Co mi napisete o letosnim rozdavani metalu u nas na hrade , kdo jej rozdaval . Ja myslim ze ten Vas prispevek pasuje na naseho kastelana .😊😂🤣
Kdo je rozdával? Prezident, kterého jsem neviděl ožralého u klenotů, prezident který nebyl několikrát odsouzen za lhaní, prezident který vyznamenal normální slušné lidi a ne nějaké bizarní figury typu bojovník za svobodu Vodičku. Prezident, kterého estébák Babiš ocejchoval puncem rozvědčíka a část národa to papouškuje. To bože nevidíte, že na Hradě je po letech normální, slušný chlap? Mám za to, že Pavel neskončí svůj úřad tak potupně jako Zeman, prochlastaný do delíria.
Ulhaná kremelská hnida.. Opakuje stokrát vyvrácenou ruskou lež, že "Chruščov daroval Krym Ukrajině".. leda tak bačov kéket :-D
On to fakt daroval. Má to historický kontext, po revoluci Lenin potřeboval prachy a uzavřel smlouvu na prodej Krymu Židům, kteří tam chtěli vytvořit Izrael. Ti dali prachy, ale Krym nikdy nedostali a Chruščov ho pak daroval Ukrajině a právně se tím na oko vymanil ze smlouvy.
Na pana Hawelku s motýlkem u krku si pamatuji, usměvavý nás vítal u dveří své kavárny. Ke kávě jsme si dali české buchty. Jeho rodina pocházela z Moravy. Kavárna není velká a uvnitř se zastavil opravdu čas. Od války se tam schválně nic neměnilo, staré tapety, ošuntělé pohovky, staré obrázky, prostě atmosféra zašlé krásy a pohodlí. Když ve Vídni na kávu, tak jedině Cafe Hawelka.
No uz to tak neni, pred lety tam byla nejaka uprava, zmizlo to mnozstvi starych plakatu na zdich a mam pocit, ze tim kavarna hodne ztratila. Ty plakaty a atmosfera tam byly uzasne, ted to, je to muj nazor, trochu upadlo.
Ta vaše svobodná volba obvykle stojí čas záchranných složek a peníze daňových poplatníků. V době záplav se spousta záchranných složek přesouvá do ohrožených oblastí a v klidnějších částech republiky zůstává nutné minimum lidí, kteří mají i tak své práce dost a nepotřebují jezdit zbytečně k řece, na které si nějaký ignorant zkouší zvednout hladinu adrenalinu. Je fakt velký rozdíl mezi nahlášeným závodem nebo zvýšením toku, na který jsou záchranáři připravení a čekají na případný zásah, a náhlým výjezdem, kdy se kolikrát musí rozhodovat, jestli pojedou k hořícímu domu, nebo k jezu, nebo se rozdělit na části a riskovat, že některá z akcí nevyjde kvůli nedostatečnému počtu lidí u zásahu. Hodně štěstí při pádlování.
Tak mě najděte, kolik vodáků, jezdících divokou vodu, záchranáři teď při povodních zachraňovali. Nikoho a to jich jezdilo spousty. Pokud zachraňují vodáky, tak většinou víkendové splouvače, co na to sednou jednou za rok a neví o vodě nic. My se zachraňuje bez pomoci záchranářů, házečkou, těžší místa se odjistí, jezdí se vždy ve více lidech. To, že naše záchrana stojí čas záchranných složek je naprostý mediální blábol.
Jste ubožák, který pokouší osud a je na to hrdý.Tolik slov a blábol. Voda je živel, který žádný člověk svou silou nezdolá. A během povodní, kdy různé proti proudy, víry, které za běžného stavu neexistují, to vše lehce si poradí i s takovým vejtahou vašeho typu.
A podle ceho tak soudite? Ze budu dnes padlovat? Na slalomovem kanale v Ceskem Vrbnem? Patrite mezi lidi, co vubec nic o divoke vode nevi, ale bez rozmyslu kritizuji, aniz by se nad tim zamysleli. Muzete me prosim napsat, kolik vodaku se ted, pri povodni utopilo? Nebo kolik jich zachranari zachranovali?
