Lékař - člověk bez empatie a zodpovědnosti za své činy. Těžké uzdravit něco, čemu nerozumí, protože je každý trochu jiný, jak funguje. Těžké je někoho nutit pracovat, když si dotyčný myslí, že je nadřazený ostatním. Nevěří lidem co jim říkají pravdu, a jen je uráží, že si vymýšlí. Vždycky to byli a pořád jsou, ,,obyčejní opraváři strojů", a většina dost špatných.
Pokud jste pí. redaktorko takhle přecitlivělá na chjov jídla a de facto invazního a škodlivého druhu pro přírodu, tak je lepší to veřejně míň ventilovat. Ono to vypadá že máte problém.
Zoolog Radek Lučan z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy: „Představte si hektarovou ohradu a v ní deset až dvacet metrákových prasat, to váhově odpovídá běžné osádce ryb produkčních rybníků. Ta jsou tam zavřena celoročně, kálejí, močí a podobně. Sypou se jim tam až tři tuny krmiva, až 3,5 tuny chlévské mrvy a až 10 tun kejdy. Takhle přesně to vypadá na obhospodařovaných rybnících, jen to je celé zalité vodou“.
„Produkce kapra je sázka takřka na jistotu. Druh je natolik flexibilní a odolný vůči zhoršeným podmínkám i intenzivní manipulaci, že přežije a vyroste téměř v každém rybníce“.
Dobře, ale zase jsme ve vztahu pán a poddaný - takže opět středověk. Dál jsme se nedostali. Lidská práva se na toto nevztahují. Svobodná je jenom volba: "Ber, nebo nech ležet". S vysokými cenami všeho, to ale asi jinak nejde. Jde o to, občas si uvědomovat své podřízené postavení bankám, i když v reálu velím spoustě lidí. Moje babička i matka se hrozily být někomu dlužné, a já to mám po nich. Kupuju jen to, na co jsem si vydělal, případně získal dědictvím. Na byt a auto jsem si vydělal v dobách, kdy se ještě dalo na oboje ušetřit, obyvatelnou chalupu jsem zdědil.
Což nám dokázali v roce 2008, když praskla ta jejich hypoteční bublina.
Je rozdíl se starat a kontrolovat ČR která je co do počtu jedno velké město Ameriky, a celé USA. Banky řídí zase a jen lidi. Jak začnou mít pocit že můžou riskovat, ,,však moje ty peníze nejsou", tak bez dozoru to tak dopadne všude.
Narazil jsem v jedné knize na pojem "finanční otroctví". Američané by o tom mohli vyprávět. Tam snad bez úvěrů a hypoték, čili dluhů, snad nikdo žít neumí. Takže finanční nesvoboda k otroctví nemá daleko. Od toho se může také odvíjet vztah dlužník - věřitel, a jsme doma! Jednání obou občas jdou mimo standard ale banka, jako věřitel, má obrovské možnost ztrpčit dlužníkovi život.
V Americe ,,musí" každý žít na dluh, banky si tím ověřují jejich finanční morálku a podle toho má každý nastavený index schopnosti. Pak se nemůže stát, co je u nás běžné, že dostane půjčku na kterou nemá prostředky a um ji splatit.
Pane Badateli a Záhadologu, umíte si představit co by se dělo s lodí na moři, převážející živé ryby až do přístavu? Co jsem vypozoroval z dokumentárních pořadů, tak se přímo ledují do skladišť v podpalubí a nebo je továrny na lodi hned konzervují.
Každé vánoce jsem dělal pro rodinu 10 kaprů a pokud je nechám přes noc pod tekoucí vodou ve vaně, jsou bez zápachu i stresu.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odkaz