autem.
U zaměstnanců asi soucit nehledejte. Taky bych rád platil na odvodech měně, a měl klidně menší důchod. Když vidím tu částku, včetně té, co platí zaměstnavatel a mohl by ji dát mně, můžu tak akorát brečet.
Všichni do systému platí na dnešní důchodce, a můžou leda doufat, že na ně jednou něco zbyde. Nebo se utěšovat, že třeba ten stát nebude hospodařit zle a bude z toho nakonec fajn investice. Ten byl dobrej, že?
Nesouhlas. Lidé bez rozhledu a volící emotivně, respektive naivně se nepochybně vyskytují napříč generacemi.
Ačkoliv varování o možných dopadech TikToku a jeho mladších "sourozenců" (YT shorts nebo FB reels) na psychiku mladistvých je třeba brát vážně, realita je taková, že toho zatím s určitostí mnoho nevíme. A zejména v porovnání s přechozí "televizní" generací nemusí nakonec jít o nic tragického - mezi sezením u televize a u mobilu není na první pohled zjevný rozdíl. I primitivní ekvivalent dnešního "doomscrollingu" už existoval - u mnohých lidí populární přepínání kanálů.
Dát volební právo lehce pod 18 má smysl jednoduše z toho důvodu, že tihle mladí lidé už mají dostatek společenského vzdělání a zpravidla dospějí, ještě než budou další volby.
Předpokládám, že strýc Janě půjčil bezúročně a bez zástavy, protože tak se to v rodině obvykle dělá. Bylo-li to ještě před rokem 2022, už teď je pro něj tahle investice "do dobrých vztahů" kvůli inflaci vysoce ztrátová, a k tomu nese riziko nesplácení bez možnosti snadného vymožení dluhu. Jelikož jsem v podobné situaci, mám potřebu se jej lehce zastat. Například sepsat smlouvu mi připadá zcela namístě, protože jinak můžou snadno po letech nastat spory o tom, co kdo tenkrát řekl nebo sliboval. A ano, i majetným se stává, že peníze potřebují, byť jde o malou část jejich majetku. Existuje taky něco jako omezená likvidita (nemovitostí, dluhopisů, ...), finance se musí nějak plánovat, a tak dále. Není to samozřejmě nikdy nemožné zařídit jinak, ale často to znamená další ztrátu.
Strýc měl nejspíš v životě nějaké to štěstí, že je zámožný (statisticky vzato bohatí lidé obvykle akcentují svoji píli a schopnosti ohledně zásluh na svém bohatství a podceňují vnější vlivy jako pomoc druhých nebo prostou náhodu), ale Jana má taky štěstí, že má příbuzného, co jí byl ochoten výhodně půjčit, to zdaleka každý nemá.
Bohužel ODS už její předseda proměnil v SPOLU . A i kdyby vyhrálo a vládlo ANO, tak si neumím představit, jak a za jak dlouho zastaví současnou destrukcí naší republiky. A ani netuším,. zda k tomu budou mít dostatek sil a vůle.
SPOLU ale není koalice na věčné časy 🙂
Zas si toho od Bratrstva Koblihového Populismu tolik neslibujte, ať pak nejste zklamaná 😉 Oni taky mají na kontě lecjaký nesplněný slib. Žádnou zásadní destrukci republiky nevidím. Inflace se sice drží o nějaký ten procentní bod výš, než by bylo vhodné, výstavba se zasekla ještě víc, než předtím, takže ceny bydlení už zas míří do nebes, ale třeba nezaměstnanost zůstává nejnižší v EU, mzdy už zase rostou rychleji než inflace, veřejný dluh je i přes nárůst v evropském srovnání nízký. Nic tak hrozného se nestalo, jenom jsme se z dvou po sobě jdoucích vnějších krizí vyhrabávali déle, než zbytek EU, a to jde částečně ještě i za Babišovou vládou.
A neměla bych náhodou také dohledat statistiku o tom kolikrát jste si vzal použité trencle? Právě ta vyšinutost v daném případě je mementem pro ty, kdo nevěří na znásilnění v manželství. Ono se stačí zaposlouchat do některých chlapských diskuzí a zejména si přečíst množství pánských názorů pod články. Člověk žasne.
Klídek, stačilo říct, že nemáte, nemusíte hned komentovat moje trencle, sexuální narážky dneska nejsou v kurzu. Nechápu, jak přesně to s tím mementem myslíte, no ale budiž. To jsem stejně neřešil, jen jsem říkal, že případ nikam neposunuje současnou debatu o hranicích znásilnění, protože je to daleko za tím, kde se ta debata pohybuje. Klidně sem nějaký odkaz na zajímavou diskuzi hoďte, já si rád počtu.
Matematik forever. Elitní přisluhovač globálního kapitalismu. Proletář-investor. Foter na čtvrtou.
www.highegg.net
0
Sledujících
1
Sleduje
Matematik forever. Elitní přisluhovač globálního kapitalismu. Proletář-investor. Foter na čtvrtou.
www.highegg.net
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já to "bez realitky" dokážu pochopit, když někdo prodává nemovitost opodál místa, kde sám bydlí. Ale když je to v jiném městě, už to, že tam nemusím jezdit na prohlídky se zájemci, je solidní pomoc. Zrovna prodáváme byt okolo 3 mil. přes RK v jiném městě. Sice je to jen 16 km, ale stejně by to byl docela problém, domlouvat se s potenciálními zájemci, kdy máme čas.
Kromě toho stejně bychom cenu bytu neodhadli s přesností na ta čtyři procenta, která chce RK jako provizi. Zároveň je to výnos, který mám při vhodné investici zpět ani ne za půl roku, a úplně by mě nepřekvapilo, kdyby se nám prodej na vlastní pěst o takovou dobu protáhl, a to nepočítám s tím, že je dost možné, že RK prodá byt dráž, než by se to povedlo nám.