Typický představitel myslivců. Vadí kukuřice, vadí řepka, vadí houbaři, vadí turisté, vadí pejskaři, vadí všechno okolo sebe, ale kritika do vlastních řad se u našich myslivců nenosí.
Nechce se mi vyvracet Vaše tvrzení, jelikož to nemá cenu a vysvětlovat sáhodlouze něco čemu Vy ani většina běžných smrtelníků nerozumí, se mi opravdu nechce.
Aha, zajímavé. Já snad někde psal, že mi něco vadí. Pouze reaguji na to jak myslivci nic nezvládají a měli by se tady zrušit. No a úsměvné je, že je chce rušit člověk jako vy. Člověk co se po 35 let zmůže pouze na to aby vše sváděl na myslivce nebo komunisty. Jak dlouho se na ty komunisty ještě chcete odvolávat? Přitom sám nejste schopen reagovat na úplně běžné dotazy. No a sáhodlouze nic vysvětlovat nemusíte. Úplně bude stačit když to vysvětlíte krátce.Samozřejmě, jednoduší je blbě kecat.
Nezlobte se, ale jste totálně mimo. Kukuřice (hlavně) a řepka se pěstovala i za komunistů. A to hodně.
A odpověď na Vaši otázku je, protože mi v tom brání legislativa prolobovaná v minulosti právě myslivci. Jestli jste myslivec, tak to velmi dobře víte a snažíte se trapným způsobem házet vinu na současné sedláky, kteří Vaši libůstku platí ze své kapsy a zřídka se dočkají náhrady škod.
Bohužel do jednoho komentáře se mi to nevlezlo. Také nechápu v čem vám brání legislativa. Celkem mě těch možností moc nenapadá. Ledaže by, pětinásobně odsouzený recidivista? To by mohl být důvod. Trefil jsem se?
Nezlobte se, ale jste totálně mimo. Kukuřice (hlavně) a řepka se pěstovala i za komunistů. A to hodně.
A odpověď na Vaši otázku je, protože mi v tom brání legislativa prolobovaná v minulosti právě myslivci. Jestli jste myslivec, tak to velmi dobře víte a snažíte se trapným způsobem házet vinu na současné sedláky, kteří Vaši libůstku platí ze své kapsy a zřídka se dočkají náhrady škod.
Řepka. Řepka se u nás až do 2. světové války téměř nepěstovala, a poté až do začátku sedmdesátých let jen na rozloze do 40 tisíc hektarů (necelá 2 % celkové osevní plochy). Začátkem devadesátých let se výměra polí osetých řepkou přiblížila 100 tisícům hektarů, důvodem pozvolného nárůstu pěstování byl zejména řepkový olej pro potravinářské účely. Po r. 1990 se však účel pěstování zásadně změnil – metylester řepkového oleje se začal používat jako přísada do nafty či přímo jako bionafta. Lány řepky jsou nepřímo štědře dotovány formou dobrých výkupních cen, což způsobilo raketový růst osetých ploch, které po roce 2000 dosahují hodnot okolo 400 tisíc hektarů, a přes periodická prohlášení politiků o nutnosti redukce nijak neklesají.
Nezlobte se, ale jste totálně mimo. Kukuřice (hlavně) a řepka se pěstovala i za komunistů. A to hodně.
A odpověď na Vaši otázku je, protože mi v tom brání legislativa prolobovaná v minulosti právě myslivci. Jestli jste myslivec, tak to velmi dobře víte a snažíte se trapným způsobem házet vinu na současné sedláky, kteří Vaši libůstku platí ze své kapsy a zřídka se dočkají náhrady škod.
