Mohu se zeptat, na základě čeho si to myslíte? Pokud vezmeme průměrného Čecha a průměrného Západoevropana v roce 1989 - 1999 - 2009 a 2019, přijde Vám, že Čech je na tom stále hůř?
Na co je srovnávání s nějakou entitou typu "západoevropan"? Daleko objektivnější je průměrný občan OECD, Čínu nevyjímaje samozřejmě.
Výsledek vyčlenění bytů magistrátem města Brna v Medlánkách pro sociální bydlení. Z této krásné klidné čtvrti se díky úředníkům stává druhý Bronx. Nastěhují tam "chráněné" nájemníky za dotované nájemné, které dotují všichni daňoví poplatníci. Tyto existence tam ničí vesměs zánovní bytové domy, dělají ze života peklo ostatním slušným lidem, ničí majetek lidí v okolí. Nikdo si nic na nich nevezme a pro společnost mají přínos nula. Jak dlouho bude tato společnost toto ještě podporovat? Sladký život feťáků a netáhel?
Nadruhou stranu, tento liberálně-demokratický "pirátský" přístup si ve volbách - pokud vím - tamní obyvatelé sami zvolili.
Máte pravdu,jsem součástí zdravotnictví,přidávalo se hodně,ale pouze lékařskému personálu. Což chápu skze konkurenční složku,aby vysoce kvalifikovaní odborníci neodcházeli do zahraničí. Také chápu ekonomický stav země. Jediné co jsem chtěl zdělit je ,že do této statistiky může být započítáno i zvednutá hodinová nálož,jako zvednutí mzdy. Byste koukal co dokáže naše mzdové oddělení za grafiké a statisticke čáry.
Já jsem reagoval na ty velkopanské rady, kde vám říkají "najdi si lepší práci" apod. To můžou takto rovnou poradit třeba někomu v Zimbabwe, ekonomika je jen jedna.
Hra čísel bohužel.. za celý rok přidáno 0 ,- zvednutí mzdy jsem dosáhl díky přezčasovým hodinám.. Což nejde do nekonečna.
..... skrze nepochopení toho co jsem chtěl zdělit,vis příspěvky pod sebou zkusím dovysvětlit.
Nejde mi o to že nemám zmiňovaná 4,6% v základu navíc. Zařídil jsem se po svém a prostě začal pracovat více hodin (přezčasů) a tím dosáhl zvednutí čisté mzdy v číslech o víc než 10% ALE jde mi o to ,že statistika propíše reálné nepřidání za zvýšení průměru,ikdyž to zvýšení bylo dosaženo jinou cestou než přidáním na mzdě.
Nad níže psané libtardí poučky by se měl nadřadit fakt, že to přidávání probíhá dominantně ve státním (případně na něj přímo navázaném) sektoru, a děje se tak nad možnosti české ekonomiky. Pro ostatní - pokud nejsou HI-TECH - zbývá jen propad reálné mzdy a inflace.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Potom se stává vzdělávání velmi neefektivní, samoúčelné a někdy i kontraproduktivní a ztrácí tak svůj smysl a význam. Velká část státní správy vykazuje dlouhodobě špatné výsledky za poměrně značné finanční náklady. Školství je jen část tohoto neefektivního sektoru. Ale je to názorný příklad toho, jak je možné vykazovat nízké výstupy za vysoké vstupy. Tedy špatné výsledky za mnoho peněz. Při životě pak takový neefektivní systém musí držet jen nekvalitní legislativa.
Tohle už tady tapetujete ne poprvé, ale máte svým způsobem pravdu. Škola má naučit číst / psát / počítat (na což bohatě postačuje 8 ročníků ZŠ), a poté má následovat nějaká odbornost, co bude člověka v ideálním případě živit - ne balast.
Je to zcela logický dopad. Roky rostly mzdy rychleji než ekonomika, protože se zvyšovaly platy ve státním (tj. zásahy vlády), podniky musely přidávat z donucení kvůli nesmyslně nízké nezaměstnanosti, zrušilo se zdanění podle výpočtu ze superhrubé mzdy, a ještě k tomu ČNB uměle manipulovala kurz koruny. To vše byl tlakový hrnec, pod kterým se neustále topilo. Kdyby býval nepřišel covid a následně ruská válka, mohlo to Čechy posunout dopředu - ekonomika by postupně dohnala mzdy.
.
Jenže ony ty dvě katastrofy (které nemají srovnání za posledních osmdesát let vývoje ekonomiky) přišly. Díky tomu všechny ekonomické prohřešky vybouchly a bublina splaskla.
.
Ještě jedna obrovská bublina v Česku je, a tou je realitní trh. Ten také může vybouchnout a může ožebračit spoustu lidí.
.
Za mě je to velké varování, proč nechtít, nepřát si a nevolit, aby se vlády snažily uměle zvyšovat životní úroveň nad to, co ekonomika umožňuje. Je to hazardování s životy lidí. Každý hospodář ví, že v dobrých rocích musí dávat stranou na chudé roky, nebo investovat do věcí, které mu v chudých rocích pomohou. Nikoliv začít žít na vysoké noze, i když po tom samozřejmě každý touží.
1) Dlouhodobé utrácení eráru nad možnosti ekonomiky
2) Vyšší daně a velmi vysoké zdanění práce
3) Uměle předražené energie díky podřízenosti západu
4) Přemíra byrokracie a všemožných "extra" poplatků (např. za ČT)
Funkci liberálně-levicových progresivistů v "soft verzi" již zastávají strany současné vládnoucí čtyřkoalice. Je tedy otázkou, koho tvrdé prosazování této agendy zaujme v době, kdy ekonomika neskutečně upadá. Osobně doufám, že - v řádu desetin procent - pouze zaměstnance některých neziskovek a uživatele drog.
37
Sledujících
0
Sleduje
37
Sledujících
0
Sleduje
Pak je ve Vašem zájmu, aby ten za Vámi měl auto s nouzovým bržděním, pokud už nebude udržovat bezpečný odstup, stejně jako Vy. 😉
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
I kdybych akceptoval neomylnost a 100% spolehlivost tohoto "asistenta", jak potom chcete dosáhnout toho, že to bude mít každé auto? Průměrné stáří vozového parku v ČR je asi 15 let, a česká ekonomika je v rozvratu.
2 odpovědi