Můj obdiv k politické celebritě , ke které stále má respekt většina světových politických a ekonomických špiček. Pokud by, teoreticky, byl ve vládě byť jen posledních 10 let, bylo by naše postavení v EU zcela jinde a možná i by jsme z EU vystoupili, jako VB. On není jen ekonom, ale chápe i jiné špatné věci, jako greendeal ,genderismus. LGBT , multikulturismus apd., tedy věci, na které ještě doba nevyzrála. A o zcela jiném státním rozpočtu ani nemluvě.
Kalousek v roce 2006 - 2008 prosadil novelu zákona o daních z příjmů, která znamenala z 90% nejen nulové zdanění příjmů OSVČ, ale i daňové bonusy, které patří do sociálních dávek. jen v roce 2006 přišel stát o 45 miliard Kč, dnes by to bylo cca 130 miliard Kč. Za 18 let , kolik to asi bude biliónů ??? A to dopady do daňových ztrát nelegálního švarcsystému a dopadů do důchodů zaměstnanců,kteří financují důchodový systém.
Pane Čunek,
superhrubá mzda byla zavedena u příjmů ze závislé činnosti, t.j. ze mzdy, a to v roce 2006 , kdy byl MF pan Kalousek. V té době došlo na dani z příjmů fyzických osob k výraznému navýšení slevy na poplatníka o cca 17 000 ročně . Tedy jak pro zaměstnance, tak i pro OSVČ. Zavedením superhrubé mzdy , t.j. navýšením základu daně o 33% pak toto navýšení slevy u zaměstnaců mělo dopad do nižšího zdanění jen 2 000 za rok. Roční pokles příjmů z daní fyzických osob u OSVČ tak byl 40 miliard Kč, v přepočtu po inflaci za 18 let by to dnes bylo výrazně přes 100 miliard Kč. Zrušením superhrubé mzdy se pouze snížila daňová nespravedlnost ve zdanění práce mezi zaměstnanci a OSVČ.
Jan Korbelík
Máte pravdu, lidé byli přinuceni pracovat a ne čerpat podpory a zneužívat systém. Všem bylo zdaňováno stejně a roky beze změn. Důchod byl desítky roků dopředu snadno předvídatelný. A hlavně, co je na článku zavádějící, je fakt, že v přepočtu na čistou mzdu v roce 1989 by dnešní průměrný důchod měl být o cca tisícovku vyšší. Ale bez analýzy , jaké náklady jsou pro život největší ( energie, nájem, léky, vzdělání apd. ) je cenové porovnání v článku k ničemu. Autor článku nemá o "selském "ekonomickém rozumu ani ponětí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
srovnání socialismu a kapitalismu má stejné důsledky :buď zboží není, t.j. socialismus, nebo je, ale za nekřesťanské peníze , t.j. kapitalismus.
1 odpověď