Soudruzi senátoři konečně něco, ale je to nedostačující.
Pojďme definovat, co to je pojištění. Je to smluvní ujednání mezi pojištěncem a pojišťovnou za předem daných podmínek. To u tzv. zdravotního pojištění neplatí, protože parametry definuje vláda a schvaluje sněmovna tak, jako např. u silniční daně, spotřební daně, daně z nemovitosti, daň z lihu, tabáku apod. Proto by ve státě měl být jeden správce zdravotní daně, jehož povinností by bylo vybírat zdravotní daň, stanovit parametry základní péče o občany a každému občanovi zajistit standardní ošetření za které provede platbu příslušnému zdravotnímu zařízení pokud si ho občan nezajistí sám. Důsledně bude kontrolovat dodržování pravidel. Z dnešních zdravotních pojišťoven mohou být komerční pojišťovny se zaměřením na zdravotní připojištění. Snížil by se počet administrativních pracovníků, odpadlo by hledání trafik pro spřízněné duše, uspořily by se náklady na správu majetku, odpadl by přerozdělovací zákon, ušetřilo by se na reklamách, sponzoringu a přetahování pojištěnců, ministerstvo zdravotnictví by řešilo vzájemné vztahy jen s jedním subjektem atd. Protože stát zaplatil lékařům, např. zubním drahá studia, pak by měl už před započetím studia správce zdravotní daně uzavřít se studentem smlouvu, že po začátečnické praxi bude na definovanou dobu vykonávat řádnou praxi v místě potřeby a nebo, že si studia zaplatí. Totéž platí pro pediatry, praktiky a ostatní specialisty .
Když byla GŘ VZP paní Musílková, existovaly na okresech komise, které mohly ledacos odhalit.
Závěrem by mě zajímalo, komu tento neutěšený stav vyhovuje?
Pan premiér i pan Síkela celou dobu lžou, že se odstřihneme od ruského plynu a přitom ho kupujeme. Je to pěkný bordel. Platbami za plyn financujeme ruskou stranu ve válce a dodávkami zbraní a munice přes Černochovou zase Ukrajinu. Takže díky pokrytectví české vlády nejvíce trpí právě lidé na Ukrajině.
Pane Fialo, pane Síkelo a paní Černochová, když to nejste schopni řešit, tak se alespoň styďte a omluvte se lidu na Ukrajině.
Všichni chtějí něco urvat ze státního rozpočtu. Jednou jsou to manažéři ČD v prémiích na noclehy na Euro, podruhé jsou to redaktoři ČT, kterých neustále přibývá a potom mohou být až 3 při volbách na Slovensku, v Anglii a pod. Všichni chtějí být dobře zaplaceni. My ty poplatky klidně zaplatíme, ale na ČT by měli slíbit, že už nebudou lhát, provádět cenzuru různých zpráv a mít různý přístup k určitým politikům (tzv. vlez*dop*delismus). Podle mého názoru se na to nemohla už dívat paní Drtinová nebo paní Písařícová.
Nerudová se postupně odkopávala a je to velice arogantní a zisku chtivá žena.
Začalo to prezidentskými volbami, kde v kampani (volně interpretuji) nabídla Petru Pavlovi, že by jí mohl při jejím vítězství dělat osobní stráž. Poslední korunu tomu dala při besedě s Turkem, který jí měl tzv. na háku a jí to přivádělo až k nepříčetnosti. Od voleb hlavy státu až do eurovoleb se dopouštěla různých přešlapů. Lidi nejsou blbí a tak jí to a starostům spočítali.
Pan ministr žádné peníze nemusí potřebovat pokud provede reformu školství spočívající:
Ve státních základních školách odměňovat učitele podle počtu žáků, kde základ by měl být to co 5-ti kolka slíbila, tj. 130% průměrného platu pro asi 28 žáků ve třídě (jako Francie). Z toho plyne více žáků = větší plat a méně žáků = nižší plat. Efekt by byl méně učitelů, asistentů a potřeba méně škol. Možná i místo 9-ti leté docházky jen 8 let.
Na státních středních a vysokých školách zrušit mnoho už dříve publikovaných nesmyslných oborů. Změnit procesy v udělování titulů Prof. a Doc.. Efekty budou podobné
Proto absolutně podporuji stanovisko ministra financí a ten úkol musí zadat vláda.
Pokud tomu nechce ministr školství rozumět, tak vyměnit ministra a několik vyšších úředníků na MŠ.
To není nic nového. Bylo to i v minulém režimu a nyní to bylo dovedeno "k větší dokonalosti". Na ČVUT byl jeden pan docent, kterého okolí neuznávalo pro práce za které mu byla hodnost udělena a možná jich bylo i více. Byli tam i páni profesoři (např. Klika, Kvasil a další), kteří už v té době byli uznáváni i v západních zemích a kteří tam jezdili přednášet a nebo spolupracovali se západními firmami. Kvalita VŠ se nechala poznat právě podle těchto osobností a titul získaný na těchto VŠ byl ve světě uznáván.
Jaký je rozdíl mezi daní a pojištěním?
Daň stanovuje stát (vláda a schvalují poslanci) v různých formách a pojištění sjednává pojištěnec (fyzická nebo právnická osoba) s jednou nebo více pojišťovnami.
Z toho plyne, že žádné zdravotní pojištění u nás neexistuje a je to zdravotní daň. Proto existence dnes tzv. "zdravotních pojišťoven" slouží i k tomu, aby se tyto daně mohly legálně rozkrádat a to buď vysokými platy manažerů, reklamami pod záminkou soutěže, sponzorováním apod. Je to nechuť politických stran toto řešit a neschopnost ministrů zdravotnictví a celého MZ předložit návrh na změnu. Všichni o tom vědí, že to je velký průšvih a že VZP, která má hlavně důchodce a teď třeba i imigranty, by to z vybrané daně nezvládla, tak aby ho zamaskovali vytvoří zákon na přerozdělování vybrané zdravotní daně. Je žádoucí mít jeden státní úřad pro výběr zdravotní daně, který by byl odpovědný i za stanovení zdravotních standardů v ošetřování, prevenci apod. Nechť se dá příležitost na připojištění komerčním pojišťovnám. Neumím si představit, že by bylo několik správců sociální daně anebo ostatních daní.
Jestliže na základních školách je ve Francii v průměru 28 dětí ve třídě a má žena jich v 1. a 2. třídě mívala až 36, pak je jasné, že na základních školách nemohou mít dnes někde jen 18 dětí. Na to naše republika neutáhne. Z toho plyne, že je přebytek učitelů i škol. Smutné je, že to neřeší MŠ a nechávají to na ředitelích.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já se jenom ptám, jestli by nebylo lepší, aby naše markytánka spolu s Řepkou a Peťou se začala zabývat jinými technologiemi místo F35. Oni jsou všichni natvrdlí a jsou 100 let za opicemi
8 odpovědí