Vy, co divoké vodě nerozumíte, zkuste si najít někoho, kdo divokou vodu jezdí a vyzpovídejte ho na toto téma, podívejte se na nějaká videa na YouTube, zkrátka udělejte si, dříve než o tom něco kritického napíšete, svůj vlastní obrázek. Skutečnost je taková, že v Česku, teď, v době povodní, byly na vodě desítky, možná stovky vodáků. Ale nevím o nikom, kdo by šel na vodu tam, kde ta voda strhává domy a mosty. Nevím o nikom, koho by záchranáři zachraňovali nebo něco způsobil. Kromě hysterie, že sedl na vodu. Víte, že většina vodáckých závodů, splutí a normálního ježdění se jezdí za nadlepšeného stavu, který je vlastně uměle vyvolaná povodeň? Že se u nás vlastně většina řek jezdí, když prší, taje sníh, tím voda nastoupá, je povodňový stav a jezdí se. Myslím že to vůbec nevíte. Pollerta a jeho názory moc nemusím, ale v tomto jsem s ním za jedno. To, že jeden borec sedne na vodu je problém. A to, že je někde evakuace a polovina lidí (bylo jich tisíce) neposlechne, to není problém? Nevadí mě ani to ani to. Je to každého svobodná volba, bohužel občas za to někdo zaplatí, ale to už je život.
A už se těším, jak si zítra zase zapádluju. :-)
Pomiňme množství vody, vezměme v úvahu nebezpečí ve vodě při uměle zvednuté vodě a při přírodním živlu včetně stránky etické. Já na vodě trávím času hodně od března až do konce října, umím pochopit to lákadlo, ale do tohoto bych osobně nešla. Zatížit všechny tím, že vyrazím na vodu v nejméně vhodnou chvíli... Na břehu nikdo nevi, jestli tam vyrazil olympionik nebo nezkušený blázen, takže zásah bude tak či tak. Je to zbytečné a na peřeje se dá vyrazit kamkoliv,kde nemají záchranáři plné ruce práce.
Ale ti divokovodní vodáci je nezatěžují, to je právě ta mediální chiméra. My se ve velké většině zachraňujeme sami, na vodu se zásadně chodí ve více lidech a každý má alespoň minimální znalosti plavání v těžké vodě, záchrany a sebezáchrany, Každý má helmu, vestu, házečku, nějaké smyčky, karabiny..Jasně, občas se něco stane, někdo se utopí, ale to je bohužel riziko toho našeho sportu a nepamatuju se, že by se někdo utopil při velkých povodních. A to i teď spousty partiček byly a jsou na vodě. Jizera, Ostravice, Kamenice, Hamerák, Mohelnice..
Já na vodě trávím tak 30 až 40 dnů ročně, fakt nějaké zkušenosti za ty roky mám, jsem spíš opatrný kajakář, co jezdí pod svoje možnosti, ale ty povodně jsou, z hlediska médií, na nás zbytečný lynč.
Jakou vodu jezdíte?
Rozbouřená řeka má svoje kouzlo, to chápu. Máte zkušenosti a vybavení. Ta možnost to sjet je párkrát za život. Ale pak je tu ta druhá stránka a to že při tom lidi přicházejí o životy a majetek. Jestli se to teda zrovna lidsky hodí, jít si sjet třeba divokou Moravu.
No Morava je trošku divoká jen nahoře před Hanušovicema, jinak to je (z mého pohledu) klidná řeka (a moje domovská, jsem Hradišťák). Nelezeme na vodu tam, kde to ničí a bere baráky, ale na Moravě, v Beskydech je pár říček, které nastoupají, není tam zástavba, je tam dobrý vodní stav a dá se to v pohodě jet. Je totiž velký rozdíl mezi nastoupanou vodou, co se dá jet a opravdu naplněnou nebezpečnou řekou. A to, mluvím za většinu z nás co jezdí divokou vodu, dokážeme poznat.
Na každé závodní akci jsou záchranáři a je jedno, jestli kvůli masovému sjezdu nebo kvůli případné nehodě a následnému zranění ve vodě. Navíc žádné závody se od 2.povodňového stupně nekonají, to je zakázané.
Jasně, máte naprostou pravdu. Ale když se jezdí závody ve slalomu, třeba pod Lipnem, dole na Čerťácích je uměle vytvořená dvojka až trojka povodňový stav
(20 až 30 kubíků) a to ježdění nikdo neřeší. Když tam za současného stavu bude třeba jen 15 kubíků, všichni budou ječet, že jezdit tam je nezodpovědné šílenství,
i když tam bude míň vody, než nám normálně teče.
