Opravdu byl lepší Pávek v ozbrojených složkách, než Bureš v zahraničním obchodě?
Jen pro upřesnění:
Pojem „vojenský rozvědčík“ patří do dobrodružné literatury
nebo filmu. Petr Pavel byl před revolucí vojenským
průzkumníkem – výsadkářem. Sloužil u jednotky, která pod
Vojenské zpravodajství spadala pouze organizačně. Nebyl
žádný špion ani agent. Obor vojenské zpravodajství začal
studovat až v roce 1988, studia ukončil v roce 1991.
Práci ve Vojenském zpravodajství (neboli rozvědce) tedy
zahájil až v demokratické tajné službě s novou strukturou po
vzoru západních zemí. Ani tehdy ale nepůsobil jako špion
či agent. Pracoval na Generálním štábu, kde měl na starost
komunikaci s vojenskými diplomaty na našich ambasádách
v zahraničí. Tuto práci dělal pouze rok. Potom byl vyslán na
misi do bývalé Jugoslávie.
Husákovy děti jsou ty které se narodili v době kdy byl Husák jako prezident. Ty roky vám vůbec nesouhlasí. Husák byl prezident od roku 1975 až do roku 1989. Kolik je dnes člověku který se narodil v roce 88 nebo 89, a kolik let má do důchodu? Příště než napíšete hloupost tak si zjistěte kdy se narodili takzvané Husákovi děti.
Děti narozené v roce 1988-89 opravdu nejsou takzvané Husákovi děti. Jsou to převážně děti narozené počátkem roku 1970 do roku 1975. Takže ano, mají 10 -15 let do důchodu.
Husákovy děti je zjednodušené označení pro silnou populační vlnu v Československu, která začala v době tzv. normalizace počátkem 70. let 20. století, resp. pro lidi narozené v tomto období. Označení odkazuje na Gustáva Husáka, v té době prvního a později Generálního tajemníka ÚV KSČ a od roku 1975 prezidenta ČSSR. Právě propopulační politika komunistického režimu pod jeho vedením bývá označována za příčinu vysoké porodnosti v tomto období, která dosáhla svého vrcholu v roce 1974 (téměř 200 000 narozených dětí),
To asi hlasovali z valné části Pražáci,ne? Běžte se refaktore, zeptat do Jeseníku a okolí...
Nejsme z Prahy, ale naopak kousek od zmíněných Jeseníků a voda u nás taky byla, ale v žádném případě nesouhlasím, aby byly škody vypláceny z peněz daňových poplatníků. Od toho máme komerční pojišťovny a každý má možnost se pro případ čehokoliv pojistit.
Zase .ÍČA. Jenom štve a provokuje. Pan Zeman toho dokázal tolik, že tomuto pisálkovi by nestačilo ani deset životů, aby se mu vyrovnal. Je to ubohost trefovat se do osmdesátiletého člověka. Styďte se.
Tak schválně co se dokázalo za vlády Miloše Zemana.
Můžu se zeptat, kde jste byli vy všichni kritici Jurečky, když Maláčová v Babišově vládě prosadila, že ve vícesměnných provozech, pokud chce člověk v den pracovního volna (svátek) zůstat doma, musí si na to vybrat dovolenou? Na rozdíl od raňáků, kteří mají automaticky nárok na svátek. Ale jak tam někdo píše podporu na půl roku 80% to by chtěl. Takže tipuji, že polovina lidí na diskuzi se válí po pracácích a sockách. (Podle zákona č. 285/2020).
Vy jste ale kašpar! Všichni ekonomové a energetici, samozřejmě mimo těch, kteří poklonkují vládě, píší a mluví o nákupu s katastrofálním důsledkem a to i včetně kritiky NRR. Tomuhle vy tleskáte?
Jasně a proto to chtěl Křetinský. Škoda, že to nekoupil. Pak bychom se divili. A tipuji, že vy by jste řval jako první, že strategické infrastruktury mají být v rukou státu. Akorát jste mně neodpověděl, kromě narážky na jméno (u určitých lidí to se mnou nic nedělá), proč byl Křetinský na Síkelu nasranej, že to přeplatil. Mimochodem stát měl prostřednictvím své firmy ČEPS na jednání s akcionáři exkluzivitu od léta do konce září. A právě 30. září smlouvu na koupi NET4GAS ČEPS podepsal. Stát rozhodl získat proto, že jde o kritickou infrastrukturu v energetice. Za společnost NET4GAS není náhrada, jestliže chceme do České republiky dovážet plyn a zajistit energetickou bezpečnost naší země. Křetínského holding EPH měl o tuzemského správce plynovodů zřejmě zájem proto, že jeho odnož EP Infrastructure v oboru podniká. Vlastní totiž 49 % akcií v obdobné plynárenské firmě Eustream na Slovensku. NET4GAS je držitelem výlučné licence pro přepravu zemního plynu v České republice.
Všichni ekonomové a energetici, samozřejmě mimo těch, kteří poklonkují vládě... Třeba Havlíček a spol? Nebo z Parlamentních listů (Echo24)?. Nejsou to náhodou ti samí ekonomové a energetici, kteří chválili Havlíčka za 2 miliardy do Liberty, za které ručil stát státní pojišťovnou? Jen se ptám.
