S travním traktorem přejíždím po veřejné komunikaci do sadu. Částečně jde o silnici III. třídy, částečně po místní komunikaci.
Nemyslím si, že se při tomto přejezdu nemůže nic stát. Proto jsem pojistil nejen traktůrek, ale i VARI traktor, se kterým po komunikaci také jezdím. Ono někdy i těch pár stovek může ušetřit stovky tisíc. Souhlasím, že obrázek sekačky je kapánek mimo.
Když odlétáme do zahraničí, jsme prověřováni velice detailně. Všichni se chlubí, jaká bezpečnostní opatření na letišti jsou. A potom firma nabírá brigádníky na nakládání a vykládání kufrů. Jak jsou prověřováni? Jaká je jistota, že stejně tak, jak se vedení společnosti neprofesionálně postavilo k problému , který nastal s kufry, se nepostaví k výběru nových brigádníků. Bezpečnostní riziko je maximální. V tom chaosu, jaký na letišti panuje, se jeden nebo dva magoři s možností vstupu do letadla, lehce ztratí. Občas létám, ale toto je situace, která mě znepokojuje. Tak až si zase budu na letišti vyndávat pásek z kalhot a vyzouvat boty, vzpomenu si, ze které země asi pochází výborně placení brigádníci na letišti.
Jen malá poznámka. Osobně jsem poznal rodiče, kteří neměli ani na plavecký výcvik a požadovali na třídní schůzce, aby byl pro třídu zrušen. Tatínek dvacet až čtyřicet cigaret denně, maminka o trochu méně. A téměř každý den návštěva pohostinství. Když jsem to veřejně připomněl, bylo po diskusi a kurz proběhl k všeobecné spokojenosti. Tím ale v žádném případě nezpochybňuji to, že jsou rodiče, pro které je takové vydání velký problém. Jen je třeba rozlišovat.
Patnáct a více roků učíme občany třídit odpad. Mnoho z nich doposud nepochopilo, že mají petku sešlápnout před vložením do žlutého kontejneru. Kontejnery jsou stále plné a občané požadují stále nové. Tím se ale navyšují platby za svoz odpadu. Zálohování je ale, dle mé zkušenosti, jen další velký omyl, jak jsem viděl na Slovensku. Zaplatil jsem na benzince zálohu, minerálku jsem vypil a když jsem chtěl petku vrátit, zasmáli se a poslali mě do 20 km vzdáleného města k obchodnímu domu. Zmáčkl jsem ji a vyhodil do koše k hromadě jiných. Z toho mně vychází, že výrobci PET obalů budou vydělávat na těch nevrácených obalech, kterých bude stále přibývat. Opět tunel a lobby výrobců. Jen si vzpomeňme třeba na povinné čipování psů. Psi mají čipy, ale není jejich centrální evidence. Kdo se na tomto napakoval? A mohli bychom takto pokračovat. Těch nařízení, která nám chodí na obce a nemají smysl, jsou desítky. Třeba bezdotykové baterie ve školách. Zřizovatelé škol, kteří měli slabší nervy za ně utratili stovky tisíc. Toto "osvícené" nařízení bylo do dvou měsíců zrušeno, jako pitomost. Ale výrobci měli žně. Je velká škoda, že naši volení zástupci v PS tak málo naslouchají lidem a tak moc naslouchají různým lobbistům.
Já bych dal víc peněz na školství, aby se redaktoři, kteří se živí psaním, naučili český jazyk a nepsali aby jsme si, ale abychom si. O obsahu článku nepolemizuji, protože většina příspěvků v diskusi obsahuje informace, o kterých lze s úspěchem pochybovat, ale pro mnoho diskutujících jsou nevyvratitelné. Všem pěkný den!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zajímalo by mě, kdo vymýšlí, jak obce obrat o naspořené peníze. Idiocie. Pokud chci na obci kanalizaci, rozšířit školu nebo školku, modernizovat IS, musím na to našetřit. I když mohu někdy čerpat dotace, musím je vždy z něčeho doplatit. O úrovni některých ekonomů a politiků lze úspěšně pochybovat. Stát je neefektivní, proto dluhy zaplácneme penězi z obcí. Nebo peníze vytáhneme tim, ze na obce převedeme víc povinností, třeba placení nepedagogických pracovníků. Starostuji mnoho roků a zažil jsem mnoho vlád. Jedna lepší než druhá.
2 odpovědi