Vy jste mi teda sedlák. Za ty vědomosti o vašem oboru bych se tedy styděl. A to chcete kecat i do myslivosti. Takže: Kukuřice byla původně jen doplňkovou plodinou a pěstovala se pouze v úrodných nížinách (1 % celkové plochy orné půdy). Až do padesátých let se kukuřicí osévalo kolem 50 tisíc hektarů. Potom se kukuřičná pole rozrůstala až do konce osmdesátých let. V devadesátých letech sice došlo z důvodu ubytku dobytka k přechodnému poklesu ale následně následoval opětovný vzrůst, zejména díky štědře dotované výstavbě bioplynových stanic pro výrobu „obnovitelné“ energie. Kukuřice se stala typickou technickou plodinou, která slouží jiným než krmným či potravinářským účelům. Dnes se pěstuje na rozloze 310 tisíc hektarů. Kukuřice je zřejmě k životnímu prostředí nejméně přátelskou plodinou, která se u nás „moderními postupy“ pěstuje.
Jestli tě lékař poslal i na psychotesty, měl o tobě pochybnosti 🤷🏻♂️😁
Musím vás zklamat ale doktor mě níkam neposílal. No a pokud by to bylo dáno za povinnost tak mě to absolutně nevadí. Je vidět, že i vy ty psychotesty, tedy na lékařské vyžádání, nerozporujete. To znamená, že uznávíte že pan Jeglík nemluví pravdu.
Nerad Vás děsim, ale povinné psychotesty nejsou myslím aní v poslední úpravě. Je tam prohlidka lékaře, který si může psychotesty vyžádat.
Ano, máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Pořád jsem ale ve svém vyjádření blíž pravdě než pan Jeglík ve svém článku kde tvrdí, že : kterým k výkonu práva myslivosti a držení i užívání brokových či kulových zbraní stačí získat zbrojní průkaz C a zkouška z myslivosti, kterou udělá skutečně každý vesnický Pepík. Žádné psychotesty, v mnoha případech nulová fyzická zdatnost, věková hranice je limitována smrtí, ale všichni mají povolení zabíjet zvířata a zkoušku z myslivosti považují za „zelený diplom“ hodný Harvardu. Není to tak dávno co pan Jeglík jásal nad tím, že složili zkoušku na dobrovolné strážce přírody pro kraj Vysočina. Řekl bych, že ta zkouška na ty dobrovolné strážce je v náročnosti tak 10-ti % oproti zkoušce z myslivosti .
Mně zůstává kolikrát ro zum stát nad vyjádřováním některých takobychytrých poučovatelů. Bez znalostí skutečností z gauče pohaní činnost myslivců na základě " někdo povídal nebo jsem slyšel". Pojem lidová myslivost odešel s rokem 1989, tak nevím proč ho hanitelé myslivosti stále používají. Je to asi takový song jako "russký dezolát" Vždy mám sto chutí se zeptat těhle expertů kolik vysadili remízků, políček pro zvěř v dnešním zemědělském hospodaření. Nemůžou pochopit, že tlumení zvěře ,která nemá vyššího predátora napomáhá přežití ostatních nižších druhů
Mě spíš zaráží jak někdo tyhle ochranářské ekopříživníky může nechat dělat besedy na školách a i jinak propagovat ty lži co kolem sebe trousí. Myslivci by se měli třeba podívat na to které firmy tohoto člověka podporují no a přestat u nich nakupovat.
Já o své IQ strach nemám, takže mě nijak neuráží býti součástí intervalu 60+. Nicméně když uvážím, že nejlehčí stupeň mentální retardace leží na spodní hranici tohoto intervalu, dokážu pochopit, že se to někoho může dotknout.
Tak to jsem rád, že se alespoň v něčem shodneme. Nakonec v té záplavě lží pana Jeglíka to je pouze celkem bezvýznamné plivnutí.
Jak tak čtu tu diskuzi k článku, který je v hodně věcech mimo mísu (, ale má i velmi správné připomínky), tak splnil 100% svůj účel. Rozhádat a rozeštvat proti sobě lidi ze dvou skupin, které by naopak měly spolupracovat na tom, aby se v přírodě a životním prostředí lidí (nezaměňovat, jsou to dvě slova úplně odlišného významu) mohla nastolit alespoň přibližná rovnováha a oboustranně nekonfliktní soužití.
