Švýcarsko má striktně nastavená pravidla, které se musí dodržovat. Je to jiná země a lidé žijící ve Švýcarsku jsou za ta pravidla rádi. Mají povinnou vojenskou službu, po jejímž absolvování si každý musí koupit kovovou bezpečnostní skříň, do které nafasuje svou osobní zbraň a je takto připraven v záloze až do 60 let. Švýcar chce založit rodinu, musí si našetřit. Stát přispívá matce po porodu jen 3 měsíce. Pokud chce mít Švýcar spokojený důchod, musí si na něj našetřit. Průměrný státní důchod je v přepočtu cca. 50tis. a musí se danit, což při životních nákladech ve Švýcarsku je na přežívání. Musíte k lékaři, zaplaťte. Musíte vyzvednout léky, zaplaťte. A jsou to tisícové částky. Nepustíte chodce stojícího u přechodu a zaplatíte min. 2500,- CHF (něco přes 50tis. Kč). A mohli bychom pokračovat. Pochopit nastavení švýcarských občanů je pro našince dosti složité.
Jak striktně naložili s tím mladým Afgháncem, který zrovna v Migrosu přepadnul pokladní - viz článek nedávno zde?
Tipuji že nijak, protože na tento případ žádné pravidlo nastavené nemají.
spíše mi to přijde jako blábol dne, do Švýcarska jsem jezdil asi 5 let služebně, tašky jsou pod jezdícím pultem před kasou, takže když si ji vezmete, tak určitě si toho všimne pokladní, navíc v MIGROSu jsou na takovém udělátku, který musíte rozcvaknout, což mě utvrzuje, že asi bylo vše jinak, Brazilec je možná snědý hoch, mysleli si, že jej trochu potrápí. Vždy si nechat zavolat POLICII, nikdy nic nepodepisovat pokud tomu nerozumím.
V článku je jeho fotka. Běloch jak vyšitý, který evidentně nebyl na sluníčku už hodně dlouho.
Díky za skvělý článek, který jasně ukazuje nesmyslnost zálohového systému na PETky a plechovky navrhovaného ministrem Hladíkem z KDU-ČSL. Ty slavné "pokuty" za nízkou recyklaci by Česko zaplatilo i kdyby recyklovalo na 100% - jen v jiné formĕ, protože rozpočet EU ty peníze tak jako tak potřebuje.
Pevně doufám že poslanci projeví zdravý rozum a při hlasování Hladíkem navrhovaný zálohový systém jasně odmítnou.
Především si zopakujte gramatiku. Jinak nechápu, proč se procházet s prázdnými zpět. Prostě je nechám stát tam, kde stály, když byly plné, a do obchodu je vezmu až půjdu na další nákup.
Ulepené plechovky - mravenci a potravinoví moli budou mít žně.
Leda že byste každou nĕkolikrát vypláchl horkou vodou - to bude hodně ekologické.
Bavi me, kdyz se ma neco noveho zavest, pardon, kdyz "nam EU neco narizuje nebo zakazuje", jak vsichni uz predem vedi, ze to, co jinde bez problemu funguje, zrovna u nas proste nepujde; at to bylo slavne pomazankove maslo, prednost na prechodech, zakaz koureni v hospodach ci korespondencni volba a ted vraceni PETek, maji vsichni jasno, polovina uz kvuli tomu chce vystoupit z EU.. 🤣
Nesmysl - kromě Slovenska, Chorvatska, Německa a Skandináve to nefunguje skoro nikde.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Copak ovoce to je banalita. Ale soused kolikrát jede sekačkou až na můj pozemek. A sousedka si tam taky klidně chodí, když mě shání ať jdu na kafe nebo když mi zalévá skleník. Jo vztahy jsou různé
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A většinou to nezůstane jen u toho kafe, že jo?