Ustavní senát ztratil důvěru občanů když potvrdil vládě za správné krácení plateb nejslabší sociální skupině což jsou důchodci. Jiné by bylo pokud by US shledal že pokud stát nemá dostatek peněz musí se uplatnit stejný postup jako u důchodců na všechny statní platby a valorizace ale to US neudělal a je to špatně.
V Austrálii a na Novém Zélandu je důchod formou sociální dávky a je pro všechny stejný. Lidé s vyššími příjmy si tam mohli na důchod naspořit. Je zřejmé, že u nás zákony navrhují lidé s vyššími příjmy. Snižování nejnižších důchodů je asociální. (Mám mírně nadprůměrný důchod)
Jenomže to snižování je na oko protože oni pak mají nárok na různé sociální příplatky a to vlastně znevýhodňuje lidi třeba s průměrným důchodem kteří na podobné sociální dávky nárok nemají.Čert aby vzal všechny co důchodce systémově poškozují.
A jak chcete dohledat platbu někam do Nigérie?
A kdo vám řekl že platba skončila v Nigerii a i kdyby je snad tamnější bankovní systém nedůvěryhodný? No a každý účet má svého vlastníka tak pokud je snaha dohledat kde peníze skončili musí jít jinak by banky které odmítají spolupracovat na vyšetřování podvodu měli být vyřazeny z mezinárodního platebního systému.
Bankovních podvodů přibývá poněvadž vyšetřovací orgány ve skutečnosti tyto věci příliš nevyšetřují a vymlouvají se na bankovní tajemství a to je chyba.Pokud na bankovní účet přijde podvodná platba tak by bankovní tajemství mělo jít stranou a kde peníze skončili by bylo možné dohledat ale ta snaha je malá a tak následuje ODLOŽENO!!!
Pet láhve se běžně vykupují i bez zákona avšak musí jít o pet láhve zesílené tak jak to mají třeba malé pivovary tam to smysl dává ale u těch tenkých nikoliv ty jsou určeny do sběrného dvora kde si po naplnění kontejneru přijede recyklační zpracovatel a vracet v obchodech použité plechovky to je též pěkná hloupost.
Pisatel zapomněl na jednou důležitou věc a tu za něj uvádím tady:
Výše příspěvků na důchodové pojištění v České republice se skládá z příspěvků zaměstnavatele a zaměstnance. Tyto příspěvky zahrnují:
Zaměstnanec: Příspěvek činí 6,5 % z hrubé mzdy.
Zaměstnavatel: Příspěvek činí 21,5 % z hrubé mzdy.
Celkově tedy každý měsíc přispívá na důchodové pojištění 28 % z hrubé mzdy.
Výpočet celkové částky
Pokud bychom chtěli spočítat celkovou částku, kterou oba přispějí za celou dobu pojištění, musíte vzít v úvahu:
Délku pojištění: Například 40 let (což je běžná doba pro odchod do důchodu).
Průměrnou mzdu: Například, pokud vezmete průměrnou mzdu, řekněme 40 000 Kč.
Příklad výpočtu:
Měsíční příspěvek:
Zaměstnanec: 40 000 Kč * 6,5 % = 2 600 Kč
Zaměstnavatel: 40 000 Kč * 21,5 % = 8 600 Kč
Celkem: 2 600 Kč + 8 600 Kč = 11 200 Kč
Roční příspěvek:
11 200 Kč * 12 měsíců = 134 400 Kč
Celková částka za 40 let:
134 400 Kč * 40 = 5 376 000 Kč
Tento výpočet je zjednodušený a nezohledňuje změny v mzdě, inflaci ani další faktory, které mohou ovlivnit skutečnou částku. Nicméně, poskytuje to dobrý základ pro pochopení, kolik peněz může být přispěno na důchodové pojištění během pracovní kariéry.
Zároveň tento výpočet vyvrací tvrzení, že na jednoho důchodce musí vydělávat tři mladí pracující.
Ano ani tento můj vypočet není přesný a berte ho s rezervou.
Možná to není tak přesné jak uvádíte ale pro spoustu lidí je to informace výborná,poněvadž s takovým výpočtem se Jurečkův úřad vytahovat nebude on bude tvrdit že na jednoho důchodce bude muset pracovat 3 až 5 lidí.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tam žijí Řeporyjci. Zvláštní sekta.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No já jsem Rumburák tak ale všude je něco...