A mmj z našich daní a odvodů se neplatí zbytečný mnohamiliardový nákup NET4GAS, pak třeba čerpací stanice Robin Oil... kde návratnost investic je ve velice vzdálené budoucnosti a to kdovijestli, protože ty investice budou již znehodnocené? Proč píšete takové bludy?
Ještě štěstí, že to koupil stát. A i to, že přeplatil Křetinského.
Andrej Babiš Září 2020.
„Já bych doporučil velice jednoduchou věc. Víte, my důchodci, kdysi jsme chodili do zahrad, ne do řetězců. Tak zkuste už tady konečně schválit ten zahrádkářský zákon a neřešte stále covid-19.
O týden později
Dne 2. října hygienici zařadili do červené barvy, třetího a nejvyššího stupně, nově 3 okresy: Praha-západ, Praha-východ a Uherské Hradiště. V tento den také přibylo 3 793 nových případů koronaviru, do tohoto dne nejvíce od začátku epidemie v ČR.
„Ti, kteří měli přijít, nepřišli.“ Těmito slovy premiér Andrej Babiš (ANO) 12. října na tiskové konferenci vysvětloval, proč se Česko propadlo do hluboké koronavirové krize. Počet mrtvých v ten den překonal tisícovku, hrozil kolaps zdravotnictví a začalo se veřejně mluvit o lockdownu. „Nemám žádný pocit, že bych pochybil,“ dodal. Kdo tedy?
Volby do zastupitelstev 13 krajů a do Senátu se uskutečnily ve dnech 2. a 3. října 2020.
Tkže ANO. Babiš obětoval svoje voliče.
Jak to bylo (zákon o podpoře výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů)?
ČSSD, lidovci, unionisté i většina komunistů zákon podpořili. ODS byla proti. Alternativní energetice nevěřila z principu, státní podporu považovala za plýtvání a místo zákona by jí stačila ministerská vyhláška. Prezident Václav Klaus zákon dokonce odmítl podepsat a musel ho zastoupit tehdejší premiér Jiří Paroubek. Na opačné straně barikády než ODS stálo ministerstvo životního prostředí. Řídil ho lidovec Libor Ambrozek. Jeho poradcem byl v letech 2002 až 2005 pozdější šéf Strany zelených Martin Bursík, přesvědčený propagátor zelené energetiky.
Na poslední chvíli do hry vstoupila poslankyně ČSSD Iva Šedivá. Při hlasování o zákonu v únoru 2005 prosadila, aby Energetický regulační úřad (ERÚ) mohl výkupní cenu fotovoltaické elektřiny snižovat meziročně maximálně o pět procent.
Podle původních představ expertů tam žádné takové omezení být nemělo. Ale už ve vládním návrhu se objevilo deset procent, což tam prosadil právě Bursík.
Přitom právě tento zdánlivě triviální rozdíl znemožnil rychlejší omezení výkupní ceny solární elektřiny v letech 2008 a 2009. A odběratele elektřiny přijde v následujících 20 letech (po které mají výrobci výkupní cenu garantovanou) v součtu na neskutečných 300 až 500 miliard korun.
Komunisty chtěl vzít do vlády jakýsi Miroslav Kalousek, který tehdy vládl spolu s ODS a "skvělou" dvojici vytvořil s Mirkem Topolánkem.
Pro pořádek vám připomenu předchozí předsedy ODS:
privatizér Václav Klaus
Mirek Topolánek, nebo spíše lobista Marek Dalík
odsouzený Petr Nečas.
Teď tedy Petr Nutella Fiala
A víte co to znamená? Že ODS je klasická politická strana, kde když předseda neuspěje ve volbách, tak podá demisi na post předsedy strany. Kdežto ANO, je strana jednoho muže a to Andreje Babiše. Skončí Babiš, skončí ANO. Je to jen podnikatelský projekt, stejně jak kdysi byly Věci veřejné s Vítem Bártou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odvolávat jakéhokoliv člena vlády, by měli mít právo občané.... Pokud si někoho volím a nejsem spokojen s jeho prací / vystupováním, měl bych mít právo ho při určitém počtu hlasů i odvolat. Proč čekat a trpět 4 roky ?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A jak to provést, když se ministrem (ministryní) stane osoba, která nebyla volena, ale dosazena za loajalitu. Z minulé vlády víc než dost?
Petr Arenberger zdravotnictví
Marie Benešová spravedlnost
Jan Blatný zdravotnictví
Karel Havlíček průmysl, doprava
Jan Kněžínek spravedlnost
Petr Krčál práce a sociální věci
Vladimír Kremlík doprava
Jakub Kulhánek zahraničí
Jana Maláčová práce a sociální věci
Vladimír Metnar obrana
Marta Nováková průmysl
Tomáš Petříček zahraničí
Robert Plaga školství
Roman Prymula zdravotnictví
Alena Schillerová finance
Miroslav Toman zemědělství