Zkuste se ve 40 naučit novou básničku. A pak se zkuste naučit z paměti 90 minut básniček, k tomu pohyb, tanec, hru na hudební nástroj. Ono to tak jednoduché, jak si myslí pracující lid, úplně nebude.
Je to o trhu. Jestliže je nedostatek prodavaček, musí se jim zaplatit. Jestliže je nedostatek herců, musíme jim zaplatit. Jestliže na místo herců čeká dvacet žadatelů, je třeba jim snížit plat, aby se vyrovnala nabídka a poptávka.
Třeba nám někdo chce ukázat jak se to nedá dělat. Ok takže výpar z vodní hladiny je jedním s velmi důležitých faktorů tepelné regulace vodní plochy + takto vzniklá radiační oblačnost často zavlažuje formou mlh přilehlá pole. Zvýšením teploty vody a snížením plochy hladiny jezera může dojít k vyčerpání kyslíku, tím k eutrofizaci vody a usmrcení na kyslík náročnějších druhů ryb...nebo s kombinací sinic třeba všeho života. Většina přehrad i rybníku je také sezóně zaplavována a v případě přívalových dešťů se do nádrží mohou dostat velké kusy materialu-hlsvnr dřeva který může panely nenávratně poškodit. Při zamrzání vodní hladiny v zimě a pokrytí vrstvičkou ledu z kondenzace zmíněného výparu můžeme předpokládat že panely budou v až 3 měsíce v zimním období na přehradě na "ozdobu". Já musím jen kroutit hlavou, že se neposlechnou odborníci na podobnou situaci kteří neřeknou: pojďme se zaměřit raději na velké odstsvné plochy, některé silnice apod. Zde bychom instalaci panelu do komunikaci snížili teplotu okolí -panel hřeje méně než asfaltový povrch. Využili bychom již zastavěnou plochu a nedevastoavli funguicí ekosystémy. Ale je nutné snížit odlesky takové plochy z důvodu bezpečnosti a zároveň silnici vytvořit opravdu kvalitně abychom po první zimě neměli v panelech díry na jedno kolo...no D1 by mohla vyprávět 🤣🤣🤣
Jeden argument proti - sinice. Kdyby byla teplota vody nižší, sinice by nebyly. Některým argumentům nerozmím, např. dřevo? nebo zamrznutí?
Pravděpodobně se jedná o neznalost
článek mě popudil, protože ukazuje obecné povědomí (nejen autora), ja k řešit problémy. Uvedu příklad - zdroje energie. Dnes už si dokážeme představit, co je energetický mix. Ještě před pár lety zněla otázka, co budeme dělat až dojde uhlí. Odpověď atom. Nic jiného nám nezbývá. Dnes už víme, že je zdrojů celá řada - plyn, slunce, vítr, voda a že se s nimi dá pracovat.
Přesně totéž je u akumulace. Každý, včetně autora, si vzpomene na litium a pak ještě přečerpávačky. Gravitace je k smíchu. Co další koncepty, které ještě neuzrály, ale klepou na dveře - písek, průtočné baterie, solné atd. Nehledě na pokles cen litiovek a jim podobných. Je to stejné jako před pár lety u výroby. Správný přístup bude akumulační mix. Litiovka - okamžitá spotřeba, boiler - 3 dny, písek - měsíc až půl roku, průtočná - rok.
A ještě jeden zdroj - optimalizace spotřeby. Princip je jednoduchý - spotřebo se bude řídit cenou energie. Drahá - neberu, laciná - pustím boiler a pračku. Tam vidím ty úžasné možnosti elektřiny - regulace. Síť se bude regulovat sama.
Článek na objednávku lobbistů. Navozuje dojem, že stát (rozuměj jedna z těch firem, které to mají u nás předplacené) by to postavil laciněji. K popukání. Příčin, proč je u nás výstavba dálnic tak drahá a pomalá je více. Ale jedna z hlavních je kartelová dohoda mezi dodavateli, kteří si v dojemné shodě vyhrávají tendry, jednou jedna firma, podruhé jiná. Prostě se určí, kdo dá nejlepší nabídku a ostatní dají horší. Příště někdo jiný. Proto je nutné zabránit vstupu jiných subjektů. PPP je zrovna jedna z věcí, která kartel těžce míchá.
