Já nechápu, že to musí tak komplikovat. Nemohou prostě starý most zbourat a na jeho místě postavit rozšířenou repliku? Tak by byly všechny strany spokojené - most bude širší a v dobrém technickém stavu, ale zároveň zůstane skoro úplně zachována jeho podoba. Toho, že je ten most trošku širší, si předpokládám nikdo nevšimne.
Nejsem si jistý, zdali je to vůbec technicky možné. Většina parkovacích míst je příliš úzká, než aby se tam dalo otáčet. A pokud by se měli moct otáčet, parkoviště by musela být mnohem větší při zachování stejné kapacity, což by výrazně zvýšilo nároky na pozemky, která parkoviště budou zabírat. To není moc zelené.
To jako vazne? 😄
Reseni jsem tu opakovane nastinil - bud nabjejte pravidelne kazdou noc, a pokud ani tak mobil nevydrzi po cely den, tak si poridte powerbanku, pripadne vymente akumulator nebo rovnou cely telefon za nejaky normalne pouzitelny.
Problém je v tom, že telefon zároveň používám jako budík a v blízkosti postele nemám zásuvku, což činí nabíjení telefonu přes noc dosti nepraktickým. A přes den si ho pochopitelně nabít často zapomenu, zejména pokud mobil doma k ničemu po škole nepoužívám. Powerbanka by ovšem fungovat mohla.
Letadlo jako oblíbené investice v devadesátých letech, kdy na začátku se výplaty dělali z poplatků nově příchozích.
Navyšovat počty obyvatel, aby uživili stávající důchodce, třeba i migrantama. Až navýšené počty příjdou do důchodového věku, tak bude potřeba ještě více navýšit počty obyvatel, aby uživili ty ještě vyšší počty důchodců atd.
Pro navýšené počty lidí je potřeba, také navyšovat, zahušťovat objem infrastruktury - školy, školy, parkoviště, výroby spotřebního zboží a další negativa.
Chápu. Tohoto přístupu v žádném případě propagátorem také nejsem a žádný člověk s trochou rozumu by být neměl.
Co se Vašeho předchozího dotazu týče, stárnutí populace s Čínou souvisí hodně. Jak jistě víte, po dlouhou dobu v Číně platila politika jednoho dítěte. Problém je v tom, že se pomalu začínají do důchodu dostávat silné ročníky s doby před touto politikou, zatímco pracující generace jsou z dob této politiky. To povede k obrovskému nepoměru v počtu důchodců a pracujících lidí a teoreticky by měla nastat doba, kdy na jednoho pracujícího budou připadat dva důchodci (možná i víc, protože ne všichni lidé mají děti). Pro srovnání, ve státě s dlouhodobě vyrovnanou populací (na jeden pár připadá něco málo přes 2 děti) by na jednoho pracujícího člověka měl připadat přibližně jeden důchodce, spíše méně. Toto je pochopitelně pro Čínu obrovský problém, ještě daleko větší než v Česku a možná bude i větší než třeba dnes v Japonsku nebo Jižní Koreji, které což jsou obojí země tímto problémem proslulé. Jak jsem již říkal, řešením je snižovat porodnost postupně a ne příliš rychle, to však vyžaduje plánování desítky let dopředu a čím pozvolnější by tento pokles měl být, tím déle dopředu musíme plánovat. (Je to něco jako s brzdnou dráhou auta.) Porodnost se ovšem pochopitelně řídí jen obtížně a procesy, kterými se toho dosahuje, nejsou příliš spolehlivé.
Se zachováním plastové formy ISIC karty určitě souhlasím. Mít alternativu na mobilu je sice dobrý nápad, ale aplikací si turniket ve škole neotevřu. Mobil je navíc dost nespolehlivý, protože se snadno může vybít, a jak správně mnoho lidí podotýká, nemělo by být povinností lidí ho vlastnit. Dost na tom, že jeho vlastnictví de facto dnes vyžadují např. banky.
Srovnával jsem s Čínou, včetně komunistické diktatury.
Ve srovnání s Čínou ano, ale i tam je populace rozložený značně nerovnoměrně. A co se diktatury týče, tam si tím svým tvrdým rozhodnutím zadělali na zásadní problém, který se už teď začíná pomalu projevovat. Populační růst je třeba snižovat, ale je třeba to dělat plynule, tak jako se brzdí auto, abychom se nerozplácli o čelní sklo.
Aby tento problém vyřešili, museli by zvýšit dostupnost bydlení. San Francisco je notoricky známé předraženými nemovitostmi a nájemným. Nebo by spíš měli nějak snížit počet pracovních míst, aby se do něj lidé přestali tolik stěhovat, protože vzhledem ke své poloze nemá toto město moc kam růst. Řešení s odklízením stanů je jen symptomatická léčba.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Protože ti lidé jsou v exekucích a insolvenci, takže jim žádný příčetný majitel bytu byt nepronajme. První, co takový majitel udělá je, že si potencionálního nájemníka vždycky prověří v registrech dlužníků. Pokud zjistí, že tam má ten člověk záznam, byt mu pochopitelně nepronajme. Vy byste pronajal byt někomu, kdo evidentně není schopen platit své závazky řádně a včas a tak, jak neplatí jinde, neplatil by nájemné ani Vám a Vám by dalo sakra velkou práci ho potom z pronajatého bytu dostat?!?
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
To dává smysl. Děkuji za vysvětlení.