Občas nakupuji pro známé kteří mají nějaký hendikep a nemůžou si dojít sami. Tuhle jsem měl koupit 100g mléčnou čokoládu. Díval jsem se v Peny a zarazila mne cedulka že je čokoláda za 24,90 s asi 60% slevou. podíval jsem se blíže a zjistil jsem že se jedná o obyčejnou mléčnou 100g Milku a že je u ní uvedeno že původní cena byla 64.90 K4. Což je samozřejmě nesmysl, tolik ta 100g čokoláda NIKDY nestála. Když jsem na tuto zcela zjevnou chybu u upozornil prodavačku, bylo mi dost arogantně řečeno, že to není moje starost, že oni to tak mají z ústředí...
tak jak je v článku popsaný rezervační systém tak to fungovat nebude. Dejme tomu, že si bude první rezervovat místo žena, ale neuvidí žádné modré nebo růžové označení, protože je první. Zarezervuje si řekněme 2b. Poté přijde muž a uvidí pouze to, že sedadlo 2b je obsazeno, zarezervuje si 2a a bude sedět vedle té první pasažérky, bez ohledu na to, zda ta chtěla sedět vedle ženy nebo ne. Přijde další muž a zarezervuje si 2c. Teď sedí ta první žena mezi dvěma muži. Přijde druhá žena, která chce také sedět vedle ženy, ale jediné růžové sedadlo je již z obou stran obsazeno modrými, takže si musí vybrat jiné místo. Pokud další rezervaci bude dělat muž dojde k naprosto stejné situaci. Ty ženy, které přijdou zhruba uprostřed rezervace budou mít na výběr, mohou si sednout tak, aby z jedné strany seděla žena nebo může doplnit nějakou dvojici žen. Ty které si budou dělat rezervaci na ke konci ale můžou zjistit že už žádná místa vedle žen nejsou a navzdory jejich preferenci sedět vedle ženy budou muset sedět vedle muže (nebo mužů) nebo neletět. Asi by bylo možné udělat rezervační systém tak, aby počítal s preferencemi cestujících, ale pak bude lhostejné zda bude cestující muž nebo žena, nejprve bude muset zadat svou preferenci a podle toho se mu se ukáží volná místa. Ty ženy, které ale budou dělat rezervaci ke konci už ale mít na výběr opět nebudou.
nenaplňuje náhodou zakazování něčeho mužům, ale ne ženám typické znaky diskriminace podle pohlaví? To by bylo řevu o diskriminaci, kdyby to podnik zavedl obráceně a zakázal, aby něco ženy dělaly ale mužům to povolil. U nás dostane podnik mastnou pokutu za to, že dá na dveře nápis že přijme číšníka a nedoplní (servírku).
To soudní rozhodnutí je o úplně něčem jiném než o "volnu pro roboty", jen soud použil zákon který již existoval. Jde o zákaz prodeje v neděli, s roboty to nemá nic společného. Ten zákaz platí v Německu již spoustu let a soud jen potvrdil že platí i pro robotické prodejny, které by tím jinak získaly nefér výhodu oproti klasickým prodejnám. Jen autor článku chtěl clickbait nadpis tak použil tuto formulaci. Je ale asi stejně nesmyslná jako tvrdit, že zákaz prodeje o některých svátcích u nás slouží k tomu aby si automatické pokladny odpočinuly.
trochu mne překvapilo, že autor článku odbyl Photoshop, který je z uváděných programů, co se týče možností o světelné roky dále, pouze větou "I méně zkušení uživatelé patrně alespoň někdy slyšeli o populární aplikaci Adobe Photoshop, která však cílí především na náročnější uživatele a profesionály, čemuž odpovídá i její cenovka. " Zatímco o "konkurenčním" programu vytvořil několikaodstavcový text, kde uvádí i jeho cenu. Cena Photoshopu (kompletně v češtině) + Lightroom je totiž 239kč/měsíc (v porovnání s 149kč měsíčně za Zoner je to tedy o 90kč více, ovšem za mnohem více možností včetně integrované AI.)
trochu mne na obrázku mate to slepé zakončení "kanálu" uprostřed. Takže to nějaké kanály, které měly odněkud někam přivádět kapalinu asi nebudou... pokud ovšem nad tím slepým zakončením nebyla stoupačka, která se nedochovala, pak by to mohl být odtok...
U nás je podzemní potok, k jehož vyzdění použili za WW2 kameny z náhrobků ze zrušeného židovského hřbitova. Přemýšlím jak budou za tři tisíce let archeologové dumat co ty vytesané nápisy v korytě potoka znamenají a vymýšlet šílené teorie.
to je článek jak noha - v nadpisu: "Japonsko chce vypustit radioaktivní vodu do moře" a v textu : "Při filtraci se z kontaminované vody odstraňují radioaktivní látky nebezpečné pro přírodu a člověka. Jediná radioaktivní látka, která ustojí dekontaminační proces, je tritium, které je také radioaktivní, ale v takovém měřítku, že není nebezpečné." Záření tritia (tritium je Beta zářič) zastaví už 6 mm silná vrstva vzduchu a tritium je spolu s deuteriem ve stopovém množství v každé vodě. Nehledě na to, že poločas rozpadu Tritia je 12,32 let a k havárii došlo v roce 2011, tedy v současné době je v té vodě jen polovina původního množství tritia, polovina se již rozpadla a vzhledem k tomu, že celý proces vypouštění vody bude trvat 30-40 let, bude ho čím dál méně.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A v každé garáži bude točna, která to auto otočí o 180°. Nebo budou garáže povinně průjezdné, jednou stranou se bude vjíždět a druhou vyjíždět, samozřejmě bude nutno požívat dvě příjezdové cesty... teda jednu příjezdovou a druhou odjezdovou... místo aby se naučili couvat tak couvání zakážou... IQ tykve