Všechny závody a organizované akce mají všude kolem záchranáře. Zkušenost třeba z Krumlovského vodáckého maratonu, během kterého teče podstatně více vody než během celého roku. A kdo chce jezdit na divoké vodě, ať jezdí, ale nemusí prudit tam, kde mají všichni plné ruce práce. Navíc povodňová voda je plná nebezpečných věcí, stromů... Když je někdo vášnivý sportovec, měl by mít také trochu sportovního chování.
Krumlovský vodácký maraton je masová akce na klidné vodě, kde je pět, šest jezů.
Záchranáři jsou tam kvůli té kvantitě lidí, ne kvůli nebezpečnosti řeky. Se to tam mlátí v jezech navzájem pádlama po hlavách:-)
A v té "nadlepšené vodě" taky plave všechno, co po cestě na "nadlepšená voda" spláchla?
No pokud tam plave bordel, stromy, chajdy, tak tam nikdo rozumný nepoleze. Ale o dvacet kiláků dál je třeba říčka, která má vodu, není zastavěná, nikomu neškodí a dá se jet. Tak proč ji nejet? Ale když se jezdí na konci srpna pod Lipnem Čerťáky, voda. co pouští Lipno, dva dny pekelně smrdí. Fakt fuj.
Že jsem tak zvědavý - když si chce vodák, paddleboardista nebo nějaký jiný vodní sportovec splout nějakou řeku, která je za normálního stavu stejně dravá a divoká, jako jsou ty naše v těchto dnech, nebo třeba ještě divočejší, kam musí vyrazit? Do Tater, do Alp, nebo někam ještě dál?
U nás jsou na trénink ideální slalomové kanály a paradoxně my máme víc řek a říček na ježdění než Slováci. Voda u nich ale teče podobně jako u nás, buď se jezdí na jaře při oblevě nebo po deštích. V Rakousku je toho spousta co teče stále, od lehkých řek po absolutní extrémy, pak Slovinsko, Francie, Korsica. Za divokou vodou se zkrátka dost cestuje a najezdí.
Pollert neměl na mysli nějakého joudu, který rekreačně jezdí na divoké vodě. Měl na mysli sportovce. Plně ho chápu. Samozřejmě že taková voda bere sebou všechno možné a je to nebezpečné, ale on určitě neměl na mysli lézt do vody kde plavou kmeny a všechno a kdeco. Měl na mysli řeku, která stoupá a která má vyšší průtok. Trénovaný jedinec v tom nemá problém. Je to stejné jako na přehradě, když jsou teď rozbouřené vlny a jezdí po nich surfaři. Trénování naprosto bezpečně si s tím poradí.
Malá polemika, tu divokou vodu jezdí tak 90% lidí jako hobby, ale většina zná svoje limity a máme opravdu z vody respekt. Ale díky znalostem a dovednostem, je trošku jinak posunutý. Je to jako rozdíl mezi vysokohorským turistou a horolezcem.
A není Vltava, jako Vltava, tady jsou na ní "rekreanti".
No, Pollerta moc nemusím, ale v tomto s ním absolutně souhlasím. U nás se na divokou vodu jinak, než při povodňovém stavu, jít nedá. A většinou ti, co proti tomu nejvíc ječí, o divoké vodě neví ani ň. Všechny závody, vodácké akce, splutí se dělají na vodě, která je nadlepšena na druhý až třetí povodňový stupeň, ale jak jsou povodně, tak hysterie vrcholí. A nemusí se nic stát, jen stačí dát kajak na vodu a je zle.
Jde o to, že mnozí z těhle lidí si jen myslí, že znají své limity, respektive nedokážou přesně odhadnout, jakou sílu skutečně voda má. Taky jaksi často zapomínají na to, že narozdíl od uměle navýšené vodě na závody, někde pod přehradou, tak v opravdové povodňové vodě může taky poměrně skrytě plavat jakýkoliv předmět, který je přinejmenším dokáže slušně rozhodit, když je rovnou nepřevrátí.
Takových „zkušených vodáků " už bylo k vidění víc než mnoho, kteří pak potřebovali pomoct.