Navíc argumenty v článku jsou směšné, inflace přece dopadá na všechny a nesouvisí s PPP. Četl jste někdo článek o tom, že státem financované dálnice se prodraží? A při tom je to stejné.
Za další - jeden precedent už tady je. Tehdy se jednalo o izraelskou firmu a dálnice do Ostravy. Spustil se tehdy šílený řev, jak je to nevýhodné a jak si to postavíme rychleji, laciněji a lépe. Projekt byl zrušen, dálnice byla postavena s mnohaletým zpožděním za několikanásobně větší náklady a s naprosto šílenou kvalitou. To už si to nikdo nepamatuje?
Kdy už konečně začnou pracovat investigativní novináři? Asi nikdy, protože píšou na objednávku kartelů.
čtu si názory, někomu se Nová scéna líbí, někomu ne. Mě se nelíbí.
Ale proč to srovnávat s budoucí stavbou? Nebylo by lépe to porovnat s jinými? Co třeba Tančící dům? A nebo napřed porovnat Tančící dům s Novou scénou?
Je to přece stejný příběh - zapojení moderny do historie.
Právě na srovnání s Tančícím domem se dostáváme k jádru věci. Proč mají turisti Prahu rádi. Nikdo sem nepřijede kvůli Nové scéně, ale Tančící dům je na prvních stránkách bedekrů. Problém je v tom, že to hodnotíme tady my, protože jsme nejchytřejší v našem malém rybníčku. Hodnotit nás budou jiní, nejlépe turisté. Přece chceme, aby se tady každému líbilo.
A tím se dostáváme k metodě hodnocení - proč si autorka vybrala Novou scénu, která nikoho nezajímá, ke srovnání? Nebylo by lépe porovnávat s Tančícím domem?
Stačilo napsat, zaplatili mi, abych poplival Babiše.
Já to vidím zcela jinak. Podle mě to byla nejúspěšnější dekáda v historii. Růst HDP, bezprecendetní růst mezd, zvedli se důchody, dokonce platy učitelům(!). Všichni se museli spojit, aby Babiše svrhli. A pak už to šlo prudce dolů. Svádí se to na Babišovo rozhazování peněz za kovidu. Tak to ale dělaly všechny státy, i více. Ale jen u nás to znamenalo nerůst a teď i pokles. Na vině je podle mě pětikolka ovládáná neúměrným počtem oligarchů (sponzorů), spolu s centrální bankou, která systematicky ničí trh. Nemluvě o kartelech a Čezu.
Chybí nám ekonomicky myslící premiér.
Šílený článek, tímto způsobem se dá dehonestovat každý. Ještě bych připomněl zlatá Zemanova slova, že "názory nemění jen idiot". Pro mě je Michl ostrůvek inteligence v moři zabedněnců, kteří papouškují jen jednu mantru: zvýšit. A tím nás ženou do recese, která by vůbec nemusela být, nehledě na inflaci.
Autor má pravdu a taky nemá pravdu. Fakt je ten, že využívání obnovitelných zdrojů je zejména u nás v plenkách. Může za to zločinná politika státního ČEZu, který cíleně brzdil využívání OZ. Nesnáším monopolizaci a tady je do nebe řvoucí příklad. Hlavním důvodem je zachování obrovských zisků. Decentralizovaná energetika by s tím dost zamávala. Jako příklad bych uvedl zrovna dnes srovnání cen za 1 km u různých paliv. Nejvýhodnější je elektromobil nabíjený z veřejné sítě. Když má někdo solár a nabíjí si tak zadarmo - wow, to se potom promění životní náklady. A to hlavní nás díky technickému rozvoji teprve čeká.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Doporučuji shlédnout video na YouTubu, Je dva roky staré, takže žádná novinka, pouze recyklovaná stará zpráva