Jen proto, že jsme všichni zažili v mládí fyzické tresty neznamená, že to je správné. Připadá mi, jako by někdo vysvětloval středověké zaostalé společnosti, která je zvyklá na veřejné lynčování, zákaz fyzických trestů v rodině. Svět kolem nás prostě chápe, že se nemlátíme na ulicích, že se ženy nebijou a na dítě se nesmí sáhnout. A my na to hledíme a nevěřícně klademe otázky, jako to už nemůžu fláknout Pepíčka když mě ruší u fotbalu. Asi by nikdo nechtěl zpět dobu, kdy učitel rákoskou mlátil naše děti. Všem by to připadalo absurdní. A stejně rychle zapomeneme na socialistickou výchovu, kdy norma: škoda rány která padne vedle, byla denním pravidlem.
Tolik politiků jako u nás není nikde. Začíná to parlamentem a senátem, kde máme dohromady 281 politiků, to ja na jednoho 37 tisíc obyvatel. V Německu 150 tisíc na jednoho politika Bundestagu, v USA 500 tisíc, Itálie 93 tisíc. U nás obce do 300 obyvatel, co to je za frašku. Tam si člověk nevyřídí vůbec nic. Povětšinou v těm malých obcích nemají zastupitelé ani minimální vzdělání a v zákonech se vůbec nevyznají. To je stejné, jako kdyby měly 3 paneláky mít svého starostu, stejně absurdní. A lidé jsou jak hloupí. Veškerá doporučení, že velikost obcí, aby to dávalo smysl, by mělo být kolem 8000, nechce nikdo slyšet. Už nezůstává nikdo na práci, všichni jsou v politice, všichni potřebují kanceláře a asistenty a každý je přesvědčen o své důležitosti. A staré pravidlo, dej blbci funkci a vymyslí formulář u nás platí dvakrát. A to jsem zapomněl na kraje, další instituce která je schopná naplnit barák úředníky. Kdyby se půl úřadů zrušilo, nikdo by to ani nepoznal. Kdyby jen v parlamentu a senátu bylo o sto lidí méně, tak za 4 roky je to přes miliardu úspora a to by stále připadalo méně než 100 tisíc obyvatel na jednoho. To je třeba 500 bytů po dvou milionech. Nedávalo by to více smyslu. Vždyť se v parlamentu všichni sejdou jen když se jedná o jejich platy nebo se jedná o tom zda se geyové můžou brát, na to má také každý názor. Problém tady není kolik budou brát, ale kolika lidem musíme platit.
Co kdyby EGD registroval žadatele o přetoky. Alespoň by věděl, kde má požadavek klientů na posilnění sítě. Takto si lidé pořídí za dotace FVE a následně jimi vyrobenou energii nejsou schopni sdílet. O přetok požádají jednou a pak se na to vykašlou. Při posilování sítě pak EGD jen tipuje, že všichni majitelé FVE budou mít o přetok znovu zájem. Jednoduchý pořadník by vše vyřešil.
Co dělá vláda pro turismus. Teď ještě bude existenci víz pro Čínské turisty prezentovat jako tlak na diktaturní režim. To je více jak směšné. My, malá zemička, prostě nám to nenabídli a hotovo. Za mě jsou Číňané výborní turisté, Ruzyně by jich ráda přivítala 3x tolik a naše hotelnictví jak by smet. A to že nám vláda nezlevní cestování do Číny jen poukazuje na přehlížení vlastních občanů. Zatím máme bezvízový styk s desítkami zemí a více jak polovina z nich není značka ideál, co se lidských práv týče. Tak co je toto za blábol z ministerstva zahraničí.
EGD nedělá ani ten nejzákladnější krok pro žadatele o přetoky a sice aby si je alespoň zaregistrovala. Dnes si o přetok požádáte, oni vám to zamítnou a neřeší, zda váš zájem trvá či nikoli. V článku samé ušlechtilé lži ze strany EGD. Hrozná společnost. Z pozice monopolu se monopolně chová a zákazníka přehlíží.
Na důchod odvádím z pětinásobku průměrné mzdy a jelikož jsem nějakou dobu žil ve státech tak mi budou chybět dva roky a ty jsou tak zásadní, že na důchod nemám nárok. Platím jak pět lidí, jsem finančně bit kde to jde, dobu potřebnou na přiznání důchodu navýšili v době, kdy jsem svůj život nemohl odžít jinak a za svoje peníze nemám nic. Tohle je příšerná země, neschopnost je odměňována, úspěch musí být po zásluze potrestán. Všude na západ od nás by mě vznikl po 15 letech nárok na důchod, u nás potřebuji 35 let. Všude bych byl bohatý důchodce a zde mi zřejmě řeknou, že když tolika vydělávám, že se mám postarat sám. A tady s těmi profesemi opětně mění pravidla hry, Každý rok, kdy ten člověk odchází dříve do důchodu stojí penzijní systém půl milionu. To tam je takový přebytek, že můžeme poslat tolika lidí dříve. To na ně někdo více platil, a nebo na ně bude více platit.
Souhlas, správa těch rušených provozoven musela stát miliony. Na zaměstnance dojde později. Pár lidí skončí kvůli dojíždění, pár odejde do důchodu a přirozeně se sníží stavy. Jen pronájmy a vytápění 83 poboček bude pár ušetřených miliard. A teď ještě neziskovky. Tam do toho říznout mnohem radikálněji. Potřebujeme malý stát a ne poštu a úřad v každé čtvrti.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vysokopřijmoví bez omezení platí a s vysokým omezením čerpají / nečerpají. Nemocenskou si vysokopříjmoví neberou, berou si dovolenou, dávku v nezaměstnanosti téměř nečerpají, pokud by čerpali je to výsměch, a důchod jim klesne na třetinu na rozdíl od zbytku, který přijde o pár tisíc.
2 odpovědi