Tak že sorry, ale pro tohle prostě není omluvy a ani špetka pochopení.
A pokud si někdo myslí, že je velezkušený vodák a vleze do povodňové vody, tak je pro mě leda tak nemyslící hňup.
Nemáte pravdu. Jezdím opravdu dlouhá léta (desítky let), jezdím na kajaku divokou vodu a jsem spíš opatrnější "jezdič", než nějaký střelec. Ať rozdělím vodáky, použiju parafrázi na Pelíšky, není vodák jako vodák. Je obrovský rozdíl mezi "vltavskými splouvači" a vodáky, co mají rádi, umí jezdit a respektují divokou vodu. Tu sílu vody každý, kdo pár let jezdí, dokáže poznat a přečíst. Je úplně normální, že dojedeme někde, kde je nadstav a nejede to nikdo, nebo jen pár lidí, co na to opravdu mají.
V případě povodní je situace následující. Media začnou plošnou hysterii o nezodpovědných vodácích, ale těch řek a a říček, co se dají jet jen a pouze za zvýšeného stavu jsou desítky. A my přesně víme, že se to dá jet za nějakého stavu a jak ten stav nastane, jedeme. Třeba 10 x v roce a pokud není plošná povodeň, nikdo to v médiích nekomentuje. Ale pokud je povodeň a některá řeka nastoupá na určitý optimální stav a někdo na to sedne, je obecně zle. Velká většina z nás respektuje to, že se neleze na vodu tam, kde to opravdu zaplavuje domy a způsobuje škody. Ale nevidím důvod nejít na vodu v momentě, kdy je optimální stav, nikomu nezavazím a řeka neničí a nezaplavuje. Ano, existuje riziko, že se nám něco stane. Je to naše volba, stejná jako u horolezců, potápěčů. Mám i pár kamarádů, co se při tom utopili, je to moc smutné, ale každý z nás ví, do čeho jde, divoká voda je naše vášeň, pro mnohé i velká a podstatná část života. Ale zkuste rozlišit dvě skupiny, vodáky, co se ožírají, jedou jednou, dvakrát za rok Vltavu a lidi, co jezdí skoro každý víkend těžkou vodu a umí.
Fascinuje me naprosta neznalost problemu jak od medii ( tam bych aspon ocekaval nejakou minimalni informovanost), tak od laiku. Divoka voda se u nas jezdi vetsinou tak, ze se pomoci upusteni vody z prehrady, z rybniku vytvori druhy az treti povodnovy stav a pak se jde treba zavodit, volne splouvat nekde se kombinuje oboji. Nebo se ceka na dest, ktery naplni koryto na urcitou( povodnovou) uroven a jde se jezdit. Vetsina vodaku na divoke vode zna sve limity, vi kde a za jakych podminek se jezdit da. Je neeticke jezdit tam, kde lidem voda bere jejich domovy, ale okolo vodaku na vode v dobe povodni je obcas velka hysterie. A zakaz surfovani na jezere od policie je naprosta stupidita, to nema rozumne vysvetleni ani podporu v zakone.
6
Sledujících
5
Sleduje
6
Sledujících
5
Sleduje
Já teda rozhodně nejsem socan, ale tady výjimečně souhlasím s tou argumentací, že je to nemorální. Chyba se samozřejmě stala na samém začátku - jak mohl někdo soudný podepsat smlouvu s takovými penalizačními podmínkami ? obvykle se jako penále stanoví nějaký strop v procentech (třeba 5% z vymáhané částky), přip. se stanoví rovnou strop v nominální hodnotě (třeba 5 mil). No a pokud si pamatuju, v době uzavření smlouvy byl předsedou Socdem jistý Miloš, který permanentně někoho poučoval nebo rovnou urážel . Jinak, když se na to podíváme reálně, tak kde by socdem sebrala takový prachy, tudíž ren rozsudek je pouhá formalita, a je pokuta je nevymahatelná. A pokud se taky pamatuju, tak Altner dostal už před lety 20 mil, a tehdy to byly kolosální prachy, takže mi dnes přijde chucpe chtít dalších 300 M, i kdyby měl podle smlouvy stokrát pravdu
40 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To bude asi nejaka Zeman diagnoza, nedodrzovat smlouvy, ze?