Nedělejme si iluze, že z dnešního z 80% urbanizovaného světa můžeme udělat panenskou přírodu, aniž by to poškodilo zájmy lidí. A naopak, že dokážeme přírodu řídit tak, aby splňovala přesně to, co od ní chceme. Pokud by si tedy myslivci mysleli, že dokážou divokou zvěř užitkovou uřídit nějakým způsobem chovu a odstřelu bez účasti predátorů (vystřílením tzv. škodné), je to nereálné. Zvěř se přemnoží. Na druhou stranu bez jakékoliv redukce škodné nebo tzv. černé, či vysoké, jak by si to představovali tzv. ochránci přírody, nebudou moci lidé doma chovat domácí zvířata od slepic přes králíky, ovce, papoušky, kočky, atd., ani chodit bezpečně na sídlišti s košem do kontíku, ani pěstovat zeleninu, stromky v sadu apod.
Jak již tady v diskuzi byl citován Dr. Libosvár (taky myslivec):
"Celou problematiku snižování stavů určitých živočišných druhů je možné řešit jen za součinnosti myslivců, zemědělců, lesníků a ekologů na základě vědecky ověřených poznatků. K tomu je navíc nutná účinná legislativa. Provádět ekologickou rovnováhu v přírodě lovem je vždy velmi problematické. Ze zkušenosti pozitivních i negativních našich předchůdců je třeba se poučit a umět je využít v současnosti."
Po dlouhé době rozumný názor , byť se vším nesouhlasím, o kterém se dá diskutovat. Ano snažit se dělat divočinu v silně zalidněné krajině kde pomalu vidíte z vesnice do vesnice je nesmysl. Bohužel v dnešní době některými , bez ohledu na to, že nás to všechny poškodí ,mohutně propagovaný nesmysl. No a stejným nesmyslem je myslet si, že v této krajině budou platit stejné přírodní zakonitosti jako v té divočině. Pokud někdo tvrdí, že v našich podmínkách bude vlk nějakým lékařem zvěře či sníží škody na lese, tvrdí nesmysl. Bude to právě naopak. Přirozenou reakcí zvěře na vlka je, že mění své zvyky, stávaniště, přežívá skrytějším způsobem života, přesouvá se i na delší vzdálenosti z dosahu vlka, vytváří větší tlupy atd. Toto vše způsobí větší škody a přitom vlk u nás zvěř nezredukuje. Nebude například lovit v lánech kukuřice či řepky. Taky kolik by těch vlků muselo být aby měli větší vliv na zvěř. Na druhou stranu to vše ale značně stíží myslivcům lov té spárkaté zvěře. No a zase to nebude vlk ale myslivci kdo jsou vini. Samozřejmě bez lovu to nejde a nepujde. Ono by úplně stačilo kdyby se myslivci jen jednou domluvili a na dva roky nechali myslivost myslivostí ať si s tím takoví Jeglíci poradí jak umí. Myslím si, že by práce myslivců byla ihned ceněna podstatně výše než ji dnes cení ti co o tom nic neví. Samozřejmě, pokud by existovala snaha o nějakou součinnost bylo by to ideální. Někde ta spolupráce mezi zemědělci a myslivci běží, někde to nepoběží nikdy. No a ekologové a dnešní ochranáři? Škoda slov. Ano dnešní dobrosrá.i by se měli nejprve domluvit co vlastně chtějí.
Autor v článku uvádí hodnotu IQ 60+, což představuje interval od 60 do nekonečna. Každý, kdo má IQ 60+, to jistě pochopil, ti ostatní se mohou soudit 🤣.
Takže se dá říci pane Burjánek že jste obdařen nebývale vysokým IQ někde nad hodnotou 60. Tedy, že jste na tom určitě lépe než houpací kůň a jisto jistě máte IQ o něco vyšší než šumící tráva.,
*Autor je absolvent střední lesnické školy v Trutnově, kde maturoval též z myslivosti, pochází částečně z myslivecké rodiny a posledních 15 let se věnuje přímé terénní ochraně přírody na mezinárodní úrovni. Po absolvování lesnické školy se myslivosti nikdy nevěnoval, poněvadž nabyl přesvědčení, že se nejedná o činnost prospěšnou krajině ani volně žijícím živočichům. Čerpá z dlouholetých zkušeností, kdy se jeho organizace Justice for Nature (dříve Prales dětem) zabývá ochranu ekosystémů a biodiverzity (od roku 2009) a problematikou environmentální kriminality a odhalování pytláctví ve světě (od 2013) a v České republice (od 2020).
