Problémem, vinoucím se přes většinu příběhů zde, je to, že jeden dospělý táhne celé bydlení sám z jednoho příjmu. Finanční situaci to ani v nejmenším nenahrává, když vše financuje sám jeden člověk. Je mi jasné, že si dost pravděpodobně nevybrala paní tuto cestu sama a neznám důvod, proč nežije otec dětí s nimi. Dost pravděpodobně by ovšem problémy s příjmy vyřešil druhý dospělý a jeho příjem.
Samozřejmě, můžete namítnout, že muž byl nemakačenko a vyžírka (znám takový případ ze svého okolí). Mnohem pravděpodobnější je ovšem to, že by druhý příjem byl.
Zásadní výhodou, která Vám pomůže, je to, že karetní transakce lze s úspěchem reklamovat. Ovšem půjde to až poté, co se transakce zaúčtují. Karetní blokaci nemůže banka svévolně zrušit, i když logika věci velí, že když jsou peníze "jen" blokovány, je to v pohodě. Peníze se Vám vrátí, jen je třeba transakce reklamovat a nějakou chvíli to zřejmě potrvá.
Paní by si mohla přivydělávat třeba tím, že by jezdila po školách a učila děti, že na důchod je třeba se připravovat, nebo skončí, jako ona. Plně závislá na státu. To si aspoň v 50 neuměla spočítat, jak na tom bude bídně? Co si myslela, jakto bude v důchodu řešit?
A pan expert se pohoršuje, že jí stát nezajistí dovolenou u moře? No to snad ne...
Lidé by měli konečně pochopit, že se musí na důchod připravovat, že se nic mávnutím kouzelného proutku nezmění a nenaskočí jim najednou miliony na účet.
Ti, kteří se tady budou rozčilovat o asociálnosti, souhlasíte, že se vám zvednou o dva, tři tisíce odvody, aby mohla jet paní na dovolenou? To už jí můžete ty peníze posílat přímo.
Takový článek má nulovou vypovídací hodnotu. Rozpočet nesmyslný, výdaje za jídlo nesmyslné.
Rada "odborníka", vložit 25-30 % do DIP bez toho, aby měli investice na střednědobý horizont už jen vše korunuje. Pokud nemají rezervu, tak ta je první, která se tvoří. Mimochodem, nulové výdaje na pojištění?
Ne, opravdu odfláknutý článek.
I když s Vámi v jádru souhlasím, je tam pár nepřesností. Nejnižší sazby byly v ČR cca 1,5 % p.a.. A s 720 000,- si rozhodně dnes investiční nemovitost nepořídíte. Navíc to není nic, co bych doporučovat důchodci, který už také chce mít svůj klid. Pronájem nejsou jen příjmy, ale také nemálo starostí, potažmo i nákladů.
Váš článek je plný nepřesností a zavádějících faktů, takže na některé určitě zapomenu. Zkusím alespoň několik.
Hned na začátek uvedu největší mýtus stran refinancování, který v článku zmiňujete.
Ne, refinancováním nezačínáte hypotéku "od začátku". Poměr splátky jistiny vůči úrokům je dán pouze výší úrokové sazby a celkovou dobou splácení. Pokud tedy máte HÚ na 30 let a po 10 letech refinancujete, ovšem nový HÚ má splatnost už "jen" 20 let, pak navazujete tam, kde jste s původní hypotékou končil. Samozřejmě může být poměr jistina/úrok jiný, ale to je dáno pouze změnou úrokové sazby. Pokud jste ovšem znovu protáhl splatnost, pak se vracíte opravdu "na začátek".
Ano, vypadá to hrozivě, úrok 7,5 %. Škoda, že jste nedoplnil, že to byla nabídka roční fixace. A ta při zakladní sazbě 7 % prostě nižší nebude.
Jak hořekujete nad životem s hypotékou a zda bude na zaplacení, s nájmem byste nepřemýšlel, zda Vám měsíčně zbude dost?
Poskytnutí hypotéky k refinancování je u velké většiny bank (ne-li všech) zdarma. Toho finančního poradce žeňte sviňským krokem, poplatky v desítkách tisíc nedávají smysl.
Mezi lidmi je rozšířené, že "platící" klient je v očích banky lepší. Ano, do jisté míry to platí, ovšem mnohem méně, než by si člověk myslel (a přál). Obecně je platební morálka klientů totiž na vysoké úrovni. Zvlášť u hypoték. Takže jsou spíše trestáni ti, kteří neplatí, než odměňováno těch 98 % bezproblémových.
Udělal jste za mě chybu s tím, že nyní fixujete na 5 let. Mnohem vhodnější vidím dnes 3letou fixaci. Rozhodl jste se sám, nebo to byla rada zvenčí?
Přemýšlím, jestli se autor ještě teď směje tomu povedenému trollingu, nebo to myslel vážně. Hlášky typu "nedostaneme byt" nebo "kolem nás je dost zábavy" jsou fakt mazec.
Je samozřejmě bytostnou věcí každého, zda bude, nebo nebude mít děti. Ovšem argumenty autora jsou místy až neuvěřitelné. Jestli možná něco dokážu pochopit, tak je to otázka bydlení. Ostatní výroky typu "někdo by mohl mé dítě bít, ale sám vlastně nemůžu, i když možná by občas jedna neuškodila, protože jinak to neumím", to je hodně dada.
Drtivá většina lidí, která má děti, ví, že mít dítě je v životě nejvíc. Človek při pohledu na vlastní dítě zažívá naprosto nepopsatelné pocity. Zato velmi dobře jde popsat, jak se člověk cítí po probděné noci, když má prcek horečku.
Každý svého štěstí strůjcem, přeji tedy autorovi naplněný život (elektrokoloběžkami, Netflixem, exotickými dovolenými a tak dál). Já jdu za dětmi, zrovna na mě volají z pokojíku, ať se jdu podívat, co postavily.
PS: jasně, že rády smaží internety. A občas jim to dopřejeme. Už je to totiž běžná součást našich životů.
Rusko a Čína nadšeně aplaudují. Země 400 km od našich hranic byla napadena a jste schopný napsat takové věci.
Je to ještě horší, než Babišovy intelektuální veletoče typu "Polsko bychom bránit nepomáhali" a "v případě napadení ČR nám přece pomůže NATO, stíhačky nepotřebujeme".
V ideálním světě bychom opravdu armádu nepotřebovali. Nicméně v ideálním světě bohužel nežijeme.
Že budu znát věk odchodu do důchodu až v 50 je úplně jedno. Protože jestli půjdu v 65, nebo v 67, 68 to přece v konečném důsledku nebude dělat žádný rozdíl v tom, jak se připravuji na důchod. Rozdíl bude dělat to, jestli se chystám už od prvního zaměstnání, nebo vedu řeči o tom, že se důchodu nedožiju a kašlu na vše, abych pak před důchodem začal natahovat ruce, nadávat na stát a volit populisty.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jako pardon, ale pokud to bylo přes bankovnictví, tak jsou záznamy o tom, přes čí přístup byly příkazy zadány. A papírové příkazy jdou dohledat přes kamery. Tolik jich dnes jistě už není.
1 odpověď