Až bude autor potřebovat totální endoprotézou, může si pronajmout sál a udělá mu ji kamarád, který ví, kde hledat informace. Až bude potřebovat advokáta, může se hájit sám, stačí si vše vyhledat v zákonech. A až bude třeba navrhnout most přes dálnici, nebo udělat rozvody elektřiny u souseda, to vše může udělat sám autor. Stačí přece vědět kde hledat informace. Ano určitě i právník, lékař, projektant, elektrikář občas něco hledá. Ale musí mít hluboké znalosti a znát souvislosti. A u malých dětí ještě nikdo neví, či budou jednou dělat. A ještě v jednom se autor plete. Memorování a zlatá bula sicilská už dávno nejsou středobodem našeho základního školství. To spíš popisuje své zážitky z doby minulé.
Několik soudních znalců prohlásilo, že zranění odpovídají sebevraždě a žádná zranění neodpovídají působení cizí osoby. Potvrdila to komise lékařské komory. Poranění rukou byla povrchní, taková, jaká přesně odpovídají poraněním při pokusu o sebevraždu. Poranění v oblasti srdce nebyla hluboká, kromě dvou a byla vedena blízko sebe. To je podle soudních znalců také typické pro sebevraždu. Pokud by šlo o vraždu, byla by poranění jiná. Podle soudních znalců jsou rovně běžné sebevražedné pokusy po požití kokainu. Všechny pochybnosti byly vyvráceny několika stupni soudů. Ovšem podle lidového soudu jsou všichni policajti a soudci hlupáci. Další důkaz, že dunning krugerův efekt funguje naprosto spolehlivě. Čím míň toho o věci víme, tím jsme si jistější, že tomu perfektně rozumíme.
Když řeknu, že bychom měli v češtině zrušit vyjmenovaná slova, má mě většina lidí za primitiva. Když se jich ale zeptám, jestli ví, proč je máme, tak to ví málokdo. Vyjmenovaná slova jsou pozůstatkem staročeské rozdílné výslovnosti tvrdého a měkkého i po obojetných souhláskách, které už ale neexistuje dobrých 500 let. Učíme se tedy nazpaměť něco, co už nemá oporu ve výslovnosti, předáváme z generace na generaci zastaralý nesmyslný seznam dávno neexistujícího jevu a myslíme si, jak jsme inteligentní, když se ho naučíme. Zatím jsme jen banda konformních ovcí, které bezmyšlenkovitě papouškují co nám Gebauer nakukal.
Tak hlavně si tabulkovým odstupnym kluby a svazy sami podřezávají pod sebou větev. Můžou dělat nábory, platit reklamu jak je hokej super, ale odstupným si dělá hokej mezi rodiči a veřejnosti velmi špatné jméno. Je na něj navázána velka spousta negativ, o kterých si lidi řeknou, že se do hokeje ženou jen fanatici, nebo naivove. A je jich čím dál míň. Díky odstupnému drží kluby rodiče pod krkem a vyhrávají bitvy. Válku o nové děti ale prohrávají.
Když jsem v roce 2002 pracoval v Americe, vždycky mě uráželo, když mi nějaký američan začal vysvětlovat, proč je komunismus a a totalita špatná. A já si říkal "co mi to vykládáš, my to víme líp než oni, my to přece nechtěli, nám to bylo vnuceno. Stejně tak to, jak se natřásali, co všechno mají a já si říkal "vy burani, vy máte jen štěstí, že Vám 40 let neporoučela ta Ruská bída co nám". Teprve po letech jsem pochopil, že oni to viděli narozdíl ode mě správně. My a tím spíš Slováci si tu ruskou bídu zasloužíme a jdeme jí sami naproti.
Vidím tam jedinou lichou úvahu. Že nic neroste donekonečna a že to, že rostly ceny, neznamená, že porostou dál. Ty ceny nemovitostí rostou už přes sto let. Souvisí to s politikou schodových rozpočtů, kvantitativním uvolňováním peněz do oběhu s inflací. A naší nedovedu představit důvod, proč by tohle meelo prestat. Je velmi pravděpodobné, že za dvacet let bude rohlík za dvacku a byt za 20 milionů.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Slyšel jsem Trošku vzpomenout na jeho poslední rozhovor s nějakou mladou produkční z ČT před lety, které nabídl pohádku. Ta mu řekla "ono se to pane Troška už dnes točí jinak". A on na to "no je to vidět". A dneska jsme to viděli všichni.