Je úsměvné když tady zástupci lidové myslivosti obviňují autora z nedostatku vzdělání a vědomostí o dané problematice. 😄
Za mě souhlas s autorem.A jen pro úplnost.Můj děda který byl hajným a mysliveckým hospodářem,ukončil aktivní mysliveckou"kariéru"již v roce 1976 s tvrzením že "tohle(současný stav myslivosti) nemá už s myslivostí nic společného".
Co vím tak jen pár let před tím než maturoval Jeglík nebyla myslivost součástí maturity a to ani jako volitelný předmět. Po absolvování lesnické školy se myslivosti opravdu věnovat nemusel. On se ale nevěnoval ani té lesařině a šel k policajtům. Udajně byl a to bez škol hned u kriminálky No a odtud odešel bez výsluhy ( výsluha po 10 letech)dělat potápěčského instruktora někam do Indonesie. Od roku 2002 měl pracovat jako potápěčský instruktor pro nějakého pana Hrušku. No a ten o něm tvrdí , že zákazníci s ním byli postupem času nespokojeni. Jeglík musel odejít poté co, cituji:" měl způsobil ostudu na svátku Galungan. V době, kdy místní nesmí svítit a rušit klid, uspořádal hlučný večírek. Domorodce, kteří přišli upozornit na nevhodné chování, pak podle svědků zbil. Před pomstou se pak musel skrývat v horách". Poté si měl založit vlastní potápěčské centrum kde se mu ale zase utopili dva klienti. Poslední, žena z Brna v roce 2007. Od roku 2008 do roku 2012 se měl plavit na expediční lodi kde ho osvítil "Duch svatý" aby začal chránit přírodu a tak ji začal chránit raději již v předstihu v roce 2009. Zajímavé. No a protože ČR zas není tak zajímavá tak si pro svoji rangers cestovku vybírá atraktívnější lokality.. Nyní je to Kostarika. Pět dobrovolnických akcí po deseti lidech za 20 tisíc na osobu. To asi nebude špatný kšeft. No a dobrovolničení v ochraně přírody na Slovensku stálo dobrovolníka jen 195 E. No a co udělali na té Kostarice když tam poprvé přišli? Vykáceli kus pralesa a postavili základnu. To jen tak pro informaci aby řeč nestála.
Trochu jsem to pročítal a je zastaralý skoro ve všem. Těžko vám někdo z voleje vysype všechny nedokonalosti.
Navíc, podle zkušeností se ani ty zákony moc nedodržují.
No nevím co jste tedy propočítával, Pokud je zastaralý " skoro ve všem" tak by asi nemělo být tak těžké vysypat z rukívu ty nedokonalosti. Je možné dát rovnítko mezi nedokonalost a zastaralost? Pan Jeglík v článku lže a ty jeho lži není vůbec těžké z voleje vyvrátit.
Ja autora třeba pochopil. Pro pušku potřebujete opravdu ZP a stim pak mužete střílet na střelnici, ale pro užití zbraně v honitbě k ZP potřebujete ještě lovecký listek, který získáte na základě zkoušky z myslivosti. To spojení mi přijde logické než vypisovat celý postup.
Co se dá pochopit na lžích které Jeglík bezostyšně používá a zneužívá? Jen se snaží tim svým účelovým lhaním popudit veřejnost proti myslivcům. V článku nenajdete odstavec kde by si nevymýšlel ,nelhal.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vaše informace o panu Jeglíkovi jsou trochu zkreslené, nevím zda jste myslivec, nebo s ním máte osobní spor.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nic co na sebe neprozradil pan Jeglík sám a nebo nebylo v tisku. Pokud s něčím nesouhlasíte a máte jiné informace tak prosím. Rád